Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Naučite djecu poštovanju

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Naučite djecu poštovanju Empty
PostajNaslov: Naučite djecu poštovanju   Naučite djecu poštovanju I_icon_minitime18.06.11 11:08

Naučite djecu poštovanju Mp900316861

Poštovanje prema ostalima djeca razumijevaju, uče i pokazuju baš kao i sve ostalo što uče kroz odrastanje: gledajući roditelje. Jednostavno rečeno, ako su djeca okružena odraslima koji pokazuju poštovanje, i oni će ga pokazivati. Nasuprot tome, ako su okruženi odraslima koji pokazuju nepoštovanje, i djeca će se tako ponašati prema osobama iz svog okruženja. Vikanje, psovanje ili sarkazam djeca upijaju kao spužve, baš kao što uče i ostale načine ponašanja.

Ne brinite ako djeca “pokupe“ loše manire od prolaznika, susjeda, ili čak prijatelja iz vrtića. Djeca u pravilu oponašaju roditelje i preuzimaju modele ponašanja iz roditeljskog doma. Možda će trebati neko vrijeme, ali u konačnici će vaša djeca slijediti model ponašanja koji imate i vi.

Donosimo nekoliko savjeta kako kod djece potaći poštovanje:

Budite primjer – Ako želite da dijete usvoji određeno ponašanje, tada se i vi trebate tako ponašati.
Postavite očekivanja – Kada su vaša očekivanja opravdano visoka, djeca će se truditi da ih dostignu.
Učite ih da pokažu poštovanje – Objasnite im kakvo ophođenje i ponašanje odaje poštovanje, a kakvo nepoštovanje.
Pohvalite dijete - Kada vidite ili čujete svoje dijete da se sa ostalima ophodi sa poštovanjem, ne zaboravite pohvaliti takvo ponašanje. To će biti odlična motivacija i potvrda.

Naučite djecu poštovanju Mp900309161

Posmatrajte i razgovarajte – Nemojte ignorirati činjenicu da je dijete ponekad izloženo lošim primjerima iz okoline. Ako šetate sa djetetom i čujete psovku ili uvredljivu riječ koju je izgovorio, npr. prolaznik, razgovarajte da djetetom o tome i objasnite mu zašto je takvo ponašanje neprihvatljivo i uvredljivo.
Budite dosljedni – Očekujte od djeteta uljudno ophođenje uvijek, pa čak i ako je pospano, nervozno ili razdražljivo. Blago ukažite da to nije razlog da se ponaša na neprikladan način prema ostalima.
Pokažite razumijevanje – Ovaj savjet je usko vezan za prethodni. Ako se radi o okolnostima kada je dijete umorno ili nervozno, pokažite da razumijete kako se osjeća. Također, treba objasniti djetetu da iskaže svoje osjećaje jednostavnim riječima „Pospana sam“ ili „Ljut sam“, umjesto hirovitim ispadima.
Nagradite dobro ponašanje – Iskazivanje poštovanje je ponašanje koje zapravo ne bi trebalo biti posebno nagrađeno, odnosno dijete ne bi trebalo očekivati nagradu ako se ponaša uljudno i sa poštovanjem. Međutim, dobro je povezati uljudno ponašanje sa nematerijalnim nagradama kao što su pohvala, priznanje, dodatne odgovornosti i privilegije.
Pokažite poštovanje prema djetetu – ovoje vjerovatno najvažniji aspekt u poticanju djeca da se ophode sa poštovanjem. Uvijek pokažite djetetu da ga poštujete i cijenite, pa će i ono uzvratiti na isti način.

izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Naučite djecu poštovanju Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Naučite djecu poštovanju Empty
PostajNaslov: Re: Naučite djecu poštovanju   Naučite djecu poštovanju I_icon_minitime18.06.11 13:03

mene su moji naucili pa cu i ja moju
[Vrh] Go down
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Naučite djecu poštovanju Empty
PostajNaslov: Re: Naučite djecu poštovanju   Naučite djecu poštovanju I_icon_minitime20.06.11 19:33

najprije djete treba naučit da poštuje samo sebe.ako ne poštuje samo sebe,kako može očekivat da ga bilo poštuje?onda da vraća milo za drago,kako ja teb tako ti men

ko tebe kamenom ti njega kruhom?daj molim te...u današnjem svjetu to se ne može...ko tebe kruvom opali ti njega kamenom...svima sve vraćat kako teb ko da...
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Sponsored content





Naučite djecu poštovanju Empty
PostajNaslov: Re: Naučite djecu poštovanju   Naučite djecu poštovanju I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Naučite djecu poštovanju
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Naučite plesti
» naučite muški jezik
» Naučite dijete čitati
» Naucite citati kineski...
» Naučite davati kritike

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji :: Roditelji i djeca-
Forum(o)Bir: