Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kako bi izgledao Facebook u stvarnom životu?

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Kako bi izgledao Facebook u stvarnom životu? Empty
PostajNaslov: Kako bi izgledao Facebook u stvarnom životu?   Kako bi izgledao Facebook u stvarnom životu? I_icon_minitime13.06.11 9:50

Kako bi to izgledalo da nepoznate ljude na ulici pitamo hoće li nam biti prijatelji, a svojim prijateljima stalno pišemo po zidu kuće.
Kako bi izgledao Facebook u stvarnom životu? 60468459
Javni status (foto: screenshot YouTube)

Kada bi neke stvari na koje smo navikli i koje nam se čine sasvim normalne online i na društvenim mrežama poput Facebooka i Twittera prakticirali i u stvarnom životu, ispali bi – veliki čudaci.
Npr. kako bi bilo kada bi prilazili nepoznatim ljudima na ulici i pitali ih hoće li nam biti prijatelji? Ili kada bi stalno nosili svoje slike i pokazivali ih drugima, poznatima i nepoznatima? Kada bi govorili što nam se sve sviđa tj. kada bi 'lajkali' stvari i u pravom životu?
Ne bi nam baš bilo jasno zašto nam prijatelji dolaze doma i šaraju po zidu ili zašto nas ljudi prate – u stvarnom bi nas životu itekako živciralo ako bi nas slijedile stotine ljudi i svaki dan pratili sve što radimo.
Upravo takav život danas vodimo na internetu – družimo se s nepoznatim ljudima, svoje slike i najintimnije događaje iz života dijelom sa stotinama i tisućama ljudi, svi u svakom trenutku mogu znati što radimo, gdje smo i s kim smo, javno komentiramo kada nas nitko za komentar ne pita i lajkamo sve i svašta, a da niti ne znamo zašto.
Pratimo brojne ljude, o njima sve znamo – mada ih u biti nikad nismo upoznali niti vidjeli, 'bodemo ih' i vrijeme trošimo na toliko stvari koje nam u pravom životu nikad ne bi pale na pamet. Pogledajte nekoliko isječaka s YouTubea koji pokazuju kako bi izgledao naš pravi život da prakticiramo stvari s Facebooka i Twittera.

(Dnevnik.hr)

---------------------
Dobra fora pitaš nepoznate da ti budu prijatelji i pišeš im po zidu Laughing
Ja to ne radim ni u živo, pa ne vidim što će mi na fejsu takve stvari. Tamo su mi samo ljudi s kojima sam več prije komunicirala i koje poznajem, zalomilo se dva tri puta da sam prihvatila nekog, iz pojma nemam ni sama kog razloga, ali brzo sam ih obrisala i uopče ne šaljem zahtjeve ljudima o kojima pojma nemam tko su.
[Vrh] Go down
Ana Karenjina
Početnik
Početnik



Female
Capricorn Dog
Broj postova : 6
Godine : 113
Datum registracije : 25.06.2012

Kako bi izgledao Facebook u stvarnom životu? Empty
PostajNaslov: Re: Kako bi izgledao Facebook u stvarnom životu?   Kako bi izgledao Facebook u stvarnom životu? I_icon_minitime25.06.12 19:36

Način na koji se uspoređuju društvene mreže s "životom uživo" u ovome tekstu izgleda mi neuspio. Mišljenja sam da svega toga ima i u nevirtualnom životu samo što je način komuniciranja prilagođen datoj situaciji. Mislim da bi lagao svatko tko bi rekao da mu vani nitko nikad nije uletio (bio to disco, kafić, bus ili tramvajska stanica). Da stalkanja ima i ovako, pogotovo će znati onaj koji je imao prilike barem jedno vrijeme provoditi na selu.
Čim netko postavlja status ili sliku, vjerujem da samim time i pita za mišljenje/komentar ili želi potporu drugih putem lajka. U suprotnom bi vjerojatno izgledalo kao da ljudi pričaju sami sa sobom (makar ni to možda ne mora biti loše). A i postoje postavke privatnosti koje, vjerujem, mnogi koriste tako da zidovi nužno ne moraju biti dnevnici za svekoliki puk nego za one koji su im i inače prijatelji. A onda na kraju onda ispadne potpuno svejedno napiše li nešto na zid ili popriča s nekim u "četiri oka" kad će to prijatelji saznati il' ovako il'onako.
Jedino mi nije jasna usporedba facebookovog zida sa zidom kuće, osim što, eto, imaju isto ime.
To je moje skromno mišljenje. ;)

[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Kako bi izgledao Facebook u stvarnom životu? Empty
PostajNaslov: Re: Kako bi izgledao Facebook u stvarnom životu?   Kako bi izgledao Facebook u stvarnom životu? I_icon_minitime25.06.12 20:40

..ma bezvezan tekst " pišemo po zidu kuće." ovo je posebno bezveze. Ja sam malo promijenila mišljenje, iako ni danas nemam više od 100 fb frendova i pola pola je rodbina, a pola poznanici upoznati na netu, ima i pokoji prijatelj. Ima svega i u pravom životu slažem, isto tako ima i u virtuali, ali ako je osoba iole normalna znat će se nositi i sa jednima i s drugima kroz život. Teško da ću prihvatiti nekoga za fb prijatelja ako ga več netko od mojih par pravih prijatelja nema i ne kaže mi nešto o tome nekome, u iznimnim situacijama ako mi netko zapne za oko onim što piše ili objavljuje na profilu diskretno ću komentirati status ili se ubaciti u koju šalu čisto da vidim kako taj netko "diše" isto to radim i u stvarnom životu, ne bubam statuse i objave po tuđim zidovima niti volim da mi se to radi. I ne srljam u nekakva poznanstva niti lako za nekoga kažem da mi je prijatelj kako na fb i on line tako i u stvarnom životu.
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Kako bi izgledao Facebook u stvarnom životu? Empty
PostajNaslov: Re: Kako bi izgledao Facebook u stvarnom životu?   Kako bi izgledao Facebook u stvarnom životu? I_icon_minitime25.06.12 20:56

Citat :
svoje slike i najintimnije događaje iz života dijelom sa stotinama i tisućama ljudi, svi u svakom trenutku mogu znati što radimo, gdje smo i s kim smo, javno komentiramo kada nas nitko za komentar ne pita i lajkamo sve i svašta, a da niti ne znamo zašto.

kako ko ...nit mi ko zna gdje sam niti s kim sam ..a jos najmanje komentiram i lajkam a da to i niti ne znam za sto ....vecu glupost nisam procitala... normalan covjek zna kako i sta treba raditi i kako se ponasati po drustvenim mrezama ...
Slazem se s tobom Ana
Citat :
da svega toga ima i u nevirtualnom životu samo što je način komuniciranja prilagođen datoj situaciji
Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kako bi izgledao Facebook u stvarnom životu? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sponsored content





Kako bi izgledao Facebook u stvarnom životu? Empty
PostajNaslov: Re: Kako bi izgledao Facebook u stvarnom životu?   Kako bi izgledao Facebook u stvarnom životu? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako bi izgledao Facebook u stvarnom životu?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako uspijeti u životu ?
» Da li je sve u zivotu prolazno ?
» Kako naći pravi smisao u životu..tko smo i čemu težimo
» Kako povećati broj posjeta koristeći Facebook?
» Kako onemogućiti zahtjeve i notifikacije facebook igrica

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: