Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Zašto ?

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Olimp
Zagrijao tipkovnicu
Olimp


Libra Pig
Broj postova : 739
Godine : 64
Datum registracije : 15.12.2010

Zašto ?   Empty
PostajNaslov: Zašto ?    Zašto ?   I_icon_minitime17.05.11 19:59



Na rijeke i riječne tokove odlazim kako bih se odmorio od svakodnevnice, kako bih promjenio sistem života, usvojio nove dnevne navike a najviše kako bih bio u prirodi, uživao u blagodetima prirode, lijepim pejzažima, svježem zraku i miru koji u njoj vlada.


Zašto ?   Dscf0494y


Ma koliko se trudio da uživam u prirodi i okolini koja polako promiče pored mene ( ili ja polako kroz nju plovim), uvijek me bolno u oči ubodu scene kojih vas u ovoj pričici sa rijeke Gline neću poštedjeti.


Zašto ?   Dscf0500ka


"Civilizacijski" postupci građana, ako ih tako smijem nazvati, vidljivi su u cijelom riječnom koritu te prelijepe rijeke. Negdje više, a negdje manje izraženi. Postupci kojih se osobno sramim, mada nisam nijednom gestom za njih kriv.


Zašto ?   Dscf0501x


Možda bolje da ih ne zovem "postupci" već nekako drugačije, teže i primjerenije činu koji je proizašao iz takvih postupanja prema svojoj i tuđoj okolini (rijeka ipak nosi dalje sve ono što kod sebe u nju ubacimo). Možda da ih nazovem barbarskim činom prema prirodi.


Zašto ?   Dscf050101s


Jer tako bezobzirno bacati kojekakvo smeće, teško razgradive predmete od stakla i PVC-a, leševe uginulih životinja upakovane u najlonske vreće i tko zna čega sve ne u jednu nikome krivu i dužnu rijeku, za mene je barbarski čin. Čin potpunoga prezira prema prirodi, prema okolini koja nas okružuje, prema okolini drugih ljudi kroz koju protiče rijeka.


Zašto ?   Dscf0502td


Eh kada bi nam barem mogla potkazati sve one koji su je nagrdili. Kada bi mogla direktne krivce kazniti, pitanje je da li bi pokazala takvo barbarstvo u kažnjavanju ili bi svojim vodama blago pomilovala krivce opraštajući im za ovaj put sve njihove greške.


Zašto ?   Dscf050201


Vjerujem da bi rijeka bila blaga u kazni, ali ja ne mogu to biti. Krivim ih i okrivljujem za sve ono što učiniše rijeci svojim necivilizacijskim postupcima. Svojim neshvaćanjem prijeke nam potrebe za čistim okolišem. Krivim im jer izgubiše pamet, ili je nikada nisu niti imali i baciše nešto u rijeku . Nešto čije mjesto nije u rijeci.


Zašto ?   Dscf050202
[Vrh] Go down
http://www.panoramio.com/user/2299965?comment_page=1&photo_p
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Zašto ?   Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ?    Zašto ?   I_icon_minitime17.05.11 20:12

Joj ljudi su zbilja nemarni. Od kada znam za sebe ne sjećam se da sam ikada bacila papirić na cestu ili putem, uvijek bi zgužvala papir i nosila ga do prvog koša za smeće ili ka stavila u đep pa do kuće. I dan danas kada se iznosi smeće ja uvijek mislim kako ga ja baš imam najviše u cijeloj ulici. Cijelu hrpu glomaznog otpada svake godine izbacim van. I kada onda vidim djecu kako idu putem do škole i kada pojedu pecivo papir bace sebi iza leđa ili samo u stranu, skočila bi im na glavu.
Bonton i kultura se ući u domu svom, a ti što bacaju po svuda sve i svašta, to govori sve o njima i njihovom odgoju.
I najtužnije od svega je što se ti takvi ni neće nikada naučiti kulturi sve dok ih se udari po đepu, odnosno prisili da smeće izbace onda kada je to komunalno objavilo da će odvoziti, a ne u kanale i rijeke ili po šikarama.
[Vrh] Go down
 
Zašto ?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Horoskop otkriva: zašto je on takav, zašto nije nazvao?
» Horoskop otkriva: zašto je on takav, zašto nije nazvao?
» zašto?
» Zašto...
» Vaše želje, primjedbe i prijedlozi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Planet Zemlja :: Turizam i putovanja :: Olimpove priče-
Forum(o)Bir: