Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Umjetnost rastavljanja kućanskih aparata

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Umjetnost rastavljanja kućanskih aparata Empty
PostajNaslov: Umjetnost rastavljanja kućanskih aparata   Umjetnost rastavljanja kućanskih aparata I_icon_minitime10.05.11 10:50

Fotograf Todd McLellan iz Toronta je napravio fotografije kućanskih aparata kakve možda nikad do sada niste vidjeli. U svom projektu "Disassembly" rastavio je neke od kućanskih aparata na najmanje dijelove i napravio bizarne fotografije.

Umjetnost rastavljanja kućanskih aparata 110505038.1_mn

Umjetnost rastavljanja kućanskih aparata 110505038.2_mn

Umjetnost rastavljanja kućanskih aparata 110505038.3_mn

Umjetnost rastavljanja kućanskih aparata 110505038.4_mn

Umjetnost rastavljanja kućanskih aparata 110505038.5_mn

Nakon što je rastavio aparate, McLellan je fotografisao njihove dijelove na ravnoj površini, ali i u pokretu.

"Projekat Disassembly sam započeo prošle godine u svom studiju. Predmete sam pažljivo birao, a kupio sam ih u prodavnici polovne robe. Neke sam uzeo i sa otpada. Želio sam pokazati od čega su napravljeni. Potom sam ih rastavio na dijelove. Dok sam to činio, počeo sam cijeniti umjetnost sastavljanja i dizajna."

Rastavljajući budilnik, diktafon, pisaću mašinu i fotoaparat, McLellan je na svoj način odao počast ovim korisnim uređajima, piše Telegraph.

"Moja majka je radila firmi koja je svakodnevno rastavljala razne aparate. Najduže mi je trebalo da rastavim pisaću mašinu, ali je rastavljanje fotoaparata ipak bilo najteži zadatak. Koristio sam samo kliješta, male igle i šrafcigere. Sočivo fotoaparata je specijalno napravljeno, tako da rastavljanje zahtijeva vještinu, ali ni blizu one koja je potrebna za njegovo sastavljanje", rekao je McLellan.

Umjetnost rastavljanja kućanskih aparata 110505038.6_mn

Umjetnost rastavljanja kućanskih aparata 110505038.7_mn

Umjetnost rastavljanja kućanskih aparata 110505038.8_mn

Nakon što je rastavio aparate, njihove je dijelove poredao na ravnoj podlozi. Fotografisao ih je i u pokretu dok su na tlo padali s određene visine.

"Rastavljeni uređaj ne predstavlja ništa osim dijelova, ali kada se sastave, grade uređaj koji vam olakšava život", dodao je McLellan.

(Sarajevo-x.com)

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Umjetnost rastavljanja kućanskih aparata Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Umjetnost rastavljanja kućanskih aparata Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost rastavljanja kućanskih aparata   Umjetnost rastavljanja kućanskih aparata I_icon_minitime31.05.11 11:44

ovo je neki ludak bem ti zivot
[Vrh] Go down
 
Umjetnost rastavljanja kućanskih aparata
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Umjetnost od papira
» Moderni muškarci ne prezaju od kućanskih poslova
» Umjetnost u šoljicama
» Umjetnost prirode
» Umjetnost disanja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Kultura i umjetnost :: Slikarstvo, kiparstvo, fotografija... :: Fotografija i strip-
Forum(o)Bir: