Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Tvoje je siromaštvo samo odraz tvog podsvjesnog uvjerenja

Go down 
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Tvoje je siromaštvo samo odraz tvog podsvjesnog uvjerenja Empty
PostajNaslov: Tvoje je siromaštvo samo odraz tvog podsvjesnog uvjerenja   Tvoje je siromaštvo samo odraz tvog podsvjesnog uvjerenja I_icon_minitime15.04.11 12:03

Napravite prostora za nove stvari. Očistite svoj hladnjak, riješite se svih onih komadića hrane zamotanih u foliju. Očistite svoje ormare, riješite se svih onih stvari koje niste koristili u posljednih šest mjeseci. Ako ih niste koristili čak godinu dana, vrijeme je da ih izbacite iz svoje kuće. Prodajte ih, zamijenite, dajte nekome ili ih zapalite.

Prenatrpani ormari znače isto što i prenatrpani umovi. Dok budete čistili ormar, recite sebi: "Ja čistim svoj um." Svemir voli simbolične geste.

Kada sam prvi put čula za koncept "lzobilje u svemiru dostupno je svima nama", pomislila sam kako je smiješan. Govorila bih sama sebi:"Pogledaj samo koliko ima siromašnih ljudi" ili "Pogledaj samo kako sam i ja, u stvari siromašna."

Ljutila bih se kada god bih čula izjavu: "Tvoje je siromaštvo samo odraz tvog podsvjesnog uvjerenja." Trebalo mi je mnogo godina da shvatim i prihvatim kako sam jedino ja odgovorna za svoj nedostatak novca. Što me držalo u mentalnom sustavu "nemanja", bila su moja uvjerenja da sam bezvrijedna, da ne zaslužujem, da novac nije lako zaraditi i da ja nemam nikakvog talenta i sposobnosti.

Novac je najlakše demonstrirati! Kakva je vaša reakcija na ovu izjavu? Vjerujete li vi u to? Ljuti li vas to? Jeste li ravnodušni? Ili ste spremni ovu knjigu baciti na drugi kraj sobe?

Ako imate bilo koju od ovih reakcija, dobro je. Izgleda da sam dotakla nešto duboko u vama, samo središte vašeg opiranja istini. Na tom području treba raditi. Vrijeme je da si otvorite mogućnosti prihvaćanja protoka novca i stvari.

Louise L. Hay, Kako iscijeliti duh i tijelo

vjerujete li da materijalno siromaštvo proizlazi iz naših uvjerenja? prihvaćate li da ste jedino vi odgovorni za vaš nedostatak novca?
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Tvoje je siromaštvo samo odraz tvog podsvjesnog uvjerenja Empty
PostajNaslov: Re: Tvoje je siromaštvo samo odraz tvog podsvjesnog uvjerenja   Tvoje je siromaštvo samo odraz tvog podsvjesnog uvjerenja I_icon_minitime16.04.11 16:39

Da materijalno siromaštvo proizlazi iz mog uvjerenja. To se mi se vrti po glavi kada oblačim smatene hlaće koje više ne sliče na samtene, jer se od pranja na njima one crtice od samta nestale. Ili kada oblačim košulju i kontam hebote pa po njoj me več svi znaju, a ako obućem onu plavu majicu ili sivu na isto mi dođe.
Da materijalno siromaštvo proizlazi iz mog uvjerenja.

Bit će da ovo nije tema za nas koji nemamo pretrpane ormare, i koji imamo problema sa onim što imamo za obući, već s onim što nemamo.

Ali ako ćemo iskreno. Ne osjećam se siromašnom, bez obzira na brojaćno stanje robe u mom ormaru, jer imam puno više od većine s pretrpanima ormarima. Imam mir, nemam kredite, nemoram razmišljati, kada će nam doći uzeti auto koji je na lizing, kuća je naša, nemoram plaćati hipoteku na nju. Kada sjednemo navečer pred Tv ne svađamo se tko je danas potrošio koliko novaca i na što.
U frižideru nikada nemam zamotane hrane u foliji, niti mi se to može dogoditi, jer ne kupujemo na veliko ne možemo si to priuštiti. Ali nismo siromašni, jer moje dijete ima stalno kutiju sladoleda u frižideru, i fino meso za ručak. Hranu ne gomiliam i nema bacanja.

[Vrh] Go down
Gost
Gost




Tvoje je siromaštvo samo odraz tvog podsvjesnog uvjerenja Empty
PostajNaslov: Re: Tvoje je siromaštvo samo odraz tvog podsvjesnog uvjerenja   Tvoje je siromaštvo samo odraz tvog podsvjesnog uvjerenja I_icon_minitime18.04.11 11:30

Ne osjećam se siromašnom, bez obzira na brojaćno stanje robe u mom ormaru, jer imam puno više od većine s pretrpanima ormarima.

u tome i je bit bravo
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Tvoje je siromaštvo samo odraz tvog podsvjesnog uvjerenja Empty
PostajNaslov: Re: Tvoje je siromaštvo samo odraz tvog podsvjesnog uvjerenja   Tvoje je siromaštvo samo odraz tvog podsvjesnog uvjerenja I_icon_minitime18.04.11 16:36

Dobro je samo dok čovjek ne poklekne pod problemima, pa počne razmišljati i o onom što nema. Srećom pa samo sažaljevanje ne traje dugo nikada, inače bi danas brojka ljudi koji žive na ovoj planeti bilo malo drugačija.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Tvoje je siromaštvo samo odraz tvog podsvjesnog uvjerenja Empty
PostajNaslov: Re: Tvoje je siromaštvo samo odraz tvog podsvjesnog uvjerenja   Tvoje je siromaštvo samo odraz tvog podsvjesnog uvjerenja I_icon_minitime21.04.11 10:45

kod nekih ljudi samosažaljenje postaje navika. stil života.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Tvoje je siromaštvo samo odraz tvog podsvjesnog uvjerenja Empty
PostajNaslov: Re: Tvoje je siromaštvo samo odraz tvog podsvjesnog uvjerenja   Tvoje je siromaštvo samo odraz tvog podsvjesnog uvjerenja I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Tvoje je siromaštvo samo odraz tvog podsvjesnog uvjerenja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Moć podsvjesnog uma – kako osloboditi moć svog podsvjesnog uma?
» Tko Je Krivac Za Siromaštvo, Glad, Krize, Ratove I Žrtve?
» Novac je odraz odnosa prema radu
» Sta slova tvog imena govore o tebi??
» Sta slova tvog imena govore o tebi??

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Pozitivna psihologija-
Forum(o)Bir: