Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Puštate li probleme da "padnu"

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Puštate li probleme da "padnu" Empty
PostajNaslov: Puštate li probleme da "padnu"   Puštate li probleme da "padnu" I_icon_minitime10.04.11 12:01

PUSTITE ČAŠU

Puštate li probleme da "padnu" Pusti-%C4%8Ca%C5%A1u-242x300

Profesor započe čas tako što uze u ruku čašu punu vode. Podiže je u vis tako da svi mogu da je vide i upita:
- Šta mislite, koliko je teška ova čaša?
- 50 gr,…100 gr, … 125 gr… – nagađali su studenti.
- Istina je ustvari da ni ja sam ne znam. I dok je ne izvagamo, ne možemo biti sigurni. – rekao je profesor. Ali ja sam htio da vas pitam nešto drugo. Šta će se desiti ako držim ovako podignutu čašu, recimo, nekoliko minuta?
- Ništa! – odgovoriše studenti.
- Dobro. A šta će se desiti ako držim ovako podignutu čašu cijeli jedan sat? – ponovo zapita profesor.
- Počeće da vas boli ruka – brzo odgovori jedan student.
- Tačno. A sada, šta će se desiti ako je držim ovako cijeli jedan dan?
- Ruka će početi da vas jako boli, a od takvog napora moguće je da će vam se ukočiti mišići, pa čak i da će vam se ruka paralizovati. I vrlo je vjerovatno da ćete osjetiti potrebu da hitno odete kod ljekara.
- Vrlo dobro. – nastavio je smireno profesor. – A dok se sve to dešava, šta mislite da li se je promijenila težina čaše?
- Ne! – odgovoriše svi u glas.
- Pa šta je onda uzrok boli u ruci i grčenju mišića?!

Studenti se nađoše zbunjeni, situacija im je već ličila na zagonetku i svi zdušno počeše da traže odgovor.
- Šta ja treba da uradim, da bih se oslobodio bola i tereta u ovoj situaciji? – nastavi profesor.
- PUSTITE ČAŠU! – čuo se odjednom odgovor iz amfiteatra.
- Daaaa, to je to. To je odgovor. Pustite čašu! – poskočio je profesor. – To isto se dešava i sa vašim problemima u životu i sa vašim teškim mislima. Misliti o njima nekoliko minuta je normalna stvar, i u tome nema ništa neispravno ili pogrešno. Ali ako ih zadržavate u vašem umu neko duže vrijeme, osjetićete BOL. A ako to radite jako dugo, previše dugo – osjetićete se paralizovano, tj. nećete biti u stanju da radite bilo šta drugo. Vrlo je važno je da razmišljate o određenim događajima ili doživljajima u vašim životima i da izvodite zaključke iz njih, no još je važnije znati kako osloboditi um od tih problema na kraju svakog dana…da ih “pustite da padnu” prije nego što utonete u san. Tako ćete sebi uštediti veliki stres i napor i svako jutro ćete se buditi svježi, vedri i odmorni. Osjećaćete se ispunjeni novom snagom i lakoćom da prevazilazite sve životne izazove, bez obzira u kakvoj se situaciji našli.
I zato upamtite: PUSTITE ČAŠU NA KRAJU SVAKOG DANA!

____________________________________________________________________

Da li vi pustate "casu" svakog dana ili se grcevito drzite za nju ...da li makar dio problema pustite da padne sa zavrsetkom dana?

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Puštate li probleme da "padnu" Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 34
Datum registracije : 23.04.2011

Puštate li probleme da "padnu" Empty
PostajNaslov: Re: Puštate li probleme da "padnu"   Puštate li probleme da "padnu" I_icon_minitime04.06.11 10:47

pustim da padne po zavrsetku dana jer necu da se svadjam zbog gluposti i da se nerviram dalje
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Puštate li probleme da "padnu" Empty
PostajNaslov: Re: Puštate li probleme da "padnu"   Puštate li probleme da "padnu" I_icon_minitime28.11.11 21:41

lijepo je znati ispustiti problem na kraju dana ...a jos bolje i u toku dana ne cekati kraj dana ...nece se problemi rijesiti ako se budemo grcevito drzali za njih ...mozda nam rjesenje prije dode ako ga malo stavimo na stranu ...i mudrost je veca nekad znat se nositi sa problemom nego ga po svaku cijenu rijesiti

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Puštate li probleme da "padnu" Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
jocAGM
Početnik
Početnik
jocAGM


Male
Pisces Dog
Broj postova : 43
Godine : 30
Datum registracije : 13.07.2010

Puštate li probleme da "padnu" Empty
PostajNaslov: Re: Puštate li probleme da "padnu"   Puštate li probleme da "padnu" I_icon_minitime29.11.11 11:04

u teoriji to sve izgleda dobro,ali u praksi uffffffff predajem se
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Puštate li probleme da "padnu" Empty
PostajNaslov: Re: Puštate li probleme da "padnu"   Puštate li probleme da "padnu" I_icon_minitime15.01.12 0:06

Kad citamo nesto o mjenjanju nas u prvi tren sve nam je kao jednostavno a ako malo razmislimo onda kazemo si ..ma nije to moguce ..ko bi to pokusao bas tesko ..a ako nesto zelimo da promjenimo i sebi olaksamo nista nije tesko ..tesko je samo krenuti ..a kad krenemo samo se sve poslaze ...i zato po meni nije tesko nista u praksi

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Puštate li probleme da "padnu" Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
LuckyM5
Ljubitelj foruma
LuckyM5


Female
Capricorn Horse
Broj postova : 3859
Godine : 45
Datum registracije : 25.10.2011

Puštate li probleme da "padnu" Empty
PostajNaslov: Re: Puštate li probleme da "padnu"   Puštate li probleme da "padnu" I_icon_minitime15.01.12 1:29

štam jedino ako sam prisiljena, idem glavom kroz zid iako znam da sebi time samo štetim al ne mogu se kontrolirati inače bi pukla.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Puštate li probleme da "padnu" Empty
PostajNaslov: Re: Puštate li probleme da "padnu"   Puštate li probleme da "padnu" I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Puštate li probleme da "padnu"
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Razlozi zašto nema šanse da cijene hrane padnu
» Ne uzimati probleme preozbiljno
» Privlačite li probleme ili rješenja?
» Resava ljubavne I bracne probleme
» Kako prepoznati zdravstvene probleme kod psa

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: