Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

  Kome se pomoliti?

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Olimp
Zagrijao tipkovnicu
Olimp


Libra Pig
Broj postova : 739
Godine : 64
Datum registracije : 15.12.2010

  Kome se pomoliti?  Empty
PostajNaslov: Kome se pomoliti?      Kome se pomoliti?  I_icon_minitime03.03.11 20:31


Vecina ljudi na zemaljskoj kugli je religiozna. Vjeruje u ove i one bogove, ovakve i onakve svetce, andele i mracne sile, mucilišta, cistilište duša ili pakla. Sa strahopoštovanjem spominju svoje pozitivne i negativne svece i vragove, gledaju da boga uzalud ne pominju, da se ne ogriješe u neke postulate koje su vjera i vjerske ustanove propisale za bezgrešan život.

Ali ljudi kao ljudi, drže se svojih pravila vjere, ali tu i tamo ipak im se omakne pa ucine lakše ili cak i teže povrede vjerskih pravila. I onda kada se malo smire, saberu, prividno se pokaju za svoj postupak i nastave sve po starom.

Bogove mole u raznim prilikama da im pomognu: kod ocuvanja ljetine, zdravlja i srece njih samih ili njihovih bližnjih i daljnjih, da im pomognu u uspješnoj realizaciji zapocetih poslova, da im pomognu da im bude sretno na putu i putovanju...

Ima i ljudi koji nisu praznovjerni. Dobiše naziv Ateisti. Nemaju svoje bogove, svjetle i mracne sile, svoje božanske cuvare. Jednostavno ne prihvacaju niti ovu, a niti onu religiju i u svijetu koji sebi grade nisu optereceni nikakvim svevišnjim i ekipom koja sa njim vlada svijetom.

Jedan sam od takvih koji je vjerovanja u bogove ostavio sa strane svojega životnoga puta. Takav nacin života me nije udaljio od svih onih koji imaju svoja vjerovanja, nisam nikome prigovarao, ometao ga ili izvrgavao ruglu što ima svoje vjerovanje. Prihvacao sam ga ako je pošten, a odbijao ako je nepošten covjek. Sa svima sam slavio sve praznike, obilježavao duhovne, crkvene, vjerske, obiteljske praznike i sa svima djelio pozitivnu energiju.

Ali iako sam ateist ne znaci da se ne pomolim prije puta. Jednostavno prvo se pomolim svecima..



  Kome se pomoliti?  Pc140069


... nakon njih dolaze vragovi sa svojima vragolijama i napastima. Za svaki slucaj dobro se i njima pomoliti, tko zna šta sve može na putu iskrsnuti, pa od viška molitvi ne boli glava. Jedna i druga bi trebale biti efikasne i svojim ucinkom eliminirati teškoce i opasnosti koje iskrsnu na putu.


  Kome se pomoliti?  Pc140071


Nakon molitvi vec se može lakše na put krenuti. Nekako sam onda sigurniji i jaci. A i vesla me bolje služe, kanu lakše plovi željenim kursem, a opasnosti se sklanjaju preda mnom.

Moja dva zaštitnika odmah nakon molitvi pokazuju svoju moc. Medusobno su se podijelili i svaki mi ima svoju domenu zaštite i pomoci na putu.


  Kome se pomoliti?  Pc140074


Zanimljivo je da se nikada nisu sporili o svojoj nadležnosti, vec su jedinstveno nastupali sa ciljem da me zaštite na putu od svih nevolja i svakoga zla.

Preporucam ih svima onima koji u njima prepoznaju svoje zaštitnike i u dobru i u zlu ....

Kao i u svemu, tako i u molitvi ne smije se pretjerivati. Mora se biti umjeren i skroman. Tada ce ona imati najbolji efekt. U suprotnom ....


chirio chirio chirio
[Vrh] Go down
http://www.panoramio.com/user/2299965?comment_page=1&photo_p
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

  Kome se pomoliti?  Empty
PostajNaslov: Re: Kome se pomoliti?      Kome se pomoliti?  I_icon_minitime03.03.11 20:42

Olimp ...svaka pricica ti je interesantna simpaticna ...u tim tvojim molitvama i je najbolja stvar kad se ne pretjera...tj kad znas dozirati i onda ces stici sa lakocom do cilja chirio chirio

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



  Kome se pomoliti?  Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
slavena
Totalno relaxiran
slavena


Female
Libra Broj postova : 1510
Godine : 123
Lokacija : sever
Datum registracije : 26.02.2011

  Kome se pomoliti?  Empty
PostajNaslov: Re: Kome se pomoliti?      Kome se pomoliti?  I_icon_minitime04.03.11 9:25

Olimp interesantna prica , ali ne i prazna.
Hvala TI sto si je podelio sa nama. Jer od svega bitno je verovati.
Ko razume shvatit ce , a ko ne , nema veze .. njima i onako nije vazno. respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





  Kome se pomoliti?  Empty
PostajNaslov: Re: Kome se pomoliti?      Kome se pomoliti?  I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kome se pomoliti?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kome je sada žao
» Kome se trenutno što pije?
» Kome se diže na animaciju?
» Kome treba skinuti ban?
» Sve što želite reći...a nemate kome.....

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Planet Zemlja :: Turizam i putovanja :: Olimpove priče-
Forum(o)Bir: