Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Koliko i kako djecu angažirati u kućanstvu

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Koliko i kako djecu angažirati u kućanstvu Empty
PostajNaslov: Koliko i kako djecu angažirati u kućanstvu   Koliko i kako djecu angažirati u kućanstvu I_icon_minitime26.02.11 20:30

Koliko i kako djecu angažirati u kućanstvu ImgSizer


Želite da vaša djeca spremaju za sobom i vama povremeno pomognu u domaćinstvu? Zadatak nije nerealan, no naoružajte se s mnogo strpljenja i truda. Kako bi vaša djeca stekla navike u kućanstvu, potrebno ih je od malena učiti odgovornosti.

Koje obveze za koje dijete?
Mala djeca u većini slučajeva rado žele pomoći jer im je sve zanimljivo i rado sudjeluju u aktivnostima svojih roditelja. Njima ćete naravno zadati posve lagane zadatke, no kako dijete raste, možete im u ruke predati veće i zahtjevnije poslove.
Mala djeca vam primjerice mogu pomoći stavljati robu u perilicu za rublje, metlom obrisati podove, a kod kupnje mogu stavljati namirnice u kolica. Ako od malena nauče biti ispomoć, lakše ćete ih prilagoditi u starijoj dobi.
Starijoj djeci možete napraviti tjedni raspored, ali kojeg će se pridržavati cijela obitelj, kako bi dijete shvatilo da svatko pridonosi domaćinstvu.

Kako motivirati dijete?
Prije svega ne očekujte od djeteta da će zadatke izvršiti poput vas. Oni vam trebaju biti ispomoć. Nakon svakog obavljenog zadatka dijete pohvalite. Motivirati ih možete i putem obećanja – odlazak u kino, zoološki, na sladoled.

Što činiti kada dijete nema volje?
Nije rijetkost da se djeca bune i ne izvršavaju zadane zadatke. U većini slučajeva riječ je o djeci koja prelaze ili se nalaze već u pubertetu. Način na koji ih možete potaknuti je putem negativnih posljedica. Ako vaš sin ne želi pospremiti svoju sobu, jer mu se ne da, kada vas upita da ga odvezete kod prijatelja, vi odgovorite da se vama ne da. Također ako mlađa djeca primjerice ne žele pomoći u kupnji, neće dobiti svoje najdraže kekse.

Dodatni savjeti
Dijete nemojte prekidati tijekom igre. Najbolje je da djetetu unaprijed najavite kada i za što će vam trebati. Tako se dijete može organizirati. Dobra opcija je ako djetetu ponudite izbor – želi li usisati kuću ili staviti odjeću u perilicu za rublje.
Kako bi djecu naučili držanju i izvršavanju obveza potrebno je truda i strpljenja. No, nemojte popustiti. Ako započnete kada je dijete još malo, usadit ćete mu potrebne navike, a sebi olakšati rad u kućanstvu.

izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Koliko i kako djecu angažirati u kućanstvu Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Koliko i kako djecu angažirati u kućanstvu Empty
PostajNaslov: Re: Koliko i kako djecu angažirati u kućanstvu   Koliko i kako djecu angažirati u kućanstvu I_icon_minitime27.02.11 9:28

Največa joj je motivacija, ako mora nešto odraditi ako i ja s njom to radim. Bilo to čišćenje za sobom ili slaganje svoje robe ili igračka.
Voli biti moj pomočnik, reči njoj hajde izlupaj mi jaja ili dođi sa mnom suđe prati, njoj je to kao da joj dam sladoled. Jeste da je nered za njom pordazumijeva, ali ona zna da je pomogla i to ju čini važnom i puni samopouzdanjem.
Voli raditi stvari za mene/ nas, kao napraviti nam sendviče ili napraviti kava na pola ( vruču vodu ja dodajem).
Sve će pospremiti samo ako sam uz nju i zapravo se igram s njom, ali ako nešto mora sama odraditi e to joj je muka, a meni super to ako je bila zločo, pa ju kazniti čišćenjem i spremanjem na samo. Laughing
[Vrh] Go down
 
Koliko i kako djecu angažirati u kućanstvu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Koliko trošite na svoju djecu?
» Kako prestati vikati na djecu?
» Kada i kako disciplinirati tuđu djecu?
» Kako naučiti svoju djecu samoobrani
» Žigosao svoju djecu kako bi ih označio kao njegove

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji :: Roditelji i djeca-
Forum(o)Bir: