Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kako se riješiti briga

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kako se riješiti briga Empty
PostajNaslov: Kako se riješiti briga   Kako se riješiti briga I_icon_minitime20.02.11 19:32

Kako se riješiti briga
Naučio sam gledati istini u oči

U studentskim danima bio sam poznat kao čovjek koji vjećno o nečemu brine, pa su mi drugovi prišili nadimak "zabrinuti Ðim". Opsjednutost brigama bila je u meni toliko jaka da sam često oboljevao od zabrinutosti, i to tako često da su u studentskoj bolnici uvijek imali rezerviran krevet za "zabrinutog Ðima". Čim bih se pojavio na vratima ambulante, bolničarka bi mi gurnula tabletu za smirenje, pa bi me tek nakon toga odvela liječniku. Brinuo sam zbog svega i svačega, ponekad i zbog toga što bih zaboravio zbog čega brinem. Bio sam loš student, pa sam se bojao da će me izbaciti iz koleđa. Brinuo sam zbog slaba zdravlja, zbog slabe probave, zbog nesanice, zbog novčanih neprilika, a i nzbog toga što sam umišljao da će me napustiti djevojka kojom sam se namjeravao oženiti.

Jednog dana sam u očaju sve ispričao profesoru Bairdu, ekonomistu po struci. Petnaestominutni razgovor s Bairdom otvorio mi je oči i naučio me pravim vrijednostima u životu. "Ðime", rekao mi je profesor, "Čini mi se da bi jednom zauvijek morao pogledati istini u uči. Kad bi barem polovicu vremena što ga trošiš opterečujući se brigama trošio na konstruktivno rješavanje problema što te muče, ti više ne bi imao briga. Opsjednutost brigama nije ništa drugo nego loša navika, kao piće ili pušenje. Jednom rječju, to je porok.
Profesor Baird mi je potom dao tri savjeta za svladavanje briga:

1. Toćno definiraj problem koji te muči.
2. Pronađi uzrok problema.
3. Smjesta poduzmi nešto čime češ na konstruktivan način početi rješavati problem.

Poslušao sam Bairdov savjet i odmah počeo analizirati kako sam i zašto pao na ispitu iz fizike. Znao sam da nisam pao zato što sam glup - to nije bio jedan od mojih problema.
Došao sam do zaključka da sam pao zbog toga što me fizika kao predmet nikad nije zanimala. Odlučio sam promijeniti stav prema fizici, jer sam znao da će mi u mom budućem inženjerskom poslu biti i te kako potrebna. "Ako je fizika uvjet za diplomu, moram je položiti", rekao sam sam sebi.
Stoga sam ponovo prijavio ispit. Učio sam marljivo i - položio ga.
Novčane brige razrješio sam tako da sam se zaposlio preko studentskog servisa i stao posuđivati novac od oca, te mu ga kasnije, kad sam diplomirao i dobio posao, pošteno vratio.
Ljubavne brige su nestale onog trenutka kad sam zaprosio djevojku - danas gospođu Birdsall..
Sada kad sam se potpuno sredio, kaže Đim Birdsall, čini mi se da je moj problem bio u tome što nisam imao hrabrosti da gledam istini u oèi, i da rješavam životne probleme.

bolji-zivot.hr

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Kako se riješiti briga Empty
PostajNaslov: Re: Kako se riješiti briga   Kako se riješiti briga I_icon_minitime05.05.11 20:18

Citat :
Profesor Baird mi je potom dao tri savjeta za svladavanje briga:

1. Toćno definiraj problem koji te muči.
2. Pronađi uzrok problema.
3. Smjesta poduzmi nešto čime češ na konstruktivan način početi rješavati problem.

normalno da ces ovako pocet se rijesavati problema...svatiti problem ...nac uzrok i poduzeti da ga se rijesi ...samo sto mnogima je tesko da shvate da imaju problem ..a neki shvate da imaju problema ali ne ce da shvate uzrok problema ...a ako ovo oboje shvate onda mnogi nece da poduzmu nista ..cekaju da se sve samo od sebe rijesi....

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kako se riješiti briga Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Kako se riješiti briga Empty
PostajNaslov: Re: Kako se riješiti briga   Kako se riješiti briga I_icon_minitime06.05.11 8:47

pustis muziku i slusas
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako se riješiti briga Empty
PostajNaslov: Re: Kako se riješiti briga   Kako se riješiti briga I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako se riješiti briga
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako najlakše prekinuti vezu? (saznajte kako ga se lako i bezbolno riješiti)
» Kako se riješiti celulita?
» Kako znati kad je roditeljska briga pretjerana?
» Kako riješiti problematično ponašanje kod pasa?
» Kako se riješiti celulita bez skupih tretmana?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: