Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 ŽIVOT - mudre misli

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

ŽIVOT - mudre misli Empty
PostajNaslov: ŽIVOT - mudre misli   ŽIVOT - mudre misli I_icon_minitime13.02.11 20:02

ŽIVOT - mudre misli Life_12weeks

Dovoljno je da obratiš pažnju na ono što ti se događa u životu i otkrićeš – svakog trenutka u toku dana – gdje On skriva svoje riječi i svoju volju. Trudi se da ispuniš ono što On traži: to je jedini razlog tvog postojanja na ovom svijetu.
Koeljo
Život je vrelo radosti; ali gdje pije i ološ, tu su svi izvori otrovani.
Uživam u svemu što je čisto; ali ne volim da vidim usta što se krive, i žeđ nečistih.
Oni su svoj pogled bacili u vodu izvora; i sad nihov odvratni osmijeh pliva po vodi i gleda me iz kladenca.
Oni su svetu vodu otrovali svojom pohotljivošću a nazivajući slašću svoje pogane snove otrovali su još i – riječi.
Niče
Što sam bivao stariji, sve manje su me ispunjavala sitna zadovoljstva koja mi je život pružao i sve jasnije sam shvatao gdje treba tražiti prave izvore radosti i smisla. Naučio sam da biti voljen ne znači ništa, a da je voljeti sve, da je sposobnost da osjećamo, ono što daje vrijednost i i ljepotu našem postojanju. Gdje god bi se na zemlji pojavilo ono što se može nazvati srećom, bilo je satkano od emocija. Novac nije ništa, moć nije ništa. Mnogi imaju i jedno i drugo, a ipak su nesrećni. Ljepota nije ništa, vidio sam lijepe muškarce i lijepe žene koji su bili nesrećni uprkos svojoj ljepoti. Ni zdravlje nije sve; svako je zdrav ko se tako osjeća; bilo je bolesnika punih volje za životom koji su je njegovali do samog kraja i bilo je zdravih koji su venuli mučeni strahom od patnje.
Ali sreća je uvek bila tamo gdje je neko umio da voli i živio za svoja osjećanja; ako ih je njegovao, ako ih nije gazio i potiskivao, ona su mu donosila zadovoljstvo. Ljepota ne pruža radost onome ko je posjeduje, već onome ko umije da je voli i da joj se divi…
Herman Hese
Život je izbor, a ne sudbina, jer običan čovjek živi kako mora, a pravi čovjek živi kako hoće; život na koji bijedno i bez otpora pristaje je bijedno tavorenje, a izabrani život je sloboda. Čovjek postaje slobodan svojom odlukom, otporom i nepristajanjem.
Selimović
Sad uviđam da je prava draž intelektualnog života – života posvećenog učenosti, naučnom istaživanju, filozofiji, estetici, kritici – njegova lakoća. On je zamjenjivanje složene stvarnosti jednostavnim intelektualnim šemama; zamršena zbivanja života mirnom i formalnom smrću. Neuporedivo je lakše znati mnogo, recimo, o istoriji umjetnosti i imati duboke ideje o metafizici i sociologiji, nego lično i intuitivno znati dovoljno o svojim bližnjima i imati zadovoljavajuće odnose sa svojim prijateljima i ljubavnicama, svojom ženom i djecom. Pravo življenje je mnogo teže nego sanskrit, ili hemija, ili ekonomske nauke. Intelektualni život je dječja igra; zato su intelektualci skoloni da postanu djeca – pa onda maloumnici i najzad, kao što politička i industrijska istorija poslednjih vijekova jasno pokazuje , samoubilački ludaci i divlje zvijeri. Potisnute funkcije ne umiru; one se izopače, pobune se i vrate primitivnosti. Ali mnogo je lakše biti intelektualno dijete, ili ludak, ili zvijer, nego skladan, odrastao i zreo čovjek.
Orhan Pamuk

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

ŽIVOT - mudre misli Empty
PostajNaslov: Re: ŽIVOT - mudre misli   ŽIVOT - mudre misli I_icon_minitime13.02.11 20:02

ŽIVOT - mudre misli 1593576-md

Nemoguće je u životu ne biti slab. Nemoguće se uvijek održati na nogama, ne proplakati, ne osjetiti samosažaljenje i muku, ne upasti u depresiju, nemoguće je ne naljutiti se, ponekad ne baciti koplje u trnje, ne doživjeti mračne trenutke, kad ti se čini da su ti svi ljudi neprijatelji i da život nema smisla.
Borhes

Stalno sam viđao ljude kako prolaze ovuda, na putu za Tir i Sidon. Neki su se žalili da ništa nisu postigli u Akbaru, i krenuli su u potragu za novom sudbinom. Jednoga dana, isti ti ljudi su se vraćali. Nisu postigli ono što su tražili, jer su ponijeli sa sobom – zajedno sa prtljagom – breme svojih pređašnjih neuspjeha. Poneki od njih vraćali su se kao namještenici u vladi, ili s radošću što su svojoj djeci pružili bolje vaspitanje – ali ništa više od toga. Jer im je prošlost u Akbaru utjerala strah u kosti, i nisu imali dovoljno povjerenja u sebe da bi previše rizikovali. S druge strane, ispred mojih vrata prolazile su i osobe pune poleta i oduševljenja. Iskoristile su svaki trenutak života u Akbaru i prikupile – uz mnogo truda – novac neophodan za putovanje koje su oduvek željele da preduzmu. Tim osobama, život je bio neprestana pobjeda – nastavljale su da pobjeđuju. I te osobe su se vraćale, ali s čudesnim pričama. Dobile su sve što su željele, jer nisu bile sputane neuspjelim pokušajima iz prošlosti. Nije teško obnoviti jedan život, kao što nije nemoguće ni podići Akbar iz ruševina. Dovoljno je samo imati na umu da nastavljamo istom snagom koju smo imali i ranije. I da to upotrijebimo u svoju korist.
Koeljo
Cijeli sam svoj život proživio poput ranjene životinje – odbačen, sam i izgubljen. Da se kojim slučajem nisam toliko vezao za tebe, možda te ne bih bio povrijedio, i možda ne bih srušio sve ono što sam s mukom gradio proteklih dvanaest godina; možda se ne bih našao na istom onom mjestu s kojega sam dvanaest godina prije krenuo”, pisao je Ka. „Ali, tu sam gdje sam: odbačen i izgubljen, u ožiljcima koji ponovo krvare. Ponekad mi se čini da ono što sam izgubio nisi samo ti, nego čitav svijet.”
Orhan Pamuk

Život je stvoren od naših stavova. A postoje izvjesne stvari koje nas bogovi primoravaju da proživimo. Nije važno koji je njihov razlog, i ništa nam ne vrijedi da se upinjemo svim silama ne bi li nas mimoišle.
Koeljo

Ako imaš prošlost kojom nisi zadovoljan, sad je trenutak da je zaboraviš. Zamisli neku novu priču o svom životu, i povjeruj u nju. Usredsredi se samo na trenutke u kojima si uspijevao ono što si želio – i ta snaga će ti pomoći da postigneš sve što hoćeš.
Koeljo

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

ŽIVOT - mudre misli Empty
PostajNaslov: Re: ŽIVOT - mudre misli   ŽIVOT - mudre misli I_icon_minitime03.03.11 19:47

"U našem životu postoji natpis na kojem piše "Moje kvalitete ćes prepoznati tek kad me izgubiš i ponovno pronađeš" I zato nije dobro ići prečicom."

"Kad se za nešto odlučite morate znati živjeti sa problemima koje ta odluka u sebi nosi iako ne znate kako izgleda taj problem. Isus kaže "neka bude volja tvoja" Ali ako ta odluka ima neki problem u sebi onda isto ima i riješenje tog problema."

"U našem životu postoji samo jedno, a to je da živimo nasu sudbinu i misiju koja nam je dodijeljena. Ali na kraju se mi zamaramo samo sa bespotrebnim stvarima koje na kraju uništavaju naše snove. "

Paulo Coelho

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



ŽIVOT - mudre misli Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




ŽIVOT - mudre misli Empty
PostajNaslov: Re: ŽIVOT - mudre misli   ŽIVOT - mudre misli I_icon_minitime18.03.11 14:08

U životu se ne treba bojati ničega. Treba samo razumijeti.

Marie Curie
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

ŽIVOT - mudre misli Empty
PostajNaslov: Re: ŽIVOT - mudre misli   ŽIVOT - mudre misli I_icon_minitime06.04.11 14:04

"..Dobro je i prirodno sećati se prošlosti i misliti na budućnost, ali živeti ma i delimično u budućnosti ili prošlosti - nezdravo je, čak i opasno. To znači kočiti i potkradati svoj sadašnji život, ne spasavajući ništa od prošlosti i ne čineći ništa za budućnost. Glavnim delom svoga bića, najboljim snagama srca i razuma čovek treba da je uvek i ceo u sadašnjem trenutku, koji je jedini pravi i jedini mogući život koji živimo.."

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



ŽIVOT - mudre misli Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

ŽIVOT - mudre misli Empty
PostajNaslov: Re: ŽIVOT - mudre misli   ŽIVOT - mudre misli I_icon_minitime06.04.11 14:06

Kad god posmatramo neki nov oblik života u njegovom nastajanju, nama pada u oči najpre ono što je u suprotnosti sa našim navikama, ukusom i shvatanjima, ono što nas odbija i sa čim ne možemo da se složimo. A tek docnije uspevamo da uočimo sve ono što je razumno i korisno i što tu novost čini opravdanom i neizbežnom.

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



ŽIVOT - mudre misli Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
LuckyM5
Ljubitelj foruma
LuckyM5


Female
Capricorn Horse
Broj postova : 3859
Godine : 45
Datum registracije : 25.10.2011

ŽIVOT - mudre misli Empty
PostajNaslov: Re: ŽIVOT - mudre misli   ŽIVOT - mudre misli I_icon_minitime01.12.11 1:01

SEDAM ŠTAPOVA

Imao otac sedam sinova i na samrti ih sve okupi i reče im:
- “Uzmite svi po jedan štap i pokušajte da ga slomite!”

Svaki sin slomi svoj štap bez muke.
- “A sada mi dajte tih sedam štapova.“

Otac zaveza svih sedam štapova zajedno sa špagom i reče:
- “A sada da vidim ko će ovo slomiti!“
Svaki od sinova pokuša da slomi sedam štapova povezanih zajedno, ali ni jednom to nije uspjelo.

- “Zapamtite pouku”, reče otac. “Budete li zajedno, niko vam ništa neće moći!”

Ubrzo zatim, otac je i umro.

Nakon sprovoda braća svratiše u krčmu.
Svima koje su zatekli objašnjavali su kako im je otac bio mudar i nudili da pokušaju slomiti sedam štapova povezanih zajedno. Nikome to nije uspjelo.

Dozlogrdilo to krčmaru, te on uze štapove, razveza špagu i slomi svaki štap jedan po jedan.
- “Imam i ja pouku”, reče krčmar.
- “Nije snaga štapova u tome što su jedan uz drugoga, već u špagi koja ih drži zajedno.”
ŽIVOT - mudre misli Images?q=tbn:ANd9GcQNYmt3Vj-BW5W4nxMMnv4pSWfBapRULNIwdlDsR5p1NaIcRQ2krA
[Vrh] Go down
diya
Totalno relaxiran
diya


Female
Sagittarius Horse
Broj postova : 2371
Godine : 45
Datum registracije : 22.11.2011

ŽIVOT - mudre misli Empty
PostajNaslov: Re: ŽIVOT - mudre misli   ŽIVOT - mudre misli I_icon_minitime08.12.11 17:37

8 surovih istina o životu

Naravno da život ima svoje uspone i padove, ali način na koji se nosimo sa njima pravi razliku. Neke od ideja koje ćete pročitati su za vas možda stare i poznate, u tom slučaju, pokušajte da u njima pronađete novu suštinu, novu vezu kako biste izvukli maksimum.
Ako se sa nekim idejama apsolutno ne slažete, kažite to nekome, možda njemu pomognete.

1. Prijatelji dolaze i odlaze

U srednjoj školi maštamo kako ćemo do kraja života biti okruženi ljudima koje smo tada poznavali. Kada krenemo na fakultet, neke više nikada ne sretnemo. Kada promjenite mjesto boravka, promjenite i ljude. U tome nema ništa loše, uvek imate vremena za neke nove. Postoje milioni ljudi koji bi baš za vas bili uvek tu i koji su vaši potencijalni najbolji prijatelji.

Kada ostavljate neke ljude iza sebe, imate priliku da uđete u sasvim novi svijet sa sasvim dugačijim mogućnostima. Ako nemate mnogo prijatelja, verujte, u svijetu ih je gomila koji čekaju samo na vas.

2. Nećete uvijek dobiti ono što želite

Za rođendan poželite samo jednu stvar i ne dobijete je. Vjerujete da ako ste imali samo jednu želju, ko bi bio lud da se usudi da vam je ne ispuni? Na kraju štedite 10 mjeseci da biste sebi to kupili. To je život: ljudi kasne, ljudi vas razočaraju, ne postoji vaš broj haljine, nemate novca za premijeru...

Nemojte tražiti sreću u materijalnim zadovoljstvima i naučite da prihvatite kada nešto ne može biti vaše. Život je previše kratak da biste očajavali.

3. Mnogi ljudi će vas voleti, mnogi neće

Bilo da ste slavni, svećenik ili običan dečko sa sela, neki će voljeti i vas i ono što radite, ali mnogi baš neće. Kao i ljudi, mnogi su i razlozi – ljubomora, sličnosti, razlike ili jednostavno niste njihov tip.

Neće vas svi uvjek „gotiviti“ i to je sasvim u redu. Ako žele da provode svoje vreme pričajući o vama to je samo njihov problem. Vi ste savršeni takvi kakvi jeste, vaša savršenost nekome bi bila mana, i obrnuto. Nije vam potrebno da vas neko voli da biste imali dovoljno samopouzdanja.

4. Niko ne može da promjeni vaš život do vas samih

Baš bi bilo sjajno kada bi naši prijatelji činili samo divne stvari od kojih svi imamo koristi. Isto tako bi bilo sjajno da ne moramo da se penjemo na pozornicu već samo da pročitamo taj govor ili blog i postanemo savršeni govornik.

Pa, ljudi neće baš biti toliko darežljivi prema vama. Samo vi možete promeniti sebe i svoj svijet.

Naučite da stojite na svojim nogama makar i ne mogli da dohvatie najvišu policu. Ljudi na koje se oslanjate neće biti tu zauvjek, a ne želite, sigurno ne želite, da koristite druge kao merdevine.

5. Bićete i na dnu

Radićete mnoge poslove dok ne pronađete pravi, a za mnoge ćete isto to i misliti. Šta god radili, moraćete se nositi i sa velikim neuspjesima.

Postoji izreka da samo oni koji spavaju ne griješe.

Možete dosta naučiti od drugih, naravno, ali samo na svojim neuspjesima i greškama ćete zaista nešto izvući kao korist. Prigrlite svoje greške i iskoristite ih na putu kao uspjehu.

6. Dosta zavisi od okolnosti

Ponekad će krenuti kiša baš kada ste na putu na plažu. Neće stvari biti uvjek onakve kakvim ih očekujete. Nemojte se nervirati zbog stvari na koje ne možete da utječete.

Naučite da živite sa onim što ne možete promjeniti. Ne možete promjeniti prošlost ali možete budućnost.


7. Možda ne postoji sutra

Pa, realno je. Može biti nesreća na ulici, srčani udar, ko zna šta sve. Čak i taj smak svijeta je moguć. Iako bi većina živjela 70 godina, to nije baš opcija za sve.

Jedan od narednih dana će biti posljednji. Iskoristite svaki dan. Postarajte se da ljudi znaju da vam je do njih stalo. Radite ono što volite i nećete promašiti svoj život, svoju jedinu priliku.

8. Neko će uvijek imati veći kolač

Bilo da je to novac, prijatelji, partner ili bilo šta, uvijek neko ima više. To što vi želite više govori o vama dosta. To što on ima više ne znači da je sretan.

Pogledajte biografiju neke poznate osobe i recite koliko je zaista sretna. Koliko uopćte zna šta je sreća. Njihova razonoda je trošenje novca a to nije sreća. Okrenite se onome što volite, a ne onome šta to što volite može da vam kupi.
[Vrh] Go down
http://klaudiyya.blogspot.com/
Sponsored content





ŽIVOT - mudre misli Empty
PostajNaslov: Re: ŽIVOT - mudre misli   ŽIVOT - mudre misli I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
ŽIVOT - mudre misli
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Mudre misli o vlasti
» Mudre misli o sreći
» Mudre misli o ogovaranju
» Mudre misli o čovjeku
» DUŠA - mudre misli

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Kultura i umjetnost :: Književnost :: Mudre misli, citati i odlomci iz knjiga :: Citati po kategorijama-
Forum(o)Bir: