Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Mudre misli i poslovice o životinjama

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Mudre misli i poslovice o životinjama Empty
PostajNaslov: Mudre misli i poslovice o životinjama   Mudre misli i poslovice o životinjama I_icon_minitime13.02.11 19:53

Mudre misli i poslovice o životinjama Slatke-zivotinje-300x220

U životu treba biti kao patka!
Iznad vode izgleda savršeno mirno,
a ispod vode vesla kao sam đavo.

Ptice ne pjevaju zato što imaju odgovor, ptice pjevaju zato što imaju pjesmu. – Kineska poslovica

Idite kroz život mirno i tiho…kao ajkula.

Zašto pas maše repom?
Zato što je pametniji od repa.
Da je rep pametniji,
on bi mahao psom.

Vrijeme provedeno sa mačkom nikad nije izgubljeno. – Sigmund Frojd

ne prilazi jarcu sprijeda, konju odzada, ni budali s bilo koje strane. – Jevrejska poslovica

Pas je čovjekov najbolji prijatelj! Ali to je mišljenje čovjeka, a ne psa. Anoniman

Mačke imaju sve što im treba: divljenje za druge, dug san i društvo samo onda kad one to hoće. – Rod Mekkuen

Ptice uvijek pjevaju poslije oluje; zašto se i ljudi ne bi tako osjećali poslije neke njihove oluje?! – Rouz Kenedi

Jeste li ikada primjetili da kad puhnete psu u lice, on se namršti. Ali kada ga stavite u auto koje vozite, on sam isturi glavu kroz prozor.? – Stiv Blustoun

Kako bumbar leti?!
(Fizičari su dokazali da je za bumbara nemoguće da leti (!!!).
Naime, površina njegovih krila i brzina zamaha istih nije u stanju
da održi težinu bumbara u vazduhu. Kako onda bumbar leti?)
- Bumbar leti, zato što ne zna da ne može! – Meri Kej Aš

Prihvati svaku stresnu situaciju kao pas: ako to ne možeš pojesti ili se s time igrati, popišaj se na to i kreni dalje. Anoniman

Možemo suditi o čovjeku po onome kako se on ponaša prema životinjama. – Imanuel Kant

Zašto se ajkula stalno kreće?
- Da izbjegne razmišljanje o postupcima!

Nema boljeg psihijatra na svijetu nego kad ti kuče liže lice. – Ben Vilijams

Nije bitna veličina psa u borbi, bitna je veličina borbe u psu.

Životinje su tako saglasni prijatelji; nikada ti ne postavljaju pitanja i nikada te ne kritikuju. – Džordž Eliot

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Mudre misli i poslovice o životinjama Empty
PostajNaslov: Re: Mudre misli i poslovice o životinjama   Mudre misli i poslovice o životinjama I_icon_minitime13.02.11 19:53

Ono smo što jedemo.

Sokrat

Sva antička filozofija bila je usmjerena na simplicitet života i naučavala je život bez zahtjeva. U tom smislu više su za čovječanstvo učinili vegetarijanci po filozofskom uvjerenju nego svi novi filozofi zajedno, i sve dok ne smognu hrabrosti da potpuno izmjene svoj način života i to pokažu svojim primjerom, ništa od njih.

Fridrih Niče

Svirepost prema životinjama ne može opisati niti kraj pravog obrazovanja niti kraj erudicije. Ona je jedna od naznakovitijih poroka nižeg i prostog naroda.

Aleksandar fon Humbolt

Čovjek je zaista kralj životinja, jer njegova svirepost nadmašuje njihovu. Mi živimo od smrti drugih. Mi smo hodajuće grobnice!
Leonardo da Vinči

Onaj ko ne cijeni život, nije ga ni zaslužio.

Leonardo da Vinči

Prijatelj prirodi je onaj, koji je sa svim što živi u prirodi, vezan iznutra, onaj koji sudjeluje u sudbini stvorenja, koliko može, pomaže iz jada i krize, i po mogućnosti izbjegava povrijediti život ili ga uništiti.

Albert Švajcer

Nikada nisam mogao ugasiti neko životno svjetlo, jer mi nedostaje moć da ga ponovno upalim.

Sven Hedin

Upravo ste objedovali, i koliko god da je brižljivo i u taktičnoj udaljenosti od klaonica, vi ste sukrivac.

Ralf Valdo Emerson

Kada čovjek slobodno i pošteno traži moralni put, prvo od čega se mora okrenuti je meso…Vegetarijanstvo je kriterij po kojem možemo prepoznati da li je čovjekovo stremljenje prema moralnoj savršenosti iskreno i ozbiljno.
Zastrašujuća je ne patnja i smrt životinja, već to što čovjek u sebi potiskuje najviše duhovne osjećaje samilosti i sažaljenja prema sebi sličnim živim bićima te gazeći vlastite osjećaje postaje okrutan.

Tolstoj

Doživjeti istinsku radost života znači pridonijeti onom cilju koji i sami smatramo veličanstvenim, biti snaga prirode umjesto grozničave, sebične, sitne duše.
Džordž Bernard Šo

Mislim da duhovni napredak na jednoj određenoj točki od nas zahtijeva da prestanemo ubijati živa subića za zadovoljenje tjelesnih zahtjeva. Veličina i moralni napredak naroda moći će se mjeriti po tome kako postupaju sa životinjama… Jedini način da živiš je da pustiš i druge živjeti.

Mahatma Gandi

Bilo je nužno civilizovati čovjekov odnos prema čovjeku. Sada je nužno civilizovati čovjekov odnos prema prirodi i životinjama.

Viktor Igo

Istinski moralni ispit čovječanstva, ispit koji je temelj svega ostaloga, očituje se u odnosu prema onima koji u potpunosti ovise o našoj milosti, a to su životinje. Na tom je polju čovječanstvo pretrpjelo potpuni poraz, poraz koji je toliko potpun da svi ostali porazi proizlaze iz njega.

Milan Kundera

Nikada nemojte sumnjati u činjenicu da mala skupina promišljenih i zabrinutih građana može promijeniti svijet. Uistinu, dosad su ga jedino oni i mijenjali.

Margaret Mid

Postala sam vegetarijanka zbog patnji životinja, ali su se pojavile i neke druge dobrobiti. Počela sam se osjećati zdravije – postala sam puno pokretljivija, što je jako važno za sportistu. Osim toga, bilo mi je potrebno puno manje sna, a budila sam se svježija i odmornija. Moja koža je postala kvalitetnija i sada imam više energije. Obožavam biti vegetarijanka.

Martina Navratilova

Što više znamo o mesnoj industriji, više možemo učiniti da ih zaustavimo. Zaista, znanje je moć!
Dejmon Albern

Činjenica je da najbolji radnici, koje sam ikada vidio, čileanski rudari, žive samo od biljne hrane, tj. samo od mahunarki (grah, grašak, soja…)

Čarls Darvin

Tjelesno i psihičko zdravlje može se postići samo tamo gdje postoji humanost i etika.

Džek Lukaš

Da klaonice imaju staklene zidove, svi bi ljudi bili vegetarijanci.

Linda Mekarti

Ko je okrutan prema životinjama, ne može biti dobar čovjek.

Artur ŠopenhauerPrijatelj prirodi je onaj, koji je sa svim što živi u prirodi, vezan iznutra, onaj koji sudjeluje u sudbini stvorenja, koliko može, pomaže iz jada i krize, i po mogućnosti izbjegava povrijediti život ili ga uništiti.

Albert Švajcer


Nikada nisam mogao ugasiti neko životno svjetlo, jer mi nedostaje moć da ga ponovno upalim.

Sven Hedin


Upravo ste objedovali, i koliko god da je brižljivo i u taktičnoj udaljenosti od klaonica, vi ste sukrivac.

Ralf Valdo Emerson


Kada čovjek slobodno i pošteno traži moralni put, prvo od čega se mora okrenuti je meso…Vegetarijanstvo je kriterij po kojem možemo prepoznati da li je čovjekovo stremljenje prema moralnoj savršenosti iskreno i ozbiljno.
Zastrašujuća je ne patnja i smrt životinja, već to što čovjek u sebi potiskuje najviše duhovne osjećaje samilosti i sažaljenja prema sebi sličnim živim bićima te gazeći vlastite osjećaje postaje okrutan.

Tolstoj


Doživjeti istinsku radost života znači pridonijeti onom cilju koji i sami smatramo veličanstvenim, biti snaga prirode umjesto grozničave, sebične, sitne duše.
Džordž Bernard Šo


Mislim da duhovni napredak na jednoj određenoj točki od nas zahtijeva da prestanemo ubijati živa subića za zadovoljenje tjelesnih zahtjeva. Veličina i moralni napredak naroda moći će se mjeriti po tome kako postupaju sa životinjama… Jedini način da živiš je da pustiš i druge živjeti.

Mahatma Gandi


Bilo je nužno civilizovati čovjekov odnos prema čovjeku. Sada je nužno civilizovati čovjekov odnos prema prirodi i životinjama.

Viktor Igo


Istinski moralni ispit čovječanstva, ispit koji je temelj svega ostaloga, očituje se u odnosu prema onima koji u potpunosti ovise o našoj milosti, a to su životinje. Na tom je polju čovječanstvo pretrpjelo potpuni poraz, poraz koji je toliko potpun da svi ostali porazi proizlaze iz njega.

Milan Kundera


Nikada nemojte sumnjati u činjenicu da mala skupina promišljenih i zabrinutih građana može promijeniti svijet. Uistinu, dosad su ga jedino oni i mijenjali.

Margaret Mid


Postala sam vegetarijanka zbog patnji životinja, ali su se pojavile i neke druge dobrobiti. Počela sam se osjećati zdravije – postala sam puno pokretljivija, što je jako važno za sportistu. Osim toga, bilo mi je potrebno puno manje sna, a budila sam se svježija i odmornija. Moja koža je postala kvalitetnija i sada imam više energije. Obožavam biti vegetarijanka.

Martina Navratilova


Što više znamo o mesnoj industriji, više možemo učiniti da ih zaustavimo. Zaista, znanje je moć!
Dejmon Albern


Činjenica je da najbolji radnici, koje sam ikada vidio, čileanski rudari, žive samo od biljne hrane, tj. samo od mahunarki (grah, grašak, soja…)

Čarls Darvin


Tjelesno i psihičko zdravlje može se postići samo tamo gdje postoji humanost i etika.

Džek Lukaš


Da klaonice imaju staklene zidove, svi bi ljudi bili vegetarijanci.

Linda Mekarti


Ko je okrutan prema životinjama, ne može biti dobar čovjek.

Artur Šopenhauer

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Mudre misli i poslovice o životinjama Empty
PostajNaslov: Re: Mudre misli i poslovice o životinjama   Mudre misli i poslovice o životinjama I_icon_minitime27.06.11 19:46

Sažaljenje prema životinjama vezano je veoma tijesno sa
dobrotom karaktera, pa se može pouzdano reći da ne može
biti dobar čovjek onaj ko je nemilostiv prema životinjama.

ŠOPENHAUER

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Mudre misli i poslovice o životinjama Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sponsored content





Mudre misli i poslovice o životinjama Empty
PostajNaslov: Re: Mudre misli i poslovice o životinjama   Mudre misli i poslovice o životinjama I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Mudre misli i poslovice o životinjama
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Mudre misli,poslovice i citati o majkama
» Mudre misli, citati i poslovice o ljepoti
» Mudre misli o Bogu
» Mudre misli o čovjeku
» DUŠA - mudre misli

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Kultura i umjetnost :: Književnost :: Mudre misli, citati i odlomci iz knjiga :: Citati po kategorijama-
Forum(o)Bir: