Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Slavonija nekad i sad

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Slavonija nekad i sad Empty
PostajNaslov: Slavonija nekad i sad   Slavonija nekad i sad I_icon_minitime16.01.09 4:15

Oduvijek me za Slavoniju vežu lijepe uspomene. Upoznao sam je kao dijete kao prekrasan kraj nastanjen gostoljubivim i dobrim ljudima, kroz posjete nekim prijateljima mojih roditelja. Takvo mišljenje sam zadržao do danas - evo i Kate, Lajka i Slavonac su dokaz da su slavonci dobri i veseli ljudi. cerekalo
Ali neke stvari je teško prežaliti i prihvatiti. Teško je gledati Slavoniju i slavonce kako pate danas. Slavonsko gospodarstvo je uništeno, još nisu u potpunosti sanirane štete uzrokovane ratom. Ljudske duševne boli nikad ni neće u potpunosti biti sanirane, ali žalosno je vidjeti kako hrvatska vlast ne čini ništa kako bi se gospodarstvo obnovilo, još je puno razrušenih građevina. Na primjeru osječke trgovine foteljama se jasno vidi kako je političarima isključivo stalo do vlastitih materijalnih interesa i da ne mare za narod.
Slavonija ima fenomenalne prirodne resurse i vrijedne i poštene stanovnike i zaslužuje da joj se vrati stari sjaj i osmjeh na lica njenih stanovnika. Vrijeme je da hrvatska vlast konkretnim gestama vrati dug slavoncima, Slavonija je podnijela ogromnu žrtvu stajavši na braniku Hrvatske u Domovinskom ratu, a političari je obilaze samo prilikom obljetnica ili pred izbore kako bi sijali puke obmane i obečanja. Vrijeme je da se to promijeni jer to Slavonija zaslužuje.
Slavonija nekad i sad Luzanibloghb8
Evo kako su snaše nekad čijale perje, bača Gogy je toliko star da se sjeća jedne čijane na kojoj je bio kod svoje bake kao jako mali bracek! Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Slavonija nekad i sad Empty
PostajNaslov: Re: Slavonija nekad i sad   Slavonija nekad i sad I_icon_minitime03.12.09 16:34

Ovako ...ja mislim da kada bi nas pustili više na miru ...prestali nam dolaziti na te sline obljetnice padova ili koje čega..ostavili nam da radimo tu kako smo i navikli..vidjeli bi oni svi opet što je Slavonija..Srijem..Baranja..ali to očito nikome nije u interesu..kaže pjesma od Hladnog Piva...Slavonija će biti golf teren...e pa možda netko to ima u cilju..ali zaboravljaju jednu stvar..možda Slavonija nekome i miri na golf teren, ali nek znaju oni koji koji to imaju u planu da neće to dobiti tako lako..
Previše je krvi proliveno je po njoj da bi se sada samo tako odustalo on plodnih njiva..a Slavonci..Srijemci..Baranjci..svi vrijedni do neba..sve će raditi samo neka im se to i isplati.

A snaša Kiki..također se sječa ne jednog več puno čijala..
Bake u garaži čiju perje..pjevaju..tračaju..susjede koje trenutno nisu prisutne...vatra pucketa iz stare peći...mačori oko nogu ..zabunili se, misle gužva je mora da je kolinje..pa mijauču svi mesine očekuju..
Djed vani kod velike peći napravio nam ražnjiće..donio slanine, kobasa..krumpire bacio u žar..milina je bilo odrastati na selu.
Sječam se konjskih zaprega...košenja sijena kosama..pregrtanja istog i sakupljanja..sve ručno običnim vilama...
Branja kukuruza ručno i punjenja čaradaka nakon berbe..pola ulice bi se skupilo da se pomogne susjedu, jer sutra će i njima trebati ista pomoć.
Zimskih radosti na prepustim cestama...igre po livadama, po cijele dane..
Svega se sječam kao da je bilo jučer...a ništa baš ništa više nije isto..sve se promijenilo..nitko nikom više ne pomaže..rijetka rodbina dolazi u pomoč...ali možda..možda još postoje sela gdje djeca mogu iskusiti kako je meni bilo divno odrastati u mojoj Slavoniji..
Sječam se istih ovakvih kola, gdje prolaze cestom..
Slavonija nekad i sad Arenawh
[Vrh] Go down
 
Slavonija nekad i sad
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» VARAŽDIN... grad baroka... nekad i danas
» Nekad na divljem zapadu...
» Volim ga,ali nekad bih ga zadavila
» Na Arktiku su nekad rasle palme
»  Samopouzdanje znači nekad reći NE

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Planet Zemlja :: Turizam i putovanja :: Otoci, gradovi i županije u Hrvatskoj-
Forum(o)Bir: