Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Volite li shabby chic?

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Volite li shabby chic? Empty
PostajNaslov: Volite li shabby chic?   Volite li shabby chic? I_icon_minitime31.01.11 10:42

Volite li shabby chic? 4379_big

Ako postoji stil u kojem se prožima mekoća ženstvenosti, sklad pastelnih boja i šarm patine starog - onda je to shabby način uređenja.

Prostori uređeni u tom stilu vrlo su osebujni te zahtjevaju kompletan stil života usklađen na tom principu, na principu opuštenosti, senzualnosti i topline.

Svaki predmet i komad namještaja ima svoju priču i najčešće potječe s nekog sajma starina te ima snažnu individualnost, a opet lako i se uklapa u svaki novi prostor i uz svaki drugi komad namještaja.

Volite li shabby chic? IMG_6750

Najljepše u svemu jest sloboda kreiranja koja vam se pruža prilikom uređenja vašeg doma; kao i zanimljiva drskost prema stereotipnom uređenju koje je sada dominantno u dizajnu. Jastučići, retro vazice, mekane cvjetne tkanine, ženstveni ormarići i vremešne fotelje je ono čemu morate težiti u ovom stilu. Detalja nikad previše, uvijek se pože pronaći novo mjesto za neku šarmantnu figuricu ili dražesnu zavjesu. Upravo neodoljivo!

Volite li shabby chic? IMG_5809

Važno je držati se glavnog postulate shabby chica – samo da je bijelo ili pastelno. Jarke boje se ne koriste i svaki prostor uređen u tom stilu mora biti prozračan i svjež. A to se najlakše postiže s bijelim i svjetlim tonovima.

Volite li shabby chic? IMG_3303

Isto tako, presvlake za namještaj su od pamučnih materijala, najbolje od lana ili prirodne čipke.

Volite li shabby chic? Shabby235456
Taj stil njeguje romantiku i udobnost i zasigurno neće izgubiti obožavatelje u godinama koje dolaze.


izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Volite li shabby chic? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Volite li shabby chic? Empty
PostajNaslov: Re: Volite li shabby chic?   Volite li shabby chic? I_icon_minitime31.01.11 11:19

Vidim na prvi pogled da ne volim taj stil..mekano i ženstveno..mi ne leži. Volim malo sirovije i ne preženstveno, a moram misliti i na muža, čisto sumnjam da se njemu sviđalo živjeti u nekom ženskastom okruženju. Možda jednom čerina soba postane takva, a hoče sigurno poznavajući nju, ali ostatak kuće će biti ipak moderniji i minimalistički opremljen kao i sada.
[Vrh] Go down
bonaca
Zagrijao tipkovnicu
bonaca


Taurus Snake
Broj postova : 414
Godine : 46
Datum registracije : 16.03.2010

Volite li shabby chic? Empty
PostajNaslov: Re: Volite li shabby chic?   Volite li shabby chic? I_icon_minitime31.01.11 11:38


volim, volim, volim... veseli
bas se u posljednje vrijeme informiram o tome i razmisljam o uredjenu potkrovlja u tom stilu... naravno, nebi sad cijeli boravak opremila na taj nacin vec sam mislila napraviti spoj starog i novog sto je danas jako trazeno al opet sve ovisi o ukusu pojedinca....

zapravo me zanima gdje se u hrvatskoj mogu nabaviti (kupiti) takve stvari jer koliko sam ja uspijela do sada da saznam je vrlo malo, zapravo sam samo putem neta naisla na jedan obrt u Sisku koji izradjuje takve stvari...

voljela bi i sama jednog dana imati jedan vlastiti atelje... veseli
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Volite li shabby chic? Empty
PostajNaslov: Re: Volite li shabby chic?   Volite li shabby chic? I_icon_minitime31.01.11 11:54

..stvarno ne znam gdje ima za kupiti, ali znam da ima sigurno negdje...slavonija je puna stolarija i stolara malih i velikih, ali mora se tražiti i puno njih nema internetsku stranicu ali znam da rade i po naruđbama Smile
[Vrh] Go down
bonaca
Zagrijao tipkovnicu
bonaca


Taurus Snake
Broj postova : 414
Godine : 46
Datum registracije : 16.03.2010

Volite li shabby chic? Empty
PostajNaslov: Re: Volite li shabby chic?   Volite li shabby chic? I_icon_minitime31.01.11 12:01


to znam, za Slavoniju, tamo su najbolji i najvrijedniji ljudi... morat cu se dati u potragu prvom prilikom...
mislim da bi se i u Zagorju takodjer moglo pronaci nesto, ma treba se samo dobro informirati....
kad ima volje, nadje se i nacina... ;)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Volite li shabby chic? Empty
PostajNaslov: Re: Volite li shabby chic?   Volite li shabby chic? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Volite li shabby chic?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Što je to što ne volite kod sebe?
» Volite li traperice?
» Gde volite da izlazite?
» Sta ne volite, kad muskarci rade?
» volite li andjelinu jolie

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Dom :: Mali savjeti i svaštara-
Forum(o)Bir: