Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Strah od neuspjeha

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Strah od neuspjeha Empty
PostajNaslov: Strah od neuspjeha   Strah od neuspjeha I_icon_minitime26.01.11 14:31

Strah od neuspjeha Kornja%C4%8Da-Strah-300x230

Ovaj strah se obično manifestuje kroz neodlučnost i zabrinutost. On je propraćen osjećanjem “ja to ne mogu”, koje je smješteno u solarnom pleksusu, ugrožavajući vaš proces varenja, čineći da se osjećate uplašenim i nesigurnim. On može da uništi vašu ambiciju i umanji vašu odlučnost. Umjesto da se borite za to da ostvarite sve svoje potencijale, postajete obuzeti time kako da spriječite neuspjeh. Razmišljate samo o tome da igrate na sigurno.

Strah od neuspjeha je uslovna reakcija naučena u djetinjstvu. Svako se u izvjesnoj mjeri pribojava nekih stvari. Strah vas čini opreznim, što je dobro kada ste umjereni u tome. Ali onda kada strah od neuspjeha isuviše uzme maha, on može postati glavna prepreka na putu ka vašem uspjehu i sreći.

Svako ima neku vrstu straha. I hrabra osoba ima svoje strahove, ali je to osoba koja djeluje bez obzira na njih. Kada se suočite sa strahovim i krenete ka njima, oni počnu da iščezavaju i da se smanjuju. Ali kada uzmičete od osobe ili situacije koje se bojite, strah biva sve veći i veći sve dotle dok ne počne u potpunosti da dominira vašim životom.

Evo jednostavnog, ali efikasnog načina da se suočite sa vašim strahom: Prvo, izgovorite u sebi afirmaciju energično i sa ubjeđenjem: “Ja to mogu”, “Ja to mogu”, “Ja to mogu”.
To je moćna, brza i djelotvorna afirmacija.
Potom, uradite baš to čega se plašite. Suprotstavite se svome strahu. Krenite ka njemu. Upotrijebite svoj strah kao izazov i umjesto da uzmaknete od njega i da ga izbjegavate, suprotstavite mu se licem u lice.

izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Strah od neuspjeha Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
cinnamon duckie
Totalno relaxiran



Female
Capricorn Broj postova : 1279
Godine : 124
Lokacija : u labirintu
Datum registracije : 11.10.2010

Strah od neuspjeha Empty
PostajNaslov: Re: Strah od neuspjeha   Strah od neuspjeha I_icon_minitime26.01.11 14:35

Citat :
Ali kada uzmičete od osobe ili situacije koje se bojite, strah biva sve veći i veći sve dotle dok ne počne u potpunosti da dominira vašim životom.

Ovo je točno. Godinama su moji strahovi upravljali reakcijama u nekim situacijama. Kada sam se konačno odlučila suočiti s njima, već sam bila toliko zagorjela, da unatoč tome što sam pokušala, doživjela sam neuspjeh. A ni to nije lijep osjećaj, lakše je biti kukavica, nego doživjeti neuspjeh.
[Vrh] Go down
 
Strah od neuspjeha
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Bojite li se neuspjeha
» Hrabrost i strah
» Strah od intimnosti
» Šta je najveći muški strah?
» Strah i unutrašnja pretnja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: