Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja Empty
PostajNaslov: U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja   U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja I_icon_minitime14.01.11 9:01

Datum: 13.01.2011 22:00 Autor: Svjetlana Tadić
BANjALUKA
- Uprkos činjenici da je Srebrenica od 1993. imala status
demilitarizovane zone pod kontrolom i zaštitom snaga UNPROFOR-a, u tu
enklavu je, s teritorije koju je kontrolisala Armija RBiH, do njenog
pada u julu 1995. godine, dotureno čak 23 tone oružja, municije i drugih
materijalno-tehničkih sredstava koji su korišćeni u napadima na srpske
položaje.
U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja 130
Nekadašnji komandant Armije RBiH Rasim Delić naveo je to u svom izvještaju o padu Srebrenice, koji je krajem jula 1995. dostavio Skupštini RBiH. U ovom dokumentu, pod oznakom "strogo povjerljivo", koji su
objavile "vesti-online", navodi se da su oružje i municija prebacivani
helikopterima i to na takav način da se ne ugrozi status Srebrenice kao
demilitarizovane zone.U tom periodu je, između ostalog, u Srebrenicu prebačeno više od 370.000 komada municije, ali i blizu 650.000 njemačkih maraka.

U izvještaju je Delić naveo da komandant snaga Armije RBiH u
Srebrenici Naser Orić nije bio u enklavi za vrijeme njenog pada, već u
Tuzli u koju je došao nekoliko mjeseci ranije. On je napisao da je komanda u Sarajevu očekivala veći stepen otpora u
Srebrenici poslije napada Vojske RS, jer su za to postojali uslovi, ali
da se to nije dogodilo.
- Ovaj izvještaj Rasima Delića samo potvrđuje da Srebrenica nije bila
ono što žele da predstave Bošnjaci i jedan dio međunarodne zajednice.
Ovo je dokaz da su, iako je Srebrenica bila zaštićena i demilitarizovana
zona, pripadnici Armije RBiH dobijali oružje. Za svakog objektivnog to
je činjenica koja daje novo svjetlo na čitav odnos i događaje - rekao je
predsjednik RS Milorad Dodik.
On je ponovio da se preko Srebrenice ne može napraviti karakter rata u cijeloj BiH.
Novoimenovani ministar rada i boračko-invalidske zaštite RS Petar
Đokić podsjetio je da je Srebrenica bila mjesto stalne provokacije i
narušavanja ukupne međunarodne politike, iako je bila zaštićena i
demilitarizovana zona.
Rukovodilac Tima Vlade RS za koordinaciju aktivnosti istraživanja
ratnih zločina i traženja nestalih lica Staša Košarac rekao je "Glasu
Srpske" da RS ima neoborive dokaze da su iz zaštićene zone Srebrenica
pripadnici 28. divizije, pod komandom Nasera Orića, izlazili pod
naoružanjem i vršili zločine u srpskim selima nad srpskim civilima.
- To je neoboriv dokaz koji dokazuje činjenicu da se 28. divizija
Armije RBiH sistematski naoružavala na različite načine. Mi smo i u
procesu Rasima Delića ukazivali na to da je on odgovoran za jednu vrstu
naoružavanja - istakao je Košarac.
izvor


Zadnja promjena: vitez; 14.01.11 9:39; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja Empty
PostajNaslov: Re: U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja   U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja I_icon_minitime14.01.11 9:33

ne mogu vjerovat da ovo čitam..šta je pisac htjeo reći sa ovim??
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja Empty
PostajNaslov: Re: U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja   U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja I_icon_minitime14.01.11 9:42

Ni meni Tija nista nije jasno ...

Citat :
Rukovodilac Tima Vlade RS za koordinaciju aktivnosti istraživanja
ratnih zločina i traženja nestalih lica Staša Košarac rekao je "Glasu
Srpske" da RS ima neoborive dokaze da su
Citat :
iz zaštićene zone Srebrenica
pripadnici 28. divizije, pod komandom Nasera Orića, izlazili pod
naoružanjem i vršili zločine u srpskim selima nad srpskim civilima.
- To je neoboriv dokaz koji dokazuje činjenicu da se 28. divizija
Armije RBiH sistematski naoružavala na različite načine
.
da se ovo desavalo cisto sumnjam da bi Srebrenica dopustila da toliki narod bude pobijen ..ovbaj izvor me podsjeca na nekadasnju ratnu tv srna ...kao i novine ljiljan sto su orjentisani i dalje da siju mrznju samo mislim da je sva srteca ..da jako malo ljudi citaju te novine ..

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja Empty
PostajNaslov: Re: U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja   U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja I_icon_minitime14.01.11 9:49

vitez je napisao/la:


Nekadašnji komandant Armije RBiH Rasim Delić naveo je to u svom izvještaju o padu Srebrenice, koji je krajem jula 1995. dostavio Skupštini RBiH.


Bliz "tv srna" nikad nije postojala

postojala je i postoji samo Novinska agencija Republike Srpske - Srna
[Vrh] Go down
Gost
Gost




U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja Empty
PostajNaslov: Re: U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja   U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja I_icon_minitime14.01.11 9:55

vitez ja osobno bi volila da čujem tu TVOJE mišljenje ,pusti ti te novine,ti si napiso post,komentiraj ga što ti misliš...po tom članku ispada da u biti u srebrenici nije izvršen genocig nad muslimanima,čitajući taj članak stječem dojam da su muslimani bili ti koji su vršili zločine
[Vrh] Go down
Gost
Gost




U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja Empty
PostajNaslov: Re: U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja   U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja I_icon_minitime14.01.11 10:10

Nigdje se u clanku ne navodi da u Srebrenici nisu pocinjeni zlocini niti je to predmet ove vijesti


Tija, ja bi tebe kao i sve ostale zamolio da ono sto ja objavljujem i pisem citate u kompletu. I da komentarisete vijest u kompletu. Vijest se odnosi na naoruzavanje demilitarizovane zone i odnosi se na period od 93-95 , znaci prije pada Srebrenice. - po izvjestaju generala Armije BiH Rasima Delica

Ako hoces moj komentar, on glasi da to nije bilo dozvoljeno i nije trebalo da se radi.

E sad ti trazis moj komentar i o necemu na sta se ne odnosi ova vijest. Iako nije predmet teme dacu ti komentar i svoje misljenje.

U Srebrenici je od strane pripadnika vojske RS pocinjen strasan i uzasan zlocin nad pripadnicima Armije BiH (ne naroda, ne zena, ne djece), i svako onaj ko je ucestvovao u tome treba da za to odgovara i da bude osudjen na drakonske kazne.
Ali isto tako je pocinjen i strasan i uzasan zlocin nad srpskim civilima u selima oko Srebrenice od strane Armije BiH iz Srebrenice i za to onaj ko je odgovoran treba da odgovara.

eto to je moje misljenje.


Zadnja promjena: vitez; 14.01.11 10:18; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja Empty
PostajNaslov: Re: U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja   U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja I_icon_minitime14.01.11 10:17

oprosti ako sa pogrešno razumila članak al neugodno me iznenadilo baš ovo
-Rukovodilac Tima Vlade RS za koordinaciju aktivnosti istraživanja
ratnih zločina i traženja nestalih lica Staša Košarac rekao je "Glasu
Srpske" da RS ima neoborive dokaze da su iz zaštićene zone Srebrenica
pripadnici 28. divizije, pod komandom Nasera Orića,[b] izlazili pod
naoružanjem i vršili zločine u srpskim selima nad srpskim civilima
i na kraju krajeva kad se hvataš ovakvi tema,malo i ako te naljutim šta s tim..znam ti ćeš sad reći to su najnormalnije vijesti,ali ipak ...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja Empty
PostajNaslov: Re: U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja   U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja I_icon_minitime14.01.11 10:24

Ne ljutis ti mene Tija U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja 41576 ...

Kao sto i pise..Rukovodilac Tima Vlade RS za koordinaciju aktivnosti istraživanja ratnih zločina i traženja nestalih lica Staša Košarac....dao je svoj komentar na ovu vijest kao covjek koji se bavi istrazivanjem zlocina u RS, i to je sastavni dio vijesti.

Niko u RS ne osporava da se u Srebrenici desio strasan zlocin, i da svi koji su ucestvovali u tome treba da odgovaraju. Ovdje ljudi samo traze da se sve zrtve i svi zlocini tretiraju jednako U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja 41576
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja Empty
PostajNaslov: Re: U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja   U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja I_icon_minitime14.01.11 10:44

Kažu zločin je zločin..jeste slažem se..ali ne slažem se s time da se genocidi pokušavaju okartaterizirati kao mala čarka ..tako što se iz naftalina vade neki durgi navodni zločini.

Jedno neka se piše u jednom , a drugo u drugom članku..jer ono đšto se navodno dogodilo u selima oko Srebrenice i genocid u Srebernici ni pod koji cijenu se ne može mjeriti jedno sa drugim.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja Empty
PostajNaslov: Re: U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja   U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja I_icon_minitime14.01.11 14:58

Uz dužno poštovanje prema tebi kao osobi draga Kiki U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja 462401 ,ti si na forumu i nosilac funkcije admina, i ako drugi, obični članovi foruma mogu sebi da dozvole pisanje komentara bez čitanja teme, ti to nebi trebala.


Kikica je napisao/la:
Kažu zločin je zločin..jeste slažem se..ali ne slažem se s time da se genocidi pokušavaju okartaterizirati kao mala čarka ..tako što se iz naftalina vade neki durgi navodni zločini.

na koji se dio teme ili komentara ovo odnosi i ko je to u temi ili komentaru zločin u Srebrenici nazvao čarkom...ili minimalizovao i upoređivao sa nekim drugim zločinima?

pa onda kažeš

"Jedno neka se piše u jednom , a drugo u drugom članku.."

ako si pročitala članak onda si mogla jasno vidjeti da se piše samo o jednom...a i ja sam naglasio jasno i nedvosmisleno u svom odgovoru Tiji upravo to sto ti tražiš (pišeš) -pročitaj ako nisi, neda mi se ponavljati

i još moram da te pitam


Šta misliš pod ovim "navodni zločini iz naftalina"?

Dali misliš da ubistvo četvorogodišnjeg Vladimira Gajića ili četrnaestogodišnjeg Novice Bogićevića (dvije od 47 žrtava) ubijene rano ujutro na Božić 7-og januara 1993 u selu Kravica nadomak Srebrenice ne zaslužuju da se zna ko ih je ubio, ili ne zaslužuju da se njihove ubice osude?
Ili misliš da nisu toliko vrijedne da bi se spominjale zato što su srpske žrtve?

Svačiji život podjednako je vrijedan(dječiji mnogo više), a ubica je ubica, ma ko on bio, i ma koga ubio.

Da neko slučajno nebi izvukao nešto iz konteksta naglasiću...

Ja sam iz ovog rata izašao potpuno mirne duše, čistog obraza, čiste i mirne savjesti i zato mogu otvoreno i jasno reći...DA
pojedini pripanici srpskog naroda činili su strašne i užasne(a ne navodne) zločine nad bošnjacima i hrvatima, i u Hrvatskoj i u Bosni. Svako ko je učetvovao u tome treba da bude najstrožije kažnjen (lično po meni i smrtna kazna im je malo).

Ali upravo zbog toga mogu i da kažem, jasno i nedvosmisleno...DA

i pojedini pripadnici bošnjačkog i hrvatskog naroda su činili zločine nad srbima i u Hrvatskoj i u Bosni, i oni koji su to činili treba da budu osuđeni( što se mene tiče, za njih i nije bitna toliko visina kazne koliko to da se da jasna osuda da jesu ubili tog i tog).
[Vrh] Go down
Sponsored content





U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja Empty
PostajNaslov: Re: U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja   U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
U enklavu Srebrenica dopremljene 23 tone oružja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Tajna oružja za potrese i požare
» Eksplozija u fabrici oružja i municije
» Pronađen arsenal oružja, uhapšena braća
» 5 tajnih oružja koja pomažu preokrenuti loš dan na poslu
» Prevoz svega i svacega do 2,5 tone

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva :: Crna kronika-
Forum(o)Bir: