Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja

Go down 
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja Empty
PostajNaslov: Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja   Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja I_icon_minitime20.10.10 13:27

u Obiteljskom zakonu je propisano:

Članak 93.
(1) Roditelji imaju dužnost i pravo odgajati dijete kao slobodnu, humanu, domoljubnu, moralnu, marljivu, osjećajnu i odgovornu osobu, poštujući načela ravnopravnosti spolova, kako bi bila pripremljena za skladan obiteljski i društveni život s pozitivnim odnosom prema prirodi.
(2) Odgoj djeteta mora biti u skladu s njegovom dobi i zrelosti, te s pravom djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja.

sad me zanima, što se tiče ovog drugog stavka, ukoliko dijete ima pravo na slobodu vjerskog uvjerenja, da li se to kosi s vjeronaukom u školama? jer, roditelji odlučuju o tome da li će dijete ići na vjeronauk u školi ili neće.

što mislite?
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja Empty
PostajNaslov: Re: Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja   Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja I_icon_minitime28.10.10 11:28

Naravno da se kosi. I meni se uopče ne sviđa verjonauk u školama. Da, bio bi dobar ali kao izborni predmet, ali ne kao predmet koji ulazi u završnu ocjenu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja Empty
PostajNaslov: Re: Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja   Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja I_icon_minitime28.10.10 11:38

začuđujuće je koliko ljudi misli kao ti Kikić moja draga, a s druge strane upisuju djecu na vjeronauk.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja Empty
PostajNaslov: Re: Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja   Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja I_icon_minitime28.10.10 11:41

A znaš ja mislim a i sama bi to uradila..jer ne želiš da ti dijete dok odrasta pliva uzvodno..neka bude kao i druga djeca..jer znaš kakva su djeca, ko pilići u kokošinjcu. Čim si drugačiji odmah te se odbacuje.
Ali mi smo u srednjoj mogli birati i bilo nas je brdo koji nismo htjeli . Ali u osnovnoj smo imali obavezni sat vjeronauka i mrzila sam ga zaboravio
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja Empty
PostajNaslov: Re: Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja   Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja I_icon_minitime28.10.10 11:43

te s pravom djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja

ako ćemo se držati zakona, o tome ima pravo odlučiti dijete
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja Empty
PostajNaslov: Re: Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja   Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja I_icon_minitime28.10.10 11:47

A hebemu tko se još danas drži zakona..nitko. Mrtvo slovo na papiru kod nas.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja Empty
PostajNaslov: Re: Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja   Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja I_icon_minitime28.10.10 11:48

ja se držim Smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja Empty
PostajNaslov: Re: Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja   Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja I_icon_minitime28.10.10 11:49

Ma ti ..tko tebe pitao Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja Empty
PostajNaslov: Re: Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja   Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja I_icon_minitime28.10.10 11:52

sad me zanima, što se tiče ovog drugog stavka, ukoliko dijete ima pravo na slobodu vjerskog uvjerenja, da li se to kosi s vjeronaukom u školama? jer, roditelji odlučuju o tome da li će dijete ići na vjeronauk u školi ili neće.

što mislite?

da djeca odlučuju niti jedno ne bi išlo na vjeronauk,jer što zna dijete ,ako je riječ o djeci mlađeg uzrasta...djeci treba dat slobodu da se razvijaju al u nekim stvarima treba ih malo pogurat
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja Empty
PostajNaslov: Re: Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja   Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja I_icon_minitime28.10.10 11:53

da, guramo ih po principu: kud svi, tu i mali Mujo
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja Empty
PostajNaslov: Re: Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja   Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja I_icon_minitime28.10.10 11:54

Naravno..da im treba otovriti otvoriti vrata da vide sve i svašta, ali ne treba ih slilom u to gurati i pritome ih ocjenjivati..to mi se ne sviđa nikako. glavom u zid
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja Empty
PostajNaslov: Re: Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja   Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja I_icon_minitime28.10.10 12:06

neznam na što točno mislite..ako roditelj neće djetetu pokazat put tko će onda,ako crkva neće dijete naučit nekim stvarima tko će onda..što može znat dijete do nekih 13-14 god..ja ne kažem da treba silom nametnuti djetetu nešto al što da je meni moje dijete reklo ja neću da se krizmam ,ne želim potrdit vjeru,želim bit ateist...prihvatila bi to al bi se pitala gdje sam pogriješila
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja Empty
PostajNaslov: Re: Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja   Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja I_icon_minitime28.10.10 12:14

želim bit ateist...prihvatila bi to al bi se pitala gdje sam pogriješila

biti ateista ne isključuje - biti čovjek...
tako da u tom slučaju ne znači da je netko pogriješio
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja Empty
PostajNaslov: Re: Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja   Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja I_icon_minitime28.10.10 12:58

Slažem se,prijateljica mi je ateista i bolja je nego milioni onih što kleče svaki dan u crkvi..Nemam ništa protiv ateista imaju i oni svoju vjeru u ljudsku dobrotu ili zlobu,ja nisam na to da se nekome nešto nameće nego sam svoje dijete učila da sam dođe do spoznaje boga ,da sam u svom srcu nađe svoju vjeru.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja Empty
PostajNaslov: Re: Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja   Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pravo djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Citati i mudre misli o savjesti
» Pravo - općenito
» Prekršajno pravo
» Ilija Jurišić pušten na slobodu, bit će održano novo suđenje
» Britanci svakog tjedna greškom na slobodu puštaju jednog zatvorenika

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Pravo-
Forum(o)Bir: