Broj postova : 4356
Lokacija : Kuca
Datum registracije : 10.08.2010

Osmina finala US.Opena Empty
PostajNaslov: Osmina finala US.Opena   Osmina finala US.Opena I_icon_minitime08.09.10 14:14

Rafael Nadal, Fernando Verdasco, Mikhail Youzhny i Stanislas Wawrinka su kompletirali dva četvrtfinalna para u gornjem dijelu ždrijeba ovogodišnjeg US.Opena.Najsigurniji i očekivani član ove četvorke bio je Rafael Nadal koji je bez problema odradio posao protiv zemljaka Feliziana Lopeza.

Na terenu su ostali 127 minuta i za to vrijeme Lopez je uspio napraviti 41 neforsiranu
pogrešku, čak 27 više od Nadala, još kada se doda ovim brojkama šest dvostrukih pogrešaka, sve je jasno. Rafa je na prvi servis osvojio velikih 90 posto poena, na drugi vrlo dobrih 62. Tri puta je uzeo servis svom protivniku, ukupno je imao devet break prilika. Feliziano Lopez je imao četiri break lopte, niti jednu nije pretvorio u break.

Nadal i Lopez su svoj meč završili 1:30 ujutru po lokalnom vremenu, ali ne zato što je njihov meč bio dug, već zbog toga što su mečevi koji su odigrani prije ovog bili dugi, prvo meč između Stanislasa Wawrinke i Sama Querreya posljednjeg domaćeg aduta.

Prva dva seta su završena u tie breaku, u drugom je Wawrinka ispustio break prednosti, nije iskoristio četiri set lopte.U trećem setu smo imali rani break na obje strane, a drugi je
Wawrinka napravio u najboljem mogućem trenutku, u 12.gemu kod 6-5.Querrey je propustio sedam set lopti prije nego što se vratio u meč. Na kraju je jedan break presudio u petom setu i Švicarska po prvi put ima dva tenisera u četvrtfinalu jednog Grand Slama.

Pet setova su igrali i Fernando Verdasco i David Ferrer.Ferrer je dobio prva dva seta, ali se Fernando vratio, slavio je na kraju u tie breaku petog seta. Verdasco je u ovom meču imao 89 neforsiranih pogrešaka, napravio je 11 dvostrukih pogrešaka, ali je zabio i 73 winnera.

Mikhail Youzhny je svoj mjesto u četvrtfinalu osigurao preko Tommyja Robreda. Španac je tek u trećem setu uspio uhvatiti zraka, međutim Youzhny je u ovom meču bio prejak.