Broj postova : 2572
Godine : 33
Datum registracije : 02.11.2010

Svjetska vaterpolo liga Empty
PostajNaslov: Svjetska vaterpolo liga   Svjetska vaterpolo liga I_icon_minitime27.01.11 17:23

Svjetska vaterpolo liga 0000000000406476_450_0

Srbija se u trećem kolu Svjetske lige uvjerljivom pobjedom nad Španjolskom od 12:4 pridružila vodećim reprezentacijama skupina B i C, Crnoj Gori i Hrvatskoj te tako laganim korakom kreće na završni turnir. U drugom susretu Njemačka je bila bolja od Makedonije sa 7:6.

Srbija se ovim rezultatom približila završnom turniru u Firenci. U Barceloni je tako derbi kola završio vrtoglavo za furiju koja je u svojim redovima imala samo tri raspoložena strijelca, dva puta je mrežu tresao Gilermo Molina, a Ivan Peres i Blai Marac jednom.

U redovima Dejana Udovičića nije bilo neraspoloženih igrača, samo onih s manje ili više motivacije. Filip Filipović je postigao hattrick, Duško Pijetlović i Andrija Prlainović su se dva puta upisali na listu strijelaca, a po jedan pogodak su postigli Vanja Udovičić, Slobodan Nikić, Stefan Mitrović, Nikola Rađen i Živko Gocić.

Druga utakmica je donijela ne manje zanimljiv ogled Njemačke i Makedonije u Stuttgartu. Domaćini su na poluvremenu vodili s minimalnom prednošću, rezultat je bio 3:2. Sljedeće minute trećeg dijela su donijele veliki preokret, gosti su postigli tri pogotka. Igrači Hagena Stamma su tako u zadnjem dijelu lovili rezultat i dostigli vodstvo te s konačnih 7:6 uzeli pobjedu.

Nakon raspleta sinoć odigranog trećeg kola skupine A, Srbija je i dalje uvjerljivo vodeća momčad s tri pobjede i devet ostvarenih bodova. Slijedi Njemačka s pet bodova, oslabljena Španjolska nosi četiri boda, a Makedonija bez pobjeda i bodova drži začelje skupine.

Svjetska liga, Skupina A, 3. kolo:
Španjolska - Srbija 4:12 (0:4, 1:3, 2:2, 1:3)
Njemačka - Makedonija 7:6 (2:2, 1:0, 1:3, 3:1)

Godine : 33

PostajNaslov: Re: Svjetska vaterpolo liga   Svjetska vaterpolo liga I_icon_minitime27.01.11 17:24

Svjetska vaterpolo liga 0000000000395300_450_0

Favorizirani Crnogorci upisali su teško izborenu pobjedu u Volgogradu protiv Rusije u sklopu trećeg kola skupine B Svjetske lige...

RUSIJA - CRNA GORA 9:12 (3:2, 1:4, 3:2, 2:4)
Svjetska liga, 3. kolo skupine B
Volgograd, Gradski bazen
Suci: Spiegel (Njemačka), Skalokoritis (Grčka)
Rusija: Smirnov, Kalturin, Jurčik, Češajev, Alejničev (2), Rekačinski (2), Risunov, Stratan (2), Odincov, Zakirov (1), Garbuzov (2), Aghakov, Ivanov.
Crna Gora: Šefik, Dr. Brguljan (1), Pasković (1), Danilović (1), Da. Brguljan (4), Tičić, Drašković, Janović (2), Ivović, Zloković (3), Petrović, Jokić, Šćepanović.
Igrač više: Rusija 4/10, Crna Gora 8/10
Peterci: Rusija 1/1, Crna Gora -
Iako su na Gradski bazen u Volgogradu stigli samo sat vremena prije početka susreta, vaterpolisti Crne Gore ipak su bili bolji od svojih ruskih suparnika i tako ubilježili i treću pobjedu, s kojom su praktički osigurali završni turnir u Firenci.

Kvaliteta između dviju reprezentacija sigurno je veća od konačne razlike, no dugo putovanje ostavilo je traga na umornim Crnogorcima. Njihov kapetan Nikola Janović, strijelac dva pogotka, poslije utakmice je pohvalio atmosferu: "Bilo je izvanredno. Pune tribine u ovom predivnom kompleksu napravljenom prije samo nekoliko mjeseci."

"Od početka je bilo napeto. Oni su vodili 2:0, a mi smo tek u trećoj četvrtini preuzeli stvari u svoje ruke. Čestitao bih momcima na borbenosti jer su domaći igrači imali igrača više u publici."

U drugoj utakmici skupine Rumunjska je s 10:4 (5:2, 0:1, 4:1, 1:0) porazila Tursku i sada se nalazi na drugoj poziciji sa šest bodova, tri manje od vodeće Crne Gore. Slijede Rusija s tri i Turska bez bodova. U sljedećem kolu 22. veljače Crna Gora gostuje u Turskoj, a Rusija u Rumunjskoj.
Nesreča
Nesreča

Godine : 33

Svjetska vaterpolo liga 0000000000363502_450_0

U reprizi finala Europskog prvenstva iz Zagreba prije nekoliko mjeseci hrvatski vaterpolisti ponovno su pobijedili svoje suparnike iz Italije i tako zadržali vodeću poziciju u skupini C Svjetske lige...

ITALIJA - HRVATSKA 6:10 (1:1, 2:4, 2:2, 1:3)
Svjetska liga, 3. kolo
Suci: Cisernos (Španjolska), Sadekov (Rusija)
Italija: Tempesti, Gallo, Baraldi, Bertoli, Aicardi (1), Fiorentini, Giacoppo, Felugo (2), Figlioli, Giorgetti, Gitto, Pastorino, Presciutti (2), Deserti, Bini, Luongo (1). Trener: Alessandro Campagna
Hrvatska: Pavić, Burić (1), Bušlje, Buljubašić, Barač, Karač, Sukno (1), Bošković (4), Marković (1), Joković (1), Muslim (1), Dobud, Hinić (1). Trener: Ratko Rudić
Igrač više: Italija 2/10, Hrvatska 3/7
Peterci: Italija 1/1, Hrvatska 2/3
Nakon uvjerljivih pobjeda nad Nizozemskom u studenom te nad Grčkom u prosincu, izabranici Ratka Rudića upisali su i treći trijumf u skupini C Svjetske lige. Na gostovanju u Bariju svladali su Italiju 10:6 u utakmici koju su se mučili jedino u prvoj četvrtini.

U tom periodu igre naši igrači su djelovali malo bezidejno te su dosta griješili, a do prvog, pokazalo se kasnije i njihovog zadnjeg vodstva, stigli su Talijani (Luongo). Ipak, Hinić je odmah uzvratio i poravnao na 1:1. Muslim je početkom druge četvrtine zabio za prvu našu prednost, no domaćin je i dalje držao priključak te je izjednačio preko Feluga, koji je realizirao igrača više. S dva brza gola Burića i Boškovića Hrvatska se potom odlijepila na 4:2.

Do kraja tog perioda igre zadržali su Rudićevi igrači prednost od dva gola (5:3), no početkom trećeg Presciutti smanjuje na 5:4. Bošković i Marković, međutim, ne dopuštaju Talijanima novo izjednačenje već odvode Hrvatsku na 7:4 i u puno komforniju situaciju. Dileme oko pobjednika mogli smo riješiti petercem Barača, no večeras sjajni vratar Tempesti obranio je njegov udarac, a pogodak Aicardija u završnici četvrtine vratio je nadu domaćinu u preokret.

U posljednjoj četvrtini ponovno smo podigli ritam igre i zadržali prednost, koja u niti jednom trenutku nije došla u opasnost, a konačnih 10:6 postavio je Sandro Sukno. Poraz Italije bio bi još teži da na golu nije imala raspoloženog Tempestija.

Podsjetimo, Italija je već izborila završni turnir natjecanja jer mu je i domaćin (Firenca), a Hrvatska je ovom pobjedom stigla na koračić od potvrde prvog mjesta. U drugom susretu trećeg kola ove skupine Grčka je u Ateni pobijedila Nizozemsku 11:4 (4:1, 1:0, 5:0, 1:3). U sljedećem kolu 22. veljače Hrvatska gostuje u Nizozemskoj, a Grčka dočekuje Italiju.