Broj postova : 2572
Godine : 33
Datum registracije : 02.11.2010

Vaterpolo kup Hrvatske Empty
PostajNaslov: Vaterpolo kup Hrvatske   Vaterpolo kup Hrvatske I_icon_minitime11.12.10 18:31

Vaterpolo kup Hrvatske 0000000000397367_450_0

Mladost je pobjedom od 11:9 nad Jugom ostavila gospare s gorkim okusom u ustima i bez šanse za četvrtu za redom dominaciju u Kupu Hrvatske. Prvi finalist je tako postao najtrofejniji vaterpolski klub kojem je Kup prošle godine otkinut u okršaju s Jugom.

Jug je poveo pogotkom Jokovića, Mladost brzo ulazi u kontru, a Jug povlači golmana Vićana zbog boli u ramenu, u igru ulazi Nižić čiju početnu nespretnost vješto iskorištava Udovičić. Momčad Elvisa Fatovića nije dobro iskoristila drugi napad čime žapci preuzimaju vodstvo pogodcima Buljubašića i Udovičića.

Odlazak Vićana Mladost je vrlo brzo nanjušila kao mogućnost odlaska na tri razlike za što se pobrinuo Letica. Nakon toga Jug dobro odrađuje dva napada Mladosti i koncentriranom igrom organizira psihološku prednost u bazenu i smanjenje rezultata na 2:4 za što se pobrinuo Marković. Petković je u napadu kojem je prethodio prekršaj Sukna opet vratio rezultat na staro.

Druga četvrtina počinje napadom Juga koji ponovno odlazi u svoj dio bazena bez ijednog ostvarenog udarca na gol. U dva napada Mladosti Nižić se pokazao kao odlična zamjena. Do četvrte minute raste nervoza u bazenu, a napad Juga isto tako propada nakon zatraženog time-outa Fatovića. Bušlje je skrivio prvi peterac na utakmici nakon čega Muslim preuzima odgovornost i mogućnost veće prednosti, ali Nižić uz pomoć stative vješto brani. Prvi pogodak u drugom dijelu postiže Lončar, a Dobud već u sljedećem napadu vrača istom mjerom.

Nakon pauze Jug preuzima i treći start, ali napada i akciju zaustavlja večeras izvrsno raspoložen Pavić. Mladost je preuzela napad ali bez realizacije pogotka čime se Jug vrača u kontru iz koje zabija Sutić. U trećoj minuti kod napada Mladosti Nikolić poziva igrače na time-out i lagani predah što je rezultiralo neuspješnom realizacijom pogotka u dvije čiste šanse.

Kod igrača više Joković odlično prepoznaje šansu Obradovića koji zabija s krila u nepokriveni dio gola Pavića. U sljedećem neiskorištenom napadu Mladosti Jug se vrača u kontru, a Obradović donosi prvo izjednačenje. Hinić kod kontre donosi laganu prednost, ali u brzinskom povratku na vrata Pavića, pogodak zabija Ivan Sukno za ponovno izjednačenje. U zadnjoj sekundi napada Živković donosi prednost žapcima nakon što je lopta jednim centimetrom prešla golmansku crtu.

U posljednju četvrtinu Mladost ulazi s jednim pogotkom prednosti, više udaraca gol i više isključenja, ali i prvim startom u kojem je loptu preuzima Buljubašić. U prekršaju nad Hinićem, Bušlje trećim isključenjem napušta bazen, a dva pogotka prednosti ponovno donosi Živković. Joković je u dva dodavanja s Obradovićem odličnim udarcem doslovce rasparao mrežu Mladosti i smanjio na jedan razlike. U drugoj kontri Mladosti, Udovičić se našao oči u oči s Nižićem, a presudila je preciznost najboljeg svjetskog vaterpolista.

Sljedeći napad Juga predvodi večeras najbolji dvojac u redovima gospara, Obradović u dodavanju s Jokovićem ponovno zabija. Mladost nije dobro iskoristila sljedeći napad, a tome je djelomično kumovao i Nižić. Preuzimanjem napada Jug traži predah, ali akciju Ivana Sukna, Obradovića i Jokovića brani Pavić.

Mladost je u narednom napadu opet dobila prednost pogotkom Karača što je bila i posljednja realizacija napada u utakmici. Najtrofejniji vaterpolo klub je time zasluženo otišao u finale Kupa Hrvatske i borbu s boljim iz susreta između splitskog Jadrana i riječkog Primorja.

Datum registracije : 23.04.2011

PostajNaslov: Re: Vaterpolo kup Hrvatske   Vaterpolo kup Hrvatske I_icon_minitime27.04.11 7:25