Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Zašto s nekim osobama jednostavno 'kliknemo'?

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Zašto s nekim osobama jednostavno 'kliknemo'? Empty
PostajNaslov: Zašto s nekim osobama jednostavno 'kliknemo'?   Zašto s nekim osobama jednostavno 'kliknemo'? I_icon_minitime09.10.10 14:52

Znate onaj fenomen kada upoznate nekog i jednostavno osjećate kao da tu osobu znate oduvijek i odjednom ste instantni najbolji prijatelji?

Prema jednome istraživanju sa Princetona uz pomoć MRI pretraga, istraživaći sada znaju objasniti zašto. Koristili su magnetsku rezonancu kako bi pratili moždanu aktivnost za vrijeme razgovora, uočili neke uzorke i pronašli dokaze koji potvrđuju to 'klikanje'.

Skenovi su pokazali da slušateljevi moždani uzorci prate uzorke onog koji priča gotovo jednako, iako kaskaju za njima jednu do tri sekunde. No kod nekih slušatelja, moždana aktivnost je čak i pretekla onu od osobe koja priča.

'Otkrili smo da se mozgovi ljudi intimno spare za vrijeme 'razgovora', tako da slušateljev mozak oponaša onog koji govori,' rekao je Uri Hasson sa Princetona.

Hassonova ekipa mjerila je preklapanja u uzorcima među učesnicima, čime su saznali da slušatelji bolje pamte priče kada su im moždani uzorci slični. 'Klikanje' se nije dogodilo kada su priče pričane na ruskom jeziku, koji je bio nerazumljiv slušateljima. Hasson je zaključio da 'što nam mozgovi slično rade za vrijeme razgovora, to ćemo se bolje razumjeti.'

Budi.in

________________________________________________
Koliko često vam se događa da se kliknete s nekim?
Meni ne baš prečesto. Možda jer sam nepovjerljiva dosta i nedam mom mozgu da se intimno spari s nekim. Ponekad čak odbijam sparivanje i borim se iako se klikamo i klikamo. ..ali kad popustim to je onda to. Smile
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Zašto s nekim osobama jednostavno 'kliknemo'? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto s nekim osobama jednostavno 'kliknemo'?   Zašto s nekim osobama jednostavno 'kliknemo'? I_icon_minitime09.10.10 17:15

Laughing Laughing Kiki zato ja i ti nikako skupa ..ne pare nam se mozgovi Laughing ili ti na engleskom pricas ..ja na ruskom Laughing

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Zašto s nekim osobama jednostavno 'kliknemo'? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Zašto s nekim osobama jednostavno 'kliknemo'? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto s nekim osobama jednostavno 'kliknemo'?   Zašto s nekim osobama jednostavno 'kliknemo'? I_icon_minitime09.10.10 17:21

Ma bjež kada smo se mi kliknule ima godina i pol. A što što su nam mozgovi bili slijepi i napravili krvi spoj..e to je jer se ne vidimo looool
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zašto s nekim osobama jednostavno 'kliknemo'? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto s nekim osobama jednostavno 'kliknemo'?   Zašto s nekim osobama jednostavno 'kliknemo'? I_icon_minitime09.10.10 17:23

mene samo policija klikce...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zašto s nekim osobama jednostavno 'kliknemo'? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto s nekim osobama jednostavno 'kliknemo'?   Zašto s nekim osobama jednostavno 'kliknemo'? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zašto s nekim osobama jednostavno 'kliknemo'?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Zašto je u nekim krajevima IQ viši?
» Zašto su nekim curama privlačni agresivni preseratorski tipovi?
» Nega, lecenje, briga o starim osobama - Beograd
» Horoskop otkriva: zašto je on takav, zašto nije nazvao?
» Horoskop otkriva: zašto je on takav, zašto nije nazvao?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Znanost :: Znanstvene vijesti i zanimljivosti-
Forum(o)Bir: