Broj postova : 4356
Lokacija : Kuca
Datum registracije : 10.08.2010

Pobjeda Young Boysa,remi Grasshoppersa Empty
PostajNaslov: Pobjeda Young Boysa,remi Grasshoppersa   Pobjeda Young Boysa,remi Grasshoppersa I_icon_minitime23.09.10 16:17

Grasshoppers Izeta Hajrovića na gostovanju kod velikog Basela je osvojio vrlo važan bod odigravši 2:2, dok je Young Boys Senada Lulića ostvario pobjedu na AFG Areni nad St. Gallenom.

Gosti su vrlo rano poveli, tačnije u 8. minuti pogotkom defanzivca Paula Menezesa, da bi do kraja prvog poluvremena Basel preokrenuo rezultat u svoju korist golovima Davida Abrahama u 34. i Marca Strellera u 44. minuti.

Skakavcima je bilo potrebno samo pet minuta u nastavku da poravnaju rezultat, ovaj put strijelac je bio nigerijski napadač Innocent Emeghara. To je bio i konačan rezultat utakmice 2:2.

Ove sezone Izet Hajrović sve više i više dobiva priliku u švicarskom klubu, a u augustu ove godine je napunio tek 19 godina. U ovoj utakmici je odigrao posljdednjih 30 minuta, zamjenivši Stevena Langa. Pored Hajrovića u ovom meču igrao je i 24-godišnji Veroljub Salatić, momak koji je rođen u Zvorniku, ali do sada je nastupao za U-21 reprezentaciju Švicarske.

Nakon ovog remija Basel je na drugom mjestu švicarske Super lige, dok je Grasshoppers na osmoj poziciji iznad St. Gallena i Xamaxa.

Basel - Grasshoppers 2:2

BASEL: Costanzo, Inkoom, Abraham, Atan, Safari, Shaqiri (od 71. minute Tembo), Yapi Yapo (od 71. minute Chipperfield), Huggel, Stocker, Frei, Streller.

GRASSHOPPERS: Benito, Menezes, Cvetinović, Vallori, Voser (od 87. minute Freuler), Salatić, Lang (od 60. minute Hajrović), Abrashi, Toko, Zuber (od 81. minute Pavlović), Emeghara.
ŽUTI KARTONI: Abraham, Inkoom, Tembo (Basel), Lang, Salatić, Emeghara, Abrash, Menezes (Grasshoppers)

Young Boyse u vodstvo je doveo 19-godišnji reprezentativac Zimbabvea, Emmanuel Mayuka u 27. minuti, a to je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Philipp Muntwiler u 55. minuti poravnava na 1:1, da bi u 64. minuti utakmice svojim drugim golom Emmanuel Mayuka donio pobjedu timu iz glavnog grada Švicarske.

Naš Senad Lulić je u ovom meču igrao do 86. minute kada ga je zamijenio Marco Schneuwly. Igrao je na pozciji desnog beka.

St. Gallen je nakon ovog susreta ostao na pretposljednjem mjestu na tabeli sa sedam bodova, a Young Boys se ovom pobjedom popeo na peto mjesto sa 12 bodova.

St. Gallen - Young Boys 1:2

ST. GALLEN: Vailati, MartiĆ, Bakens, Schenkel (od 71. minute Nushi), Fernando, Muntwiler, Imhof (od 81. minute Cicek), Winter, Frei, Jagne, Calabro (od 71. minute Sutter).

YOUNG BOYS: Wolfli, Lulić (od 86. minute Schneuwly M), Affolter, Jemal, Nef, Spycher, Mayuka, Doubai, Costanzo (od 82. minute Schneuwly C), Degen, Ntsama (od 61. minute Raimondi).

ŽUTI KARTONI: Jagne (St. Gallen), Doubai, Wolfli, Mayuka, Schneuwly (Young Boys).