Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Simpatičnost i antipatičnost

Go down 
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Simpatičnost i antipatičnost Empty
PostajNaslov: Simpatičnost i antipatičnost   Simpatičnost i antipatičnost I_icon_minitime16.09.10 12:25

Simpatičnost i antipatičnost

Osobe s kronično sniženim raspoloženjem često ne mogu računati na razumijevanje i podršku, katkad ni od bližnjih.

Riječ "simpatija" dolazi od grčkog korijena "pathos", što označava osjećaje ili osjete, te od prefiksa "syn", koji označava zajedništvo ili bliskost. Dakle, simpatija znači afinitet, privrženost, pozitivan osjećaj prema nekome. Antipatija je, pak, nesklonost, odbojnost, averzija.

Simpatičnost je moć izazivanja pozitivnih emocija kod druge osobe, ali bez buđenja seksualne želje. Iako simpatična osoba može biti i seksualno poželjna, to je druga, nepovezana značajka. Simpatična osoba ima brojne prednosti u društvu, jer je sposobna navoditi druge da joj budu pri ruci, da se s njome druže, da joj izađu u susret i pruže neki ustupak ili pogodnost.

A tko je antipatičan? Svakako onaj koji namjerno maltretira druge uvredama, ismijavanjem, ponižavanjem ili nekim drugim načinom nanošenja bola. Antipatičan je i onaj tko se razmeće svojom imovinom ili moći, pa i onaj tko je vrlo uspješan i zavidimo mu. No, jeste li ikad pomislili da antipatičnima doživljavamo i ljude koji nikome ne čine ništa nažao, ali su nam odbojni jer nas svojom prisutnošću opterećuju, umjesto da nas zabavljaju?

napisao: Ozren Podnar, prof.

zanima me vaš odgovor na pitanje koje je autor teksta postavio na kraju: Jeste li ikada osjećali antipatičnost prema ljudima koji nikome ne čine ništa nažao, ali su nam odbojni jer nas svojom prisutnošću opterećuju, umjesto da nas zabavljaju?

i koje su osobine, po vašem mišljenju, simpatične osobe, a koje antipatične?
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Simpatičnost i antipatičnost Empty
PostajNaslov: Re: Simpatičnost i antipatičnost   Simpatičnost i antipatičnost I_icon_minitime25.01.11 13:07

No, jeste li ikad pomislili da antipatičnima doživljavamo i ljude koji nikome ne čine ništa nažao, ali su nam odbojni jer nas svojom prisutnošću opterećuju, umjesto da nas zabavljaju?

..pa naravno..nigdje ne piše da nam svi moraju biti simpatični ili obratno, ali trebamo biti ljudi i paziti da netko nedužan ne osječa našu antipatiju prema sebi, jer ako mi nije ništa kriv taj netk, a ne simpatizira nas ne znaći da moram biti neljubazna s tim nekim.

..koje su osobine..pa nema kod mene nekog strogog pravila niti za jedne niti za druge..uvijek me privlaći ista stvar kod nekih iskren osmjeh i osječaj da se prihvača moj..a kasnije sve ovisi od osobe do osobe..
..a kod antipatičnih mrzim egoizam i samodopadne ljude..to me odbija na prvu..
[Vrh] Go down
 
Simpatičnost i antipatičnost
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: