Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test?

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? Empty
PostajNaslov: Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test?   Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? I_icon_minitime03.09.10 19:39

Papa test, odnosno bris grlića materice vrši se radi otkrivanja upale, abnormalnosti ćelija i zloćudnih promjena. Test se preporučuje svim ženama koje su seksualno aktivne
Optimalna Papa kontrola je svakih šest mjeseci, dok je obavezna jednom godišnje. Ukoliko redovno obavljate Papa kontrolu možete smanjiti rizik umiranja od grlića maternice ili na vrijeme otkriti promjene poput cista koje usljed neredovnog liječenja mogu izazvati teža oboljenja.

Donosimo vam nekoliko korisnih savjeta koje trebate slijediti pri ovoj preventivnoj metodi:

- Papa test se radi kada žena nema menstruaciju, najbolje je 10-20 dana nakon prvog dana zadnje menstruacije, tačnije oko sredine ciklusa.

- Dva dana prije Papa testa žena treba izbjegavati tuširanje vagine ili umetanje vaginalnih lijekova. To je neophodno jer navedeni postupci mogu “sakriti” promjene na ćelijama.

izvor



Kad ste vi zadnji put napravili PAPA-test...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? Empty
PostajNaslov: Re: Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test?   Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? I_icon_minitime03.09.10 19:40

prije 7 mjeseci Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? Empty
PostajNaslov: Re: Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test?   Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? I_icon_minitime03.09.10 21:10

Kako nemam volje okrenut tel i zakazat termin a odavno sam trebala ,neznam šta više ne volim ići ginekologu ili zubaru No
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? Empty
PostajNaslov: Re: Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test?   Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? I_icon_minitime03.09.10 21:48

Ahh šuti..ja se baš spremam zakazati termin. Odem svake god ginekologu ali ne radim svake papa test..ali evo prošlo tri godine i mogla bi sada. samo još da se natjeram a to traje po par tjedana..jesam kukavica Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? Empty
PostajNaslov: Re: Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test?   Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? I_icon_minitime03.09.10 22:19

Rade idem zubaru,hehe.....ali generalka u proljece obvezatno Smile
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? Empty
PostajNaslov: Re: Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test?   Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? I_icon_minitime02.12.10 19:29

Koliko često na Papa-test?

Američki znanstvenik grčkog podrijetla Papanicolau otkrio je metodu bojenja stanica, tj. testiranje koje je danas postalo poznato kao Papa-test. Koliko često ga treba provoditi ovisi o dobi žene.

Što je zapravo Papa-test?
U sklopu ginekološkog pregleda liječnik uzima obrise rodničkog dijela vrata maternice, rodnice i kanala vrata maternice. Testiranje će naknadno pokazati postoji li upala, uzročnik infekcije, abnormalnosti stanica i zloćudne promjene. Drugi naziv za Papa-test je VCE obrisak (vagina-cervix-endometrij).

U kojoj dobi treba početi i koliko često se treba provoditi?
Seksualno aktivne djevojke i žene koje imaju 18 godina ili više trebaju jednom godišnje ili barem jednom u dvije godine napraviti Papa-test.


Problem se na ovaj način vidi u začetku i vrlo se uspješno smanjuje rizik od raka vrata maternice. Statistike pokazuju da redovna kontrola smanjuje smrtnost od ovog oblika karcinoma za 90 posto.

Američke i europske smjernice se ponešto razlikuju. U Hrvatskoj ginekolozi preporučaju da se Papa-test radi svakih šest mjeseci kod žena s hormonskom terapijom i kontracepcijskim tabletama. Američki stručnjaci preporučaju Papa-test i HPV tipizaciju, a ukoliko oba testa budu uredna, smatraju da sljedeći PAPA test treba učiniti tek za tri godine. Kod abnormalnosti u Papa-testu razmak između uzimanja uzoraka je uglavnom između dva i četiri mjeseca. Prvi Papa-test se nakon konizacije radi za tri mjeseca.


Nakon 30. godine žene trebaju nastaviti testiranje u istom vremenskom razmaku kao i ranije. No, ako budu imale tri potpuno normalna testa zaredom, mogu se početi testirati svake tri godine.

Žalosno je što u Hrvatskoj oko 100 žena godišnje još uvijek, unatoč mogućnosti da pravovremenim pregledom spriječe razvoj tumora, umire od raka grlića maternice.

Žene starije od 65 ne trebaju na Papa-test?
Ukoliko je u roku od 10 godina žena starija od 65 imala tri normalna testa, Papa-test više nije potreban. Međutim ukoliko žena ima razne seksualne partnere, povijest displazija (promjene koje nisu karcinomske) ili neke druge dobroćudne abnormalnosti koje se mogu pogoršati, testirati se mora i ubuduće. izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? Empty
PostajNaslov: Re: Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test?   Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? I_icon_minitime02.12.10 19:34

- Dva dana prije Papa testa žena treba izbjegavati tuširanje vagine..... affraid ići širit noge ne otuširana
[Vrh] Go down
Gracija...
Ljubitelj foruma
Gracija...


Female
Libra Cat
Broj postova : 5009
Godine : 36
Datum registracije : 10.08.2011

Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? Empty
PostajNaslov: Re: Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test?   Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? I_icon_minitime05.11.11 12:53

Bome u zadnje dvije godine išla sam na pregled i na papu svaka tri mjeseca..
[Vrh] Go down
LuckyM5
Ljubitelj foruma
LuckyM5


Female
Capricorn Horse
Broj postova : 3859
Godine : 45
Datum registracije : 25.10.2011

Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? Empty
PostajNaslov: Re: Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test?   Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? I_icon_minitime05.11.11 16:25

Prije 3-4 god facepalm
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? Empty
PostajNaslov: Re: Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test?   Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? I_icon_minitime05.11.11 16:31

..prije 6mj. i opet ću sljedeći tjedan Smile
[Vrh] Go down
LuckyM5
Ljubitelj foruma
LuckyM5


Female
Capricorn Horse
Broj postova : 3859
Godine : 45
Datum registracije : 25.10.2011

Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? Empty
PostajNaslov: Re: Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test?   Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? I_icon_minitime05.11.11 16:49

Dali su vama u redu papa testovi kada ih pravite ?
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? Empty
PostajNaslov: Re: Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test?   Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? I_icon_minitime05.11.11 16:54

..do sada su bili svi..iskreno se nadam da će i dalje biti takvi, ali svakih mjeseci ću od sada ići, iako sam priej svakih god god i pola odlazila, jer stalno imam nekih ne znam ni sama kako bi ih nazvala, pošto što više čitam dolazim do zaključka da ne postoji žena koja nema nekih smetnji..pa u dogovoru s doktoricom svakih 6 mjeseci moram na test Smile
..što , vi, vama nisu u redu?
[Vrh] Go down
LuckyM5
Ljubitelj foruma
LuckyM5


Female
Capricorn Horse
Broj postova : 3859
Godine : 45
Datum registracije : 25.10.2011

Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? Empty
PostajNaslov: Re: Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test?   Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? I_icon_minitime05.11.11 17:05

Ne meni su bili uvijek u redu samo što ih ja toliko rijetko radim . Prava sam lijenčina za otići kod doktora bilo koje vrste. Sve dok ne dođe pet do 12 . Pitala sam to zato jer vidim da žene to rade svakih par mjeseci , pa sam mislila dali je to uobičajeno. Pravo ču se i ja naručiti. Samo što ti ja imam problem u glavi što ti ja dr ništa ne vjerujem i oni mi djeluju totalno nezainteresirano i nestručno osim kad ideš privatno a onda opet mislim da su preljubazni da opet dođem i obično ti nađu neku lakšu dijagnozu s kojom bi bilo dobro da se kontroliraš svako malo ;) A državni boli ih briga da ih pravo u čekaonici krepaš. Eto tako da su meni oni bljak. I inače više vjerujem prirodnim ljekovitim biljkama i čajevima.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? Empty
PostajNaslov: Re: Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test?   Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? I_icon_minitime05.11.11 17:10

..a joj bez komentara..ja imam privatnu gin..nije loša, nježna je i obzirna, ali stalno pokušava uvaliti neke biljne preparate za bilo što što vam nađe, i onda ono kupiš misliš da će ti pomoći, a to je sve prodavanje magle, a ona malo malo pa na godišnjem ..putovanja koje joj plačaju tvrtke čije lijekove prodaje..ono malo Kuba, pa Brazil, Rusija i itd Laughing
..ali ni ja nisam do prije pola god tako često, ali sada smo se dogovorile da hoću, jer stalno vučem neke komplikacije, pa želimo obje da pratimo sve..ono sigurno je sigurno..

..a pet do 12 i sama to radim dok ne dođe do komplikacija, pa onda moram svakih 6 mjeseci Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? Empty
PostajNaslov: Re: Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test?   Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? I_icon_minitime10.09.14 21:51

u šestom mj
nalaz stigao ima dva dana
nešto su provjeravali oko mene sve pošlo u pm ocito
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? Empty
PostajNaslov: Re: Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test?   Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? I_icon_minitime10.09.14 22:51

svake godine ga radim cisto zbog sebe

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? Empty
PostajNaslov: Re: Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test?   Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? I_icon_minitime19.07.15 9:57

u 4mj, opet  trebam  za 6 mj kao  kontrola
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? Empty
PostajNaslov: Re: Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test?   Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kada ste zadnji puta napravili PAPA-test?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Papa snimio album
» Papa Benedikt XVI zaspao tijekom mise
» Papa Franjo: Čovjekova žeđ za novcem je uzaludna
» Zadnji na topicu
» Zadnji na topicu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Zdravlje i rekreacija :: Zdravlje :: Grane medicine :: Ginekologija i spolne bolesti-
Forum(o)Bir: