Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Skupim autom obmanuo bankare i poduzetnike

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Skupim autom obmanuo bankare i poduzetnike Empty
PostajNaslov: Skupim autom obmanuo bankare i poduzetnike   Skupim autom obmanuo bankare i poduzetnike I_icon_minitime03.09.10 10:02

Skupim autom obmanuo bankare i poduzetnike 0094007.48

Alen Cutvarić, koji se pokušao domoći zgrade Varteksa u centru Rijeke, na računu ima 4.851 kunu, a 'kupovao' je nekretninu od 56 milijuna kuna. Investirao je u skupi automobil da ostavi dojam uspješnog biznismena. Nitko ništa nije posumnjao!

"Nisam vam ja nikakav prevarant... I sam sam prevaren", rekao je Alen Cutvarić, 28-godišnji Riječanin, dan nakon što je u zadnji čas razotkrivena nevjerojatna prijevara u kojoj on ima glavnu ulogu.

Audijem Q7 i blještavom web-stranicom taj je mladi Riječanin uspio obmanuti dvije moćne banke i tvrtku Varteks. Bez ijedne kune u džepu skoro se domogao zgrade u centru Rijeke vrijedne 8 milijuna eura. U posljednji tren je razotkriven i prijavljen policiji.

Cutvarić je u prosincu 2009. potpisao ugovor o kupoprodaji zgrade s Varteksom. To je mladi Riječanin potvrdio Jutarnjem listu, ali nije želio pristati na susret niti na fotografiranje.

Prvo, osnovao je tvrtku Signum Grupa. Uložio je 20 tisuća kuna, što je nužno za pokretanje tvrtke. Prema nekim informacijama, obavio je nekoliko manjih poslova preprodaje nekretnina. No, nije daleko dospio: trenutno na računu ima 4.851 kunu.

A, htio je zgradu od 56 milijuna kuna! Kako da je se domognem, razmišljao je. Investirao je u skupi automobil, da ostavi dojam uspješnog biznismena. Odjenuo je skupo odijelo. Onda je za nekoliko tisuća kuna napravio naizgled prekrasnu web-stranicu, koja ostavlja dojam ugledne međunarodne kompanije. Malim detaljima – da su gotovo sve podstranice portala 'u izradi' – nitko se nije zamarao.

Upakiran u sjaj krenuo je u pregovore s Varteksom. Nisu ništa posumnjali. Potom je morao u Zagrebačku banku jer je ona od dijela novca od kupoprodaje namjeravala namiriti potraživanja od Varteksa. Niti oni nisu posumnjali da pregovaraju s čovjekom koji nema ni kune. To nije bio kraj. Došao je i u Privrednu banku.

Iako je potrebno samo nekoliko minuta da se provjeri bonitet njegove tvrtke, 28-godišnji Cutvarić bez većih poteškoća u svoj je vrtlog uvukao poslovne ljude, bankare, poduzetnike.

Da bi ostvario precizno razrađenu operaciju prevare, Alen Cutvarić morao je učiniti još jednu stvar: dobio je krivotvorena bankovna jamstva treće banke, Deutche banke.

"Gledajte, naravno da znam da je bankovno jamstvo krivotvoreno. Ma znao sam ja da će priča prije ili kasnije iscuriti van. Radio sam u medijima i znam da vi niste krivi, morate istraživati. Ja živim i radim u ovom gradu i nisam lud da varam nekoga u poslu s nekretninama. Svjestan sam da će se to prije ili kasnije saznati. Želio sam ulagati i raditi dugoročno", rekao je za Jutarnji Cutvarić.

Cijela priča postaje međunarodni poslovni triler. Cutvarić je u posao navodno upleo i važnu internacionalnu tvrtku iz Amerike: Grupomex sa sjedištem u Las Vegasu.

"Grupomex je prihvatio moju poslovnu ponudu. Odlučili su ući u posao i poslali bankovno jamstvo, a ja sam ga predao dalje", kaže Cutvarić. Tvrdi da mu je Grupomex predložen u Privrednoj banci.

Nakon što su utvrđena lažna jamstva, iz te se tvrtke javljaju Cutvariću i prijete jer su, kaže Alen, oni prevareni!? Kaže da tvrde da su platili predujam i troškove za izdavanje jamstva i da su sada ostali bez tih novaca.

Njegova misteriozna veza s tvrtkom iz Las Vegasa tek se treba razotkriti.

net.hr

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
cassia
Totalno relaxiran
cassia


Female
Broj postova : 2455
Lokacija : Greenwood
Datum registracije : 07.08.2010

Skupim autom obmanuo bankare i poduzetnike Empty
PostajNaslov: Re: Skupim autom obmanuo bankare i poduzetnike   Skupim autom obmanuo bankare i poduzetnike I_icon_minitime03.09.10 10:35

To je samo dokaz kako se danas gleda na materijalne stvari i da je materijalizam božanstvo.Mnogi jurcaju u takvim automobilima a doma su im tanjuri prazni, no time valjda liječe svoje komplekse....Skupim autom obmanuo bankare i poduzetnike Gg
[Vrh] Go down
 
Skupim autom obmanuo bankare i poduzetnike
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Linić: Bankare čekaju teški trenuci!
» Duh djevojke i nesreća s autom
» Nissan Leaf proglašen autom godine
» Pijani policajac autom ubio pješaka i pobjegao
» Država ukida pomoć onima s manjim stanom i autom

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva-
Forum(o)Bir: