Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

  Kirlianova fotografija – otisak duše i znanstvena metoda

Go down 
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

 Kirlianova fotografija – otisak duše i znanstvena metoda Empty
PostajNaslov: Kirlianova fotografija – otisak duše i znanstvena metoda    Kirlianova fotografija – otisak duše i znanstvena metoda I_icon_minitime31.08.10 14:00

Svako živo biće – čovjek, životinja ili biljka – ima svoju auru. Aure su, ustvari, tjelesna elektromagnetska polja energije, koja djeluju kao malo kome vidljivi produžetak našeg fizičkog tijela. To polje svjetla i boja djeluje poput baterije, reflektirajući naše emotivno i fizičko stanje zdravlja.

 Kirlianova fotografija – otisak duše i znanstvena metoda Images?q=tbn:ANd9GcQ5wUINTugtSdTBFlgE96TBJCyfORdo2k0FvlKgJQMTV7C3BWA&t=1&usg=__jO1qn5QG2WYFc4ApL6WZOrQXa9c=


Samo proučavanje aura ima dugu prošlost. Nekada su se njima bavili posebno senzibilni ljudi i vidovnjaci. Međutim, u prvoj polovici dvadesetog stoljeća potpuno su izašle iz domene mističnog i postale predmetom naučnog proučavanja i istraživanja. Zahvaljujući posebnim fotoaparatima koji s velikom preciznošću registriraju elektromagnetsko polje živih bića, moguće je napraviti fotografiju aure.

Prvi je snimio Nikola Tesla davne 1891. godine, a njegov primjer slijedili su brojni svjetski učenjaci, sveučilišni profesori, ali i „obični ljudi“, koji su pokazali zanimanje za ovu pojavu.

Sama Aura Camera je naizgled obični Polaroid, s tim što su mu u laboratoriju za istraživanje Kirlianove kamere u Americi ugrađeni optički senzori – rezultat dugogodišnjeg istraživanja i usavršavanja. Oni su odgovorni za registriranje energetskog polja.

Povijest i začeci Kirlianove fotografije počinju tridesetih godina prošlog stoljeća. Dva brata, po kojima ova vrsta fotografije nosi i ime, otkrila su da biljke emitiraju neku neodređenu svjetlost. Istu pojavu su kasnije otkrili i na ljudima, a zatim i usavršili uređaj kojim se, takoreći, može „uhvatiti“ ljudska aura.

Zahvaljujući braći Kirlian, aura je iz mita prešla u objektivnu, vidljivu stvarnost. Misli, emocije i sve ono što reflektira naše energetsko polje, moguće je vidjeti na tim fotografijama, na kojima je svaka osoba okružena sebi svojstvenim bojama – aurom.

Svaka boja predstavlja određenu energiju ili misao, time reflektirajući život i osjećaje na vidljiv način. Same boje izviru iz centara tijela – chakri. Primjerice, ako se u auri snažno očituje neka boja, chakra te boje je sasvim sigurno jako izražena i otvorena, te doslovno boji auru osobe.

Na taj način se može dati i interpretacija o našim karakternim osobinama, energiji kojom zračimo, načinu na koji djelujemo prema drugim ljudima, kakvu energiju primamo a kakvu odašiljemo, jesmo li pod stresom, jesmo li emotivni, naklonjeni umjetnosti, agresivni, produhovljeni, inteligentni,... Svaka zasebna boja ima svoje zračenje, a o mnogo toga zavisi njen položaj, intenzitet, nijansa i opseg.

Recimo to jednostavnim primjerom. Kada je osoba pod stresom, u području njene glave najčešće dominira crvena boja. Crvena boja je, inače, boja zemaljskih energija, akcije, volje i promjene – boja vitalnosti i stvaralačke sile života. Ukoliko je dobro aspektirana, ona bi trebala biti negdje na dnu, oko nogu, što ukazuje na dobro uzemljenje i dobar temelj ostalim bojama aure – dakle, ta osoba je prisutna u ovom fizičkom, realnom svijetu.

Ako se, naime, crvena boja nalazi u području glave ili natkriljuje ostatak spektra, može ukazivati na potisnute probleme, neostvarene želje, planove, ciljeve i stres. Ipak, i razuman čovjek može biti pod stresom. Samo po sebi normalno, boje aure se mijenjaju kroz intenzivnija razdoblja života i veće preobrazbe našeg karaktera, odnosno kako nam je i kada otvoren neki energetski centar.

Mnogi to rade iz puke znatiželje, dok se većina ipak dolazi fotografirati jer želi vidjeti i razumjeti kakvom energijom isijava, kako djeluje na svijet oko sebe i kako svijet djeluje na njih. Uz svaku fotografiju radi se i intenzivna interpretacija boja i energija, karaktera i osobina, te se često kroz razgovor dolazi do rješenja, olakšanja i shvaćanja nas samih, ali i onih koji nas prate kroz život.

Posebno zanimljivu činjenicu čine fotografije aura djece koje znanost naziva „indigo djecom“. Riječ je o novom naraštaju mališana s posebnim sposobnostima i čudesno širokim i jasnim shvaćanjem svijeta, čiji bi cilj bio pokazati put čovječanstvu prema duhovnoj ravnoteži i rastu. Boje njihovih aura su intenzivno ljubičasto- modre boje – boje indigo plave – po kojoj su dobili i naziv.

Od samih roditelja dolaze podudaravajuće priče iz kojih se saznaje da ta djeca pokazuju izuzetnu produhovljenost, promjene u ponašanju, imaju vizije i kontakte s nečim božanskim, te da su, navodno, pričali sa anđelima.

 Kirlianova fotografija – otisak duše i znanstvena metoda Kirlianova-fotografija1

Izvor: www.alternativa-za-vas.com

Više o ovoj temi.

Emisija Na rubu znanosti koja govori o ovome.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




 Kirlianova fotografija – otisak duše i znanstvena metoda Empty
PostajNaslov: Re: Kirlianova fotografija – otisak duše i znanstvena metoda    Kirlianova fotografija – otisak duše i znanstvena metoda I_icon_minitime31.08.10 14:18

izuzetno zanimljivo, čitala sam o tome, pa i otišla korak dalje.... htjela sam znati kakva je moja aura, a bila sam u dosta teškom razdoblju života....i mislila sam, ajme meni, da je moja aura crna...

međutim, čak i u tom teškom razdoblju života dobila sam potvrdu da mi u auri prevladavaju ljubičasta i crvena boja....

[Vrh] Go down
 
Kirlianova fotografija – otisak duše i znanstvena metoda
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Wolfram Alpha - znanstvena tražilica
» Najveća znanstvena otkrića i postignuća u 2010. godini!
» Inventura duše
» Oči ogledalo duše??
» Vrlo nepromišljena metoda čišćenja lica

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Zdravlje i rekreacija :: Zdravlje :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: