Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Žuti tisak najbolje prolazi?

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Žuti tisak najbolje prolazi? Empty
PostajNaslov: Žuti tisak najbolje prolazi?   Žuti tisak najbolje prolazi? I_icon_minitime31.08.10 13:46

Žuti tisak je vrsta novinarstva koje svode vijesti na plakativne i privlačne naslove s ciljem da bi prodali što više novina.
To uključuje:
• preuveličavanja,
• koncentraciju na skandale,
• senzacionalizam, ili
• nestručno prenošenje vijesti putem novina ili drugih medija.

izvor: Wikipedija

Postoje li u Hrvatskoj ozbiljno novinarstvo? A tek istraživačko novinarstvo?
Što to ljude navodi na čitaju samo senzacije, skandale, tračeve, negativnosti?
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Žuti tisak najbolje prolazi? Empty
PostajNaslov: Re: Žuti tisak najbolje prolazi?   Žuti tisak najbolje prolazi? I_icon_minitime31.08.10 16:28

Postoji naravno da postoji..ali budući da smo država u kojoj velika večina voli takve odvratne žute novine..naravno da se ni ne prijmjeti naklada onih ozbiljnih.
zaboravio

Tko je gladan pravih informacija sluša.. čita.. gleda sve a ne samo naslove..i onda stvara svoje mišljenje..a ne prenosi ono što je bilo u nekim tračerskim novinama.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Žuti tisak najbolje prolazi? Empty
PostajNaslov: Re: Žuti tisak najbolje prolazi?   Žuti tisak najbolje prolazi? I_icon_minitime06.09.10 10:35

problem je u tome što koda nas ima jako malo pravih, istinitih informacija
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Žuti tisak najbolje prolazi? Empty
PostajNaslov: Re: Žuti tisak najbolje prolazi?   Žuti tisak najbolje prolazi? I_icon_minitime13.10.10 21:17

Pa sad ne znam u Hrvatskoj kako je, ali u Srbiji se 80% novina bavi tracevima :/ Jedino normalno sto mozes da procitas je Blic, vecernje novosti i Alo... Cak su i ovi teen casopisi posveceni tim tracevima...ko je s kim, ko gde bio, sta uradio, ova se predozirala...:/ kupujem novine samo zbog postera, retko ih citam...samo horoskop i one strane sa problemima... Smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Žuti tisak najbolje prolazi? Empty
PostajNaslov: Re: Žuti tisak najbolje prolazi?   Žuti tisak najbolje prolazi? I_icon_minitime13.10.10 22:01

Yana je napisao/la:
problem je u tome što koda nas ima jako malo pravih, istinitih informacija

Istina slažem se s tim..zato i kažem tko želi da zna taj čita među redovima i ne samo jedan tisak več sve pomalo od članaka istr. novinara do malo ozbiljnije tiskovine Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Žuti tisak najbolje prolazi? Empty
PostajNaslov: Re: Žuti tisak najbolje prolazi?   Žuti tisak najbolje prolazi? I_icon_minitime26.11.10 11:20

kad bi ocjenjivala naše novinarstvo, moja ocjena bi bila 1
kad usporedim novinare ''starog kova'' s ovim današnjim, pitam se stvarno što se to dogodilo?
je li to samo pitanje što veće prodaje novina, pa se pišu samo gluposti ili je uistinu nestalo dobrih novinara?
jer ovo što danas imamo u većini slučaja nisu novinari - nego piskarala
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Žuti tisak najbolje prolazi? Empty
PostajNaslov: Re: Žuti tisak najbolje prolazi?   Žuti tisak najbolje prolazi? I_icon_minitime19.12.10 11:08

Baš dobro kažeš. U našim novinama ili ja nisam pročitala niti jedne ozbiljne, ali ne vidim nigdje ili jako rijetko da vidim ozbiljni članak.
Zadnji posljedni sam pročitala prije 2 ili 3 godine kada je ex nam premijer digao sidro i to članak novinara istraživača i prije 2 godine je govorio tj napisao da je Ivo pobjegao zbog afere koja će izbiti sa Hypo bankom i sve je fino obrazložio tko kako i s kim...sve što danas slušao ma TVu. I baš me članak oduševio i od tada nisam pročitala baš ništa ozbiljno.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Žuti tisak najbolje prolazi? Empty
PostajNaslov: Re: Žuti tisak najbolje prolazi?   Žuti tisak najbolje prolazi? I_icon_minitime19.12.10 11:14

Postoji nekoliko ozbiljnih novina na prostorima Srbije, Hrvatske i Bosne..kao sto su npr..Jutarnji list, Vecernje novosti, Blic, Press, Nezavisne...pretpostavljam da je i Slobodna Dalmacija ..ali to rijetko imam priliku za citati..mozda nesto i od Sarajevske stampe(ne citam pa i ne znam) ..sve ostalo Žuti tisak najbolje prolazi? 272887
[Vrh] Go down
maca faca
Totalno relaxiran
maca faca


Female
Pisces Broj postova : 1902
Godine : 124
Lokacija : San Francisco
Datum registracije : 25.11.2010

Žuti tisak najbolje prolazi? Empty
PostajNaslov: Re: Žuti tisak najbolje prolazi?   Žuti tisak najbolje prolazi? I_icon_minitime19.12.10 11:33

to nažalost odražava duh i stanje nacije-jadno da ne može jadnije bit
(ponekad) se fakat šokiram kak smo glup narod - totalno smo u k...cu,a glavna vijest srna se oženio,dikan se razveo HALO

ja čitam sam Večernji
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Žuti tisak najbolje prolazi? Empty
PostajNaslov: Re: Žuti tisak najbolje prolazi?   Žuti tisak najbolje prolazi? I_icon_minitime19.12.10 20:27

Ma ništa ni Jutarnji, a ni Večernji..brdo slika ništa pravih vijesti informacija, ozbiljnih. Žuti tisak najbolje prolazi? 807885 Nekada gnjave s nekim kilometarskim tekstovima na kulturi.. i analizom onoog što svi znamo.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Žuti tisak najbolje prolazi? Empty
PostajNaslov: Re: Žuti tisak najbolje prolazi?   Žuti tisak najbolje prolazi? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Žuti tisak najbolje prolazi?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Svaki peti auto ne prolazi tehnički pregled
» Žuti pirinač je zdraviji
» Prodaje se najveći žuti dijamant
» Post-it: žuti papirić slavi 30. rođendan
» Dobio žuti karton zato što je prdnuo

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Mediji i film :: Novine i časopisi-
Forum(o)Bir: