Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Snaga molitve - jedan dokaz

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
cassia
Totalno relaxiran
cassia


Female
Broj postova : 2455
Lokacija : Greenwood
Datum registracije : 07.08.2010

Snaga molitve - jedan dokaz Empty
PostajNaslov: Snaga molitve - jedan dokaz   Snaga molitve - jedan dokaz I_icon_minitime28.08.10 21:55

Postoji mnogo svjedočanstava o tome kolika je snaga molitve,ako se iskreno i žarko moli.Vjerom i molitvom možemo brda pokrenuti, nije ta izreka badava.To je čista istina a evo i primjera kako je jedan znanstveni pokus promijenio ortodoksnog ateista i znanstvenika u pet minuta:

Izvod iz PRIRODA I MEDICINA
Člansko pismo 1/1998
Od Veronike Carstens
(Supruga bivšeg saveznog predsjednika)
Snaga molitve

Američki naučnik dr. N.J. Stowell,poznati istraživač prirode, bio je cinični ateist koji je vjerovao da Bog nije ništa drugo doli misaona predodžba ljudi. (To su njegove vlastite riječi!!) Dr. N.J. Stowell radio je u velikom patološkom laboratoriju jedne klinike sa zadatkom da izmjeri dužinu i jačinu valova zračenja ljudskog mozga. On je želio sa petoricom drugih kolega istražiti što se odigrava u ljudskom mozgu prilikom prelaska iz života u smrt. Oni su se odlučili za neuobičajen znanstveni eksperiment.

Za taj eksperiment odabrali su jednu pacijenticu koja je patila od smrtonosnog raka mozga i u njenu sobu su postavili visoko osjetljiv prijemni uređaj. Taj uređaj je trebao pokazati što se u posljednjim minutama odigrava u njenom mozgu. Preko njenog kreveta postavili su sićušan mikrofon da bi eventualno čuli ako bi ona nešto govorila.

Kazaljka na prijemnom aparatu u susjednoj sobi od bolesničke stajala je na 0, a mogla se pomicati za 500 stupnjeva na desno u pozitivnom smjeru vrednovanja i 500 stupnjeva na lijevo u smjeru negativnog vrednovanja. Ranije je tim uređajem izmjerena jedna emisija radio stanice koja je sa 50 kilovata u eter odašiljala poruku preko cijele zemaljske kugle. “Kod tog pokusa su utvrdili da se vrijednost pomakla na 9 stupnjeva pozitivnog mjerenja,” izvijestio je

dr. N.J. Stowell.

Dok je petero znanstvenika čekalo u susjednoj sobi, iznenada su začuli kako se bolesnica započela moliti i slaviti Boga. Ona se molila tako iskreno i duboko Isusu, Kristu da se trezveni znanstvenici, ganuti molitvom, nisu sramili svojih suza zaboravivši na prijemni aparat. Sve dok iznenada dok se žena i dalje molila, nisu začuli udaranje kazaljke o graničnik vrijednosti 500 stupnjeva pozitivno!

Znanstvenik: ”Naše misli su jurile. Sada smo tehničkim mjerenjem prvi puta napravili ogromno otkriće: Mozak jedne umiruće žene koja se nalazila u povezanosti sa Bogom, razvio je snagu 55 puta jaču od zračenja radio stanice koja je odašiljala preko cijele zemaljske kugle!”

Kasnije smo, prilikom pokusa sa jednim pacijentom koji je psovao, proklinjao Boga i na nedostojan način iskorištavao Božje ime, utvrdili skok kazaljke istog uređaja na 500 stupnjeva negativno.

Dr. N.J. Stowell: „Time smo došli na cilj našeg otkrića. Uspjelo nam je znanstvenim putem besprijekorno dokazati kako pozitivnu, tako i negativnu snagu. U tom trenutku prestao je moj ateistički pogled na svijet i postao sam svjestan kako je smiješno bilo moje nevjerovanje.”

Također i pokusi sa kristalima vode Japanca Masaru Emota u njegovoj knjizi “Poruka vode” kao i u drugim knjigama, potvrđuju snagu molitve i misli
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Snaga molitve - jedan dokaz Empty
PostajNaslov: Re: Snaga molitve - jedan dokaz   Snaga molitve - jedan dokaz I_icon_minitime29.08.10 0:03

Ima još sličnih primjera o kojima sam čitao, demonstracija snage molitve. Unatoč svim tim primjerima, snaga i efekt molitve te razlog i način djelovanja iste su nam još, rekao bih, poprilična nepoznanica. Ne zato jer nam je takav razvoj događaja nezamisliv ili nelogičan, nego zasad ne znamo kako da objasnimo posljedice molitve, a da ne moramo uplitati preveliku količinu vjerovanja u to.
Razumijem osobe koje su na neki način vezane za Boga i slave ga, a isto tako razumijem osobe koje na Njega gledaju skeptično, sa preispitivanjem i logičkim dolaženjem do istine. Iskustvo lako sve to promijeni, općenito pogled na svijet. Objašnjenja za zbivanja ima više.

NDE (near death experience) također spada u tu kategoriju, svakako ima različitih primjera koji navode i opisuju nešto u dodiru sa smrti, no kako biti siguran Što to opisuju? Znanost i tu traži odgovore na svoj specifičan način, znanstvenom metodom.

Ono što sigurno ne doprinosi približavanju istine jest tvrdoglavo negiranje drugačijega pod svaku cijenu, na bilo koju stranu.
[Vrh] Go down
cassia
Totalno relaxiran
cassia


Female
Broj postova : 2455
Lokacija : Greenwood
Datum registracije : 07.08.2010

Snaga molitve - jedan dokaz Empty
PostajNaslov: Re: Snaga molitve - jedan dokaz   Snaga molitve - jedan dokaz I_icon_minitime29.08.10 21:05

@Procyon

Čovjeku ja dana slobodna volja da odluči hoće li se oprijedijeliti za dobro ili zlo. Da bi molitva bila uslišana ako ne vjeruješ,nisi vjernik što te povezuje sa onim koga moliš?Misliš li da on čuje tvoju molitvu.Nema antene (vjere)nema veze. Ne možemo moliti samo kada nešto trebamo,obračati se po potrebi i kada nama to paše.Duhovnost steći ,to je dugačak i nimalo lak put i on ima neka svoja pravila.To je dva koraka naprijed jedan nazad a između toga su iskušenja.Mnogi padnu i nikad se više ne dignu dok drugi u iskušenju i molitvi naprave odmah dva koraka naprijed. Kako bi ti onda u molitvu ne upleo vjerovanje,ako nekoga moliš onda i vjeruješ u njega inače ti je to pucanj u prazno.Ako sam vjernik i oprijedjelila sam se za Boga,Krista onda apsolutno i vjerujem i ne preispitujem.Ovo je primjer znanstvenika koji je negirao bilo kakvu vjeru a samom znanošću je sam sebi dokazao da nije u pravu. Svatko ima svoj način a moj je konkretno taj i ako sam Božija i Kristova onda osobno ne mogu vjerovati u na pr.D.Ickea i njegove reptile iliti gmazove. Ja osobno ću to negirati jer sam se oprijedijelila kako se jesam,ali dozvoljavam nekom drugom da bude oduševljen Ickeovim liko i dijelom,to je njegov problem.Eto u tom smislu ću negirati uvijek ali polazeći od sebe,ne da to naturam drugom...razumiješ me?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Snaga molitve - jedan dokaz Empty
PostajNaslov: Re: Snaga molitve - jedan dokaz   Snaga molitve - jedan dokaz I_icon_minitime29.08.10 21:29

Tesko je nekome objasnti molitvu i vjeru u boga. Uvijek vas docekaju ona pitanja tipa , a jesi ti vidio i cuo to...itd. Vjera se ne kupuje na kiosku ili u supermarketu. Niti se moze dati iz ruke u ruku. To dolazi iz samog covjeka. Jednostavno to moras da osjetis svim svojim bicem i onda ces vjerovati duboko u to i moliti se. Jer prazna je molitva bez vjere. Svatko mora da sam neke stvari da osjeti. Put za to nije kratak i niti jednostavan. Netko ga ranije prodje netko kasnije...ja sam taj put prosao...
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Snaga molitve - jedan dokaz Empty
PostajNaslov: Re: Snaga molitve - jedan dokaz   Snaga molitve - jedan dokaz I_icon_minitime29.08.10 23:36

@ Cassia

Svakako se slažem s onim što si napisala. Zašto se moliti ako se ne vjeruje, to nema baš smisla. No mislio sam na posljedice same molitve i njeno djelovanje, objašnjeno na znanstveni način, tako da razumijemo uzrok i posljedicu zašto se molitva ostvarila i na koji način se ostvarila. Takvo istraživanje je vezano za istraživanje snage ljudskog uma kao i potragom za samim Bogom.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Snaga molitve - jedan dokaz Empty
PostajNaslov: Re: Snaga molitve - jedan dokaz   Snaga molitve - jedan dokaz I_icon_minitime09.10.10 0:02

Odgojena sam da se molim da idem u crkvu sve je to dio mene .Znala sam postit o kruhu i vodi ,i to je bio dio mene .Rekla bi navika jer kako ću biti katolik ako se ne molim.A što je ta molitva brzinska koga je to briga,bitno je izmolit je.Čula sam da svi idu u međugorje,pa odo i ja i otišla sam ,bilo mi je lijepo.Tek mi se moralo dođodit to što se dogodilo da bi shvatila,da bi spoznala snagu molitve,da bi otišla u međugorje i pred kipom majke božije zaplakala ,tek tad sam shvatila snagu molitve.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Snaga molitve - jedan dokaz Empty
PostajNaslov: Re: Snaga molitve - jedan dokaz   Snaga molitve - jedan dokaz I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Snaga molitve - jedan dokaz
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Snaga uma
» Snaga vašeg dodira punog ljubavi
» Dokaz Pitagorina teorema
» Biblija sadrži dokaz o vanzemaljcima
» U meteoritu pronađen dokaz izvanzemaljskog života?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: