Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Zahvalnost i nezahvalnost

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Zahvalnost i nezahvalnost Empty
PostajNaslov: Zahvalnost i nezahvalnost   Zahvalnost i nezahvalnost I_icon_minitime15.12.08 2:40

U kojim situacijama očekujete nečiju zahvalnost, kada vas pogađa nezahvalnost i nakon kojih postupaka ste najzahvalniji nekim osobama?
Ja nikad ne očekujem zahvalnost od nikoga, ako nekome nešto pružam,
činim to iz zadovoljstva, a ne očekujuči zahvalnost.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Zahvalnost i nezahvalnost Empty
PostajNaslov: Re: Zahvalnost i nezahvalnost   Zahvalnost i nezahvalnost I_icon_minitime15.12.08 15:10

Je li netko zahvalan prema meni ili nije mene baš ne dira. Ja sam sretan ukoliko je druga osoba zadovoljna.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zahvalnost i nezahvalnost Empty
PostajNaslov: Re: Zahvalnost i nezahvalnost   Zahvalnost i nezahvalnost I_icon_minitime15.12.08 16:02

Pa ne radim neke stvari kako bi mi netko bio zahvalan. Mene čini sretnom kad nekoga usrećim, drugo mi je sve manje bitno cerekalo
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zahvalnost i nezahvalnost Empty
PostajNaslov: Re: Zahvalnost i nezahvalnost   Zahvalnost i nezahvalnost I_icon_minitime15.12.08 16:10

Ne očekujem zahvalnost,malo je danas zahvalnih ljudi pa se razočaraš...
Volim druge usrećiti i to meni dovoljno... Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zahvalnost i nezahvalnost Empty
PostajNaslov: Re: Zahvalnost i nezahvalnost   Zahvalnost i nezahvalnost I_icon_minitime15.12.08 23:47

ja volim puno pomagati, ne očekujem nešto specijalno za uzvrat osim one riječi: Hvala..
[Vrh] Go down
D_DoLL
Zagrijao tipkovnicu
D_DoLL


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 356
Godine : 34
Datum registracije : 18.11.2008

Zahvalnost i nezahvalnost Empty
PostajNaslov: Re: Zahvalnost i nezahvalnost   Zahvalnost i nezahvalnost I_icon_minitime18.12.08 11:33

Nisam takva da idem raditi nešto samo da bih dobila zahvalnost ili nešto zauzvrat. Uvijek ću nekom pomoći kako god mogu i nije mi teško. No povrijedi me što sam uvijek mnogim ljudima naivno pomogla, i nije mi žao, no oni to danas ništa ne pamte niti cijene prijateljstvo niti išta slično. A to je uvijek tako, i to je žalosno. Jer kad god je i meni netko pomogao, dan danas im to pamtim i spomenem u nekom razgovoru, i zbilja to cijenim.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Zahvalnost i nezahvalnost Empty
PostajNaslov: Re: Zahvalnost i nezahvalnost   Zahvalnost i nezahvalnost I_icon_minitime13.04.09 12:21

Vjerujem da rijetki idu pomagati nekome nešto samo zato da bi dobili neke izraze zahvalnosti od te osobe. Ja isto kad pomažem drugome, pomažem jer mislim da je temeljni dio našeg bića dobrota i želja za pomaganjem drugima, ne očekujem ništa za uzvrat.
Jedino što me ponekad nervira je kad nekome učiniš sto usluga i on to već smatra pod normalno, a kad tebi treba nešto pomoči, onda preuveličava vrijednost svoje usluge i stalno ti kasnije spominje kako ti je to pomogao.
Zato treba biti okružen iskrenim pozitivcima koji to ne čine, mada u svakom leži potencijal da nas razočara, ljudi se mijenjaju i u vrlo malo ljudi možemo imati savršeno pouzdanje.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Zahvalnost i nezahvalnost Empty
PostajNaslov: Re: Zahvalnost i nezahvalnost   Zahvalnost i nezahvalnost I_icon_minitime13.04.09 12:32

ako se trazi previse zahvalnosti...
tada nisi poklonio i pomogao..
vec prodao..
lol!
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Zahvalnost i nezahvalnost Empty
PostajNaslov: Re: Zahvalnost i nezahvalnost   Zahvalnost i nezahvalnost I_icon_minitime13.04.09 13:17

Istina Adry! bravo cerekalo:

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Zahvalnost i nezahvalnost Empty
PostajNaslov: Re: Zahvalnost i nezahvalnost   Zahvalnost i nezahvalnost I_icon_minitime13.04.09 13:23

oni koji ocekuju zahvalnost za ono sto su pomogli za mene i nisu neki ljudi i hvala lijepo na njihovoj pomoci ako cu se ja osjecati duznom onda mi i nije neka pomoc...ako pomazem ...pomazem za to sto hocu i sto mogu pomoci i sto me cini sretnom sto sam pomogla ...ne treba mi nicija zahvalnost... Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Zahvalnost i nezahvalnost Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Zahvalnost i nezahvalnost Empty
PostajNaslov: Re: Zahvalnost i nezahvalnost   Zahvalnost i nezahvalnost I_icon_minitime13.04.09 13:33

To su činjenice, ali postoje i slučajevi grube nezahvalnosti i podcjenjivanja naših djela, sigurno su svi to doživjeli barem jednom od nekoga. Ili kad nekome posudiš neku stvar, a on se krajnje nepažljivo ponaša prema njoj, a svoje stvari pazi kao oko u glavi. cerekalo:

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Zahvalnost i nezahvalnost Empty
PostajNaslov: Re: Zahvalnost i nezahvalnost   Zahvalnost i nezahvalnost I_icon_minitime13.04.09 13:42

vidis nisam ni pomislila na takvo sto ...evo imala sam jednu prijateljicu sta sam joj god dala vratila mi je ili pokvareno ili na neki nacin osteceno a ako ti ona knjigu da moras pazit kako listat ...e onda mi je pukao film ...jer ona i njene stvari ispasdose vrijednije nego ja...tako da sam se malo po malo udaljavala od nje ... Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Zahvalnost i nezahvalnost Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Zahvalnost i nezahvalnost Empty
PostajNaslov: Re: Zahvalnost i nezahvalnost   Zahvalnost i nezahvalnost I_icon_minitime13.04.09 13:52

E to su stvari koje mi stvarno idu na živce. Imao sam poznanika koji mi je davao "sto savjeta" kad mi je posuđivao neku stvar, a ja mu jednom posudim auto i razbije ga jer je sletio sa 110 u naselju. loše

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Zahvalnost i nezahvalnost Empty
PostajNaslov: Re: Zahvalnost i nezahvalnost   Zahvalnost i nezahvalnost I_icon_minitime13.04.09 16:24

Ne pomažem nikom da bi bio zahvalan prema, to me uopče ne tangira.
Volim osječaj zadovoljstva nakon što pomognem.Ako uskoćim, to je zato što želim, bez obzira koliko taj netko treba moju pomoć, jednostavno ne želim da me pita, već da zna da sam tu.
Mrzim kada me recimo moji posjete i onda mi se nabraja koliko su pilića donijeli, koliko su čokolada Luciji dali. Ja glumim kako sam sretna, samo da bi oni osjećali kao da su me pogurali ili što već, a ne znaju da su mi već i pilići i čokolade prisjele. Zahvalna sam im na svakoj sitnici, ali...
zaboravio
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Zahvalnost i nezahvalnost Empty
PostajNaslov: Re: Zahvalnost i nezahvalnost   Zahvalnost i nezahvalnost I_icon_minitime14.04.09 18:06

Je, to ti zaista prisjedne, kad ti netko nabraja što ti je dao i u ćemu ti je pomogao.
Pogotovo je to zeznuto kad je unutar obitelji, njima večinom moraš prešutjeti.
Mada ja večinom ne prešućujem kad mi netko nešto stavi pod nos... Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Zahvalnost i nezahvalnost Empty
PostajNaslov: Re: Zahvalnost i nezahvalnost   Zahvalnost i nezahvalnost I_icon_minitime08.06.10 11:45

Nedavno je utvrđeno da vježbanjem zahvalnosti možete povećati sreću za čak 25%. Autor teksta, dr Robert Emon smatra da nije lako definisati pojam zahvalnost. U suštini radi se o emociji, stavu, moralnoj vrlini, navici ili ličnoj osobini. Izvorna značenja iz latinskog jezika ukazuju na velikodušnost, odnosno ljepotu davanja i primanja. Vježbanjem zahvalnosti svakog dana može povećati naš optimizam, vedar pogled na budućnost, želju da rješavamo probleme, odlučnost i preuzimanje odgovornosti. Donosimo vam deset sugestija kako to postići.



1. Vodite dnevnik zahvalnosti

Svaki dan, bez izuzetka posvetite nekoliko minuta sebi i svom dnevniku u koji ćete upisati stvari zbog kojih ste zahvalni.



2. Pamtite loše stvari

Iako često potiskujemo loše stvari iz života, ponekad je dobro prisjećati ih se jer tako pravimo kontrast koji će nas dodatno motivisati i ohrabriti.

3. Postavite sebi tri pitanja

Često smo dužnici ljudima iz svoje okoline a da toga nismo ni svjesni. Dobar način da to otkrijete jeste da odgovorite na tri pitanja: šta sam dobio od XY osobe koju poznajem, šta sam toj osobi ja darovao i kakve sam joj nevolje napravio.

4. Molite se

Bez obzira koju vjeroispovjest praktikujete, pa čak i ako ste ateist, možete napraviti male rituale u kojima ćete izraziti svoju zahvalnost za to što ste živi.

5. Koristite čula
Većina ljudi smatra da je dobro zdravlje srž svega, a ono dolazi iz harmonije s prirodom. Stoga se potrudite da mirišete, gledate, slušate, dodirujete svijet oko sebe…

6. Koristitesvojevizuelnepodsjetnike
Najbolji način da ne zaboravite na ove vježbe je da sebi napravite jednostavne podsjetnike ceduljica, neki predmet u vidnom polju ili osoba. 7. Zakunite se da ćete biti zahvalni
Obećajte sami sebi da ćete biti zahvalni. Vjerujte ovom pristupu jer su istraživanja pokazala da su ljudi pod zakletvom bili neuporedivo zahvalniji.



8. Mislite zahvalno
Ovo su tzv. Automatske misli, odnosno stvari koje sami sebi ponavljamo po navici. Pokušajte ponavljati stvari tipa: “Moj život je divan dar” i sl.



9. Ponašajte se zahvalno
Ne propustite reći “Hvala” ili “Molim vas”. Osmijeh može biti zamjena ako vam se baš ne priča.


10. Budite zahvalni čak i svojim neprijateljima?
Najteže je biti zahvalan ljudima koje prezirete, ali vam može pomoći da se promijenite nabolje. Možete pokušati, ništa vas ne košta.




izvor
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Zahvalnost i nezahvalnost Empty
PostajNaslov: Re: Zahvalnost i nezahvalnost   Zahvalnost i nezahvalnost I_icon_minitime20.02.11 19:29

Zahvalnost
Način života

Što ste zahvalniji to vam se više dobrih stvari događa. Kad kažem:"dobre stvari" ne mislim time samo na materijalne. Mislim na sve one ljude, mjesta i iskustva zbog kojih je život tako prekrasno vrijedan življenja. Znate kako se dobro osjećate kad vam je život ispunjen ljubavlju i radošću, zdravljem i stvaralaštvom, kad posvuda nailazite na zeleno svjetlo. Takav bi život i trebao biti.

Zahvalnost vam, donosi još mnogo toga na čemu možete biti zahvalni. Povećava obilje vašeg života. Nedostatak zahvalnosti ili prigovaranje ne donosi mnogo toga èemu biste se mogli radovati. Oni koji prigovaraju uvijek otkriju kako u njihovu životu ima malo dobrog ili kako ne uživaju u onome što veæ imaju. Mnogi od nas odgojeni su tako da misle na ono što nemaju i da osjeæaju samo ono što im nedostaje. Polazimo od vjere u oskudicu, a onda se pitamo zašto nam je život tako prazan. Vjerujemo li da nešto nemamo i da neæemo biti sretni dok to ne dobijemo, tada vlastiti život "stavljamo na "èekanje". Svemir tada èuje ovo: "Nemam to i nisam sretan" te upravo toga dobivate još više.
Želimo biti zahvalni èak i za pouke koje dobivamo. Ne bježite od pouka: one su mali paketiæi blaga koje smo dobili na dar. "Uèeæi iz njih, kaže Louise L. Hay, život nam se mijenja na bolje".

Svakoga dana provedimo što je više moguæe trenutaka zahvaljujuæi za sve ono dobro koje imamo u našem životu. Imate li trenutno malo dobra u životu, uskoro æe se poveæati. Ako vam je život sada prepun obilja, i to obilje æe se poveæati. To je situacija u kojoj sve strane pobjeðuju. Zahvalnost poveæava obilje.

Poènite voditi dnevnik zahvalnosti. Svakoga dana zapišite nešto na èemu možete biti zahvalni. Svakoga dana nekome recite koliko ste mu zahvalni zbog neèega. Recite to trgovkinji u duæanu, konobaru, poštaru, lijeèniku, zaposlenicima, prijateljima, èlanovima obitelji i znancima. Podijelite s njima tajnu zahvalnosti.

Redovita navika pomaganja drugim ljudima svakoga dana može za vaše zdravlje i dugovjeènost biti podjednako važna kao i redovita tjelovježba i zdrava prehrana. - a pomaganje drugima ujedno je dragocjeno za zdravlje cijeloga svijeta. Takvo pomaganje je kljuè za okonèanje straha, odvojenosti i nasilja koje vlada našim individualistièkim društvom.

Pružiti pomoæ drugim ljudima dobro je za zdravlje, srce i imunološki sustav. Kod ljudi koji redovito obavljaju dobrovoljni rad pokazuje se znaèajno poveæanje dužine života, za razliku od onih koji ne služe drugim ljudima. Pomaganje drugima može vam poboljšati raspoloženje, produbiti optimizam i ispuniti vas osjeæajem istinske zahvalnosti. Pomognete li nekom tko je manje sposoban od vas, poveèat æe se vaše poštovanje prema vlastitim vještinama, znanju, sposobnosti i dobrim osobinama.
Zahvalnost privlaèi našu pažnju svemu dobrom u životu. Umnogostruèuje nam blagoslove. Kada radosno izrazimo poštovanje, zahvalnost nam otvara srce i omoguæuje nam da iskusimo još više ljubavi.
Ljubav možemo uèvrstiti i osvježiti naroèito ako odvojite pet ili deset minuta za razgovor u èetiri oka s voljenom osobom da joj kažete mnoge posebne razloge zbog kojih je volite. Unaprijed napravite popis tako da voljenu osobu obaspete poštovanem. Imamo nekoliko prijedloga:
- Što vas je u poèetku privuklo voljenoj osobi?
- Kojim se osobinama voljene osobe najviše divite?
- Koji su bili neki od najsretnijih trenutaka - kao i trenutaka smijeha i uživanja - kad ste tek poèeli hodati?
- Zašto je vaš odnos bilo vrijedno nastaviti?
- Kako je partner pomogao pri prevladavanju razlika i prepreka na vašem životnom putu?
- Koje su vam najdraže uspomene na prvu godinu vašeg odnosa?
- Koji su partnerovi napori pomogli vašem odnosu i da preživi tokom iskušenja i teških razdoblja.

Kada napravite popis iskustava i osobina koje poštujete kod voljene osobe, podijelite s njom te rezultate. Tako možete ponovo probuditi svjesnost o kvalitetama vašeg partnera - i vašim - koje tvore zajednièki temelj vaše ljubavi.
Ljubav je moæ što nam iscjeljuje život, a ujedno je i moæ koja æe na kraju iscijeliti ovaj svijet. Zahvalnost izvire iz ljubavi. Ona je prirodni izraz srca prepuna ljubavi. Stoga, kada god izražavamo zahvalnost, združujemo se s moæi koja nas iscjeljuje. Zahvaljivanje i pohvale šire iscjeliteljsku energiju te naš život i svijet postaju bolji. Svaki put kad izražavamo poštovanje, pomažemo iscjeljivanju svijeta.
Zato je najvažnije negovanje "stava zahvalnosti". Taj stav poèinje zamjeèivanjem svega onog dobrog što veæ imate. Nabrajanje vlastitih blagoslova jedan je od najsigurnijih naèina popravljanja raspoloženja. Ono uvijek podiže energiju do neèeg pozitivnog i poželjnog. Osjeæate li se depresivno ili tužno, poènite razmišljati o svemu dobrom što postoji u vašem životu. Poènite tako što èete biti zahvalni za blagoslove koje ste veæ dobili. Potražite ih - moraju biti ovdje. To æe promjeniti vašu energiju.
Recite HVALA Životu za sve ono dobro koje je veæ obilno prisutno u vama i oko vas. Recite DA Životu, a Život æe vam odgovoriti sa DA. S takvim stavom - koji zraèi iz vas i dodiruje sve i svakog - dobro æe vam se neminovno vratiti i to umnogostruèeno.

Zahvalnost je nešto što je jako važno za kvalitetu èovjekova života. Što smo spremniji biti zahvalni za sve one sitnice u životu, krupnije stvari jednostavno se pojavljuju iz neoèekivanih izvora, a mi sa radošèu oèekujemo svaki novi dan sa svim njegovim iznenaðenjima.
Stoga, ako vaš život sada nije osobito uspješan, to bi moglo biti zato što je vašem stavu potrebno više zahvalnosti i ljubavi. Odluèite da èete biti više zahvalni i gledajte kako vam pristižu Životni darovi. Takoðer budite spremni darivati. Što ste zahvalniji, to æe vam doæi više dobra, što više darujete, to èete više primiti.
Daj ono što imaš i sve èeš postiæi.
Život je stvarno predivan. Uistinu je takav. I neka takav ostane..

Primjetio sam da svoju sadašnju radost mogu proširiti unatrag, misleæi sa zahvalnošèu o ljudima i dogaðajima iz vlastite prošlosti. Prisjetim li se s naklonošæu prekrasnih prijatelja i trenutaka koje smo proveli zajedno, to me uvijek dovede do osmjeha, a srce mi se ispuni radošèu. Tokom godina primjetio sam da što više zahvalnosti osjeæam prema prošlosti, to sam sretniji u sadašnjosti. Lako je biti radostan i zahvalan kad se èovjek prisjeti ugodnih uspomena, ali ja se sa zahvalnošèu sjetim i neugodnih dogaðanja. Biti zahvalan onima za koje mislimo da su nas povrijedili teže je, ali vrlo uèinkovito iscjeljuje prošlost. To je bezuvjetno zahvalnost. Bezuvjeno znaèi da zahvalnost dajemo svakome, bez obzira na to mislimo li da je zaslužuje ili ne.
Zar nismo svi mi,po Bogu braèa.

Èinjenica što ste živi i doživljavate dar života golema je poèast. Svaki novi dan prepun je novih moguænosti koje možete doživjeti. Dobivate još jednu priliku da postanete prekrasna osoba kakva i jeste.
Èak i u najmraènijim trenucima možemo njegovati stav zahvalnosti. Bez obzira što se dogaðalo oko nas, možemo odabrati reakciju koja æe nam pomoæi u uèenju i rastu. Pogledamo li svoje poteškoæe kao prilike za rast, tad možemo biti zahvalni za pouke koje smo nauèili iz tih teških iskustava.

Zahvalnost je molitva za obilje dobrote. Ona privlaći obilje i velikodušnost. Mislim da su riječi: Hvala ti dvije najljepše riječi u svakom jeziku. One mogu razvedriti nečije lice i pomoći drugoj osobi da shvati kako je poštujemo.
Svakoga jutra zahvalan sam što sam živ, što dišem, i što još jedan dan mogu proživjeti bogato i potpuno, kaže Daniel T. Peralta, koji je na sveuèilištu Antioch diplomirao psihologiju svijesti..
Životno obilje postoji za sve nas. Izražavamo li ljubav i zahvalnost, usklaðujemo svoje energije i spoznajemo, kako je i naš vlastiti život dio tog obilja.

Prihvatite stav zahvalnosti i ljubavi i imat čete svu sreću ovoga svijeta i Bolji život.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Aor
Početnik
Početnik



Capricorn Horse
Broj postova : 15
Godine : 33
Datum registracije : 16.01.2011

Zahvalnost i nezahvalnost Empty
PostajNaslov: Re: Zahvalnost i nezahvalnost   Zahvalnost i nezahvalnost I_icon_minitime21.02.11 21:32

zašto uopšte pomagati ljudma za koje sto posto znaš da neće znati prepoznati šta si učinio za njih?
Milion mi se puta desilo, koristim moguće i nemoguće načine da nekome pomognem (ali samo zato što sam osjećala POTREBU da nekom pomognem, što je jednako kretenski i neiskreno! kao recimo ne znati prepoznati kad ti neko čini nešto dobro) i onda mi se ljudi naprosto popljuju na taj trud. A i neka su, onda preispitam zašto uopće nešto pokušavam...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zahvalnost i nezahvalnost Empty
PostajNaslov: Re: Zahvalnost i nezahvalnost   Zahvalnost i nezahvalnost I_icon_minitime22.02.11 13:24

Goran je napisao/la:
U kojim situacijama očekujete nečiju zahvalnost, kada vas pogađa nezahvalnost i nakon kojih postupaka ste najzahvalniji nekim osobama?
Ja nikad ne očekujem zahvalnost od nikoga, ako nekome nešto pružam,
činim to iz zadovoljstva, a ne očekujuči zahvalnost.

Ponekad se zahvalnost, odnosno osjećaj zahvalnosti prema nekim posebnim ljudima u mom životu, pokaže kao neopisivi osjećaj topline u mojem tijelu i mira u duši, kao čista spoznaja ljepote življenja i neprocjenjive vrijednosti dobrote, iskrenosti i ljubavi. Ponekad, kad mi osobe koje volim učine nešto dobro u pravom smislu te riječi...jednostavno, baš jednostavno...ali iz dubine srca, želim im reći: Hvala.

I tada, kad kažem ili napišem: Hvala...tada osjećam prisutnost mojih anđela. Onih mojih anđela, koji mi uporno ponavljaju da uvijek imam mogućnost izbora u životu, pa i u situacijama kada želim reći. Hvala.

Nije to očekivanje zahvalnosti, to je plemenitost. To je moja iskonska želja da dobri ljudi budu - sretni.

Dalje, uopće ne očekujem bilo čiju zahvalnost. Jer, ako nešto radim da bih dobrim ljudima pomogla, dovoljna mi je spoznaja da sam dala dio sebe - njima, kako bih im pomogla. Ne tražim, ne očekujem zahvalnost. Moje dobro djelo učinjeno dobrim ljudima - dovoljna mi je zahvalnost prema samoj sebi. I dovoljno, sasvim dovoljno da sam zbog toga - sretna, oplemenjena, vrijedna i dostojna same sebe i ljudi koji me vole.

Ne pogađa me nezahvalnost. Prerasla sam to. Inicirala sam se. Jer, nezahvalnost ljudi govori o njima samima, a ne o meni.

[Vrh] Go down
Sponsored content





Zahvalnost i nezahvalnost Empty
PostajNaslov: Re: Zahvalnost i nezahvalnost   Zahvalnost i nezahvalnost I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zahvalnost i nezahvalnost
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Zahvalnost – Vrata Radosti

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: