Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Teror lažljivih reklama

Go down 
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Teror lažljivih reklama Empty
PostajNaslov: Teror lažljivih reklama   Teror lažljivih reklama I_icon_minitime22.08.10 17:00

Reklame nas vode u svet u kome je moguće postati lice sa naslovnice, jednim gutljajem piva zavesti najlepšu ženu, jednom kapi deterdženta oprati sudove za celo selo i gde postoji boja svetlija i čistija od bele. Istraživanja govore da tim reklamama ne verujemo, ali da te proizvode i dalje kupujemo kao ludi

Da je svakom muškarcu najgori period u mesecu sačinjen od ona tri do četiri dana kada njegova lepša polovina boji kalendar u crveno i širi nervozu na svakom koraku znaju svi koji su proveli makar mesec dana u zajedničkom životu. Osim, možda, onih koji su gledali grandiozne reklame sa krilcima, koje gledaoce uvode u čarobni svet menstruacija u kom su sve žene nasmejane, a njihovi partneri bezbrižni. A sve to uobličeno u spot tako visoke produkcije da će naterati žene da kupe baš tu marku uložaka, a muškarce ražalostiti što i oni nemaju „one dane".
a
Obmanjivanje - Deset marketinških principa za legalno laganje
1. Jer ti to zaslužuješ - slogani koji govore da si dostigao nivo da koristiš baš taj proizvod
2. Premijum, ekstra, deluks - ako se na običan proizvod stavi etiketa kojom se govori da je to nešto posebno
3. Belje od belog - izmišljanje epiteta koji fasciniraju potrošače
4. Prodaja zdravlja i sreće - razne reklame za slatkiše, sokove, toalet papir nude nam sliku boljeg života, iako proizvod nema nikakve veze sa reklamom
5. Igra reči i brojeva - mleko od 1,5 odsto masti, veća hidratantnost za 80 odsto, skidamo perut i do 100 odsto, proširujemo volumen trepavica i do 60 odsto
6. Patriotizam - ako popiješ naše pivo bićeš patriota. Jer samo se sa našim pivom navija za reprezentaciju
7. Konkurencija bez lica - „naš proizvod je bolji od običnog"
8. Senzacionalna sniženja - kupi nešto samo za „onoliko koliko vredi"; ili sniženja u kojima jedan odsto artikala ima sniženu cenu
9. Status - da li je kafa najbolja samo zato što je iz Brazila ili testenina zato što ima nacrtanu italijansku zastavu?
10. Hoću da pijem isto što i Čola - da li je proizvod najbolji samo zato što ga koristi poznata ličnost?


U teoriji marketinga, uz uvažavanje svih etičkih i moralnih normi, reklama bi trebalo da bude na najlepši mogući način upakovana istina. Kako je oglašavanje sve više postajalo „advertajzing", tako je i lepo upakovana istina sve više postajala još lepše upakovana laž, zbog čega danas špica koja na televizijskim programima najavljuje početak EPP bloka istovremeno znači i početak svojevrsnog marketing terora: u njemu nam se nudi svet u kome je moguće jednim potezom postati najlepši na svetu, kremom otkloniti bore, lepkom zalepiti čoveka za plafon, uz čaj smršati i jesti koliko nam je volja, a uz omiljeno pivo zavesti manekenku.

Neko pametan je još davno rekao da je reklama legalizovana laž, ali se malo ko zapita šta da radi kada shvati da je zbog te reklame i lažnog obećanja dao novac, a zauzvrat nije dobio ništa. I da li je dovoljno osloniti se na ličnu inteligenciju potrošača, koji gledajući reklamu dolazi u situaciju da se spuštenog garda brani „jedan na jedan" protiv timova i timova psihologa i stručnjaka, koji su godinama obučavani ne bi li od njega napravili naivca koji će im strpati pare u džep.
- U Srbiji postoje zakoni o reklamiranju, o oglašavanju i Zakon o zaštiti potrošača, koji upravo daju pravo svakom potrošaču da ako se oseti prevarenim potraži zadovoljenje na sudu - kaže u razgovoru za Pressmagazin Goran Papović, predsednik Nacionalne organizacije potrošača Srbije. Ali na ovo dodaje da u našoj zemlji izgleda da ne postoji neko ko je raspoložen da te zakone sprovede u delo.


izvor
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Teror lažljivih reklama Empty
PostajNaslov: Re: Teror lažljivih reklama   Teror lažljivih reklama I_icon_minitime23.08.10 15:03

Jaoo kako ih mrzim. Na mene utječu s tim svojim reklama. Večinom jer im ne vjerujem niti rijeć i zato što znam da ako su na polici 5-6 kemijskih sredstva za čisćenje a taj najreklamiraniji je najskuuplji.. ja bih trebala uzeti taj jer je taj njabolji..ma majke ti a po kemijskim svojstvima isto smeče kao i onaj što je za upola jeftiniji glavom u zid Ali jaoo koliko ih znam što čim vide reklamu odmah više onaj s čim su prali do sada prozor ne valja. Jle izašla neko novo čudo odmah govore.."Jesi probala baš je super..odlično bla bla"..a ja neznma ni o čemu govore

Ali u našem društvu nisi In ako ne kupiš onaj što svi kupuju..ma fuj gade mi se. Srečom pa nisam In nikada imam puno više za sladolede i ostalu zezanciju
Hvala bogu uveli su ima zakon da ujutro kada su crtići nema vše Trulo limač i Van tu plej reklama Laughing ..moj muž kaže pa što im bi da u pola crtiča puste reklamu za ariel..pa reko da sada klinjo ide s mamom trg i ubaci joj Ari.l umjesto Kinder jajeta u korpu Laughing Laughing Laughing
[Vrh] Go down
 
Teror lažljivih reklama
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Reklama na Internetu
» Najbolja reklama ikad napravljena slučajno
» Reklama objavljena 22 godine prije napada

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Najnovije aktualnosti :: Zanimljivosti-
Forum(o)Bir: