Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Život je čudesna igra

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Život je čudesna igra Empty
PostajNaslov: Život je čudesna igra   Život je čudesna igra I_icon_minitime10.08.10 11:16

Mnogi ljudi smatraju život borbom, mada on nije borba već igra.
Doduše, to je igra koju ne možemo uspješno igrati ako ne poznajemo duhovni zakon.
Stari i Novi zavjet izuzetno jasno donose pravila ove igre. Isus Krist je poučavao da je to čudesna igra davanja i primanja.
"Kako siješ tako ćeš i žeti." To znači što god ispoljimo u svojim riječima i djelima, to nam se vrača. Ono što dajemo to ćemo i dobiti.
Jedna od izreka u Bibliji kaže: "Povrh svega, krajnje brižno čuvaj svoje srce (imaginaciju i dušu), jer iz njega izvire život."


Ovo je uvod u knjigu Igra života, uvod koji govori mnogo toga, neke temeljne životne istine. Mnogi ljudi život smatraju borbom, ne shvaćaju da su uspjeh i neuspjeh, sreća i nesreća rezultat naših misli i djela. Smatraju da ovise o nekim "sudbinskim" okolnostima, ne znaju uživati u životu, naći ljepotu u svakom danu, nego misle da je sve borba i patnja. Ključ našeg uspjeha je u nama samima, našim mislima djelima i emocijama.

Ovo je tema o kojoj se može puno pisati, ali ovo je za početak dovoljno. Što mislite o ovdje izrečenim tezama? Kako bi definirali vlastiti život; što mislite što vam je donjelo vaše životne uspjehe i neuspjehe?

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Život je čudesna igra Empty
PostajNaslov: Re: Život je čudesna igra   Život je čudesna igra I_icon_minitime10.08.10 11:20

naš život, naši usponi i padovi, naša sreća i nesreća, naše suze i smijeh, sve je u našim rukama.

Drugim riječima, to se zove mogućnost izbora. izabiremo ono što jesmo. mi smo jedina bića kojima je Bog dao mogućnost izbora. nije ju dao ni biljkama ni životinjama. samo nama. i žalosno je kako to ne znamo upotrijebiti. kako životarimo, sklanjajući se od izazova. zapravo, sklanjajući se od života.

moj vlastiti život bih definirala kao moj izbor. životne uspjehe i neuspjehe stvorila sam sama.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Život je čudesna igra Empty
PostajNaslov: Re: Život je čudesna igra   Život je čudesna igra I_icon_minitime10.08.10 11:40

Ovo si divno napisala Iana, to je pravi stav. bravo

U knjizi se dalje spominje sposobnost imaginacije koju treba usavršiti. Osoba koja je izvježbala sposobnost imaginacije da zamišlja samo dobro, unosi u svoj život "svaku opravdanu želju svog srca" - zdravlje, bogatstvo, ljubav, prijatelje, savršeno samoostvarenje, najviše ideale. Maštu zovu i škarama uma, jer ona iz dana u dan kroji i prekraja slike koje čovjek nailazi u svom umu, pa se on prije ili kasnije u vanjskom svijetu susretne s onim što je stvorio u mislima i mašti. Potrebno je biti svjestan tri dijela uma: podsvjesnog, svjesnog i nadsvjesnog. Podsvjesni je samo snaga bez usmjerenja, svjesni um je onaj koji vidi život kakav je naizgled, nadsvjesni um je Božji um u svakom čovjeku, to je oblast savršenih ideja, koja u kombinaciji s pozitivnom Božanskom energijom i našim konkretnim djelima nudi i mogućnost realizacije tih ideja.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Život je čudesna igra Empty
PostajNaslov: Re: Život je čudesna igra   Život je čudesna igra I_icon_minitime10.08.10 11:46

ukratko - ja sam gospodar svojih misli
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Život je čudesna igra Empty
PostajNaslov: Re: Život je čudesna igra   Život je čudesna igra I_icon_minitime10.08.10 19:02

Goran je napisao/la:
i. Potrebno je biti svjestan tri dijela uma: podsvjesnog, svjesnog i nadsvjesnog. Podsvjesni je samo snaga bez usmjerenja, svjesni um je onaj koji vidi život kakav je naizgled, nadsvjesni um je Božji um u svakom čovjeku, to je oblast savršenih ideja, koja u kombinaciji s pozitivnom Božanskom energijom i našim konkretnim djelima nudi i mogućnost realizacije tih ideja.

Spomenuo si tri vrste uma..i mislim da ako hocemo da igramo igru zivota treba svi da naucimo da onako kako razmisljamo tako ce nam i biti ..jer nije daba receno "Kako siješ tako ćeš i žeti." .. podsvjesni um i svjesni um su meni nekao isti mislim barem ja ne vidim neku bitnu razliku ..podsvjesni skuplja ono sto mi nekad htjeli ili ne podsvjesno saljemo da bi nam se nesto ispunilo ili bi htjeli to da nam se ispuni ..i to nekad bude toliko jako da podsvjesno izazovemo neke stvari koje nam nisu potrebne kao naprimjer .. izazovem sama sebi nesrecu ili pomislim da sam jako tuzna i podsvjesno htjela ili ne postajem tuzna bez razloga nekoga ....svjesni um isto tako ako mu saljem signale da nisam dobro ..tj mislim stalno na to i bojim se necega ..to ce samo doci ..niste jednom culi da ako se neko neceg boji i misli stalno na to.. to mu se i desi ..evo najjednostavniji primjer ..kao mala u skoli sam folirala da me boli zub ili stomak da bi me oslobodili nastave ..i to toliko uneses u svoj um da um pocne slati signale i stvarno te pocne boliti nesto od toga ..ne znam kod vas ali znam da se to cesto desava ...
Nadsvjesni um i svjesni um su mislim dosta povezani jer nekad nadsvjesni um posalje neku informaciju o necem sto ne mozete ni zamisliti da se to vama moze desiti ...cesto mi proleti neka misao i to tako mudra snazna ..ali nekad ne znam kako je iskoristiti ..i onda polako korak po korak dolazim do rjesenja koje mi je bljesnulo u momentu ..tj nadsvjesni um mi je poslao mudru misao koja je lezala u meni i ja sam je u tom momentu izvukla i svatila nesto sto bi mozda dugo jos lezalo ...i to ja zovem nadsvjesni um ...
ipak mnogi ljudi ne znaju igrati svoj zivot ...jednostavno se puste u borbu sa zivotom i stvaraju i zude za mnogim stvarima a nisu ni svjesni da i kad stvore to sve da im to opet nece donjeti neko zadovoljstvo i onda ce sve vise i vise zuditi za necim ali nece opet naci svoj put ka sreci ... i kad naucimo da podsvjesno i svjesno ne treba slati negativne misli i misliti o losem u zivotu ..tek tad cemo znati igrati se sa zivotom ..i shvatiti da je zivot stvarno vrlo jednostavan i lijep

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Život je čudesna igra Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sponsored content





Život je čudesna igra Empty
PostajNaslov: Re: Život je čudesna igra   Život je čudesna igra I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Život je čudesna igra
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Vaš život i život vaše djece nakon razvoda
» Život bez želja je život bez cilja
» Igra situacija
» Igra koncentracije
» Igra parova

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Pozitivna psihologija-
Forum(o)Bir: