Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Britanski kompjutorski haker pristupio tajnim dokumentima o NLO-ima

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Britanski kompjutorski haker pristupio tajnim dokumentima o NLO-ima  Empty
PostajNaslov: Britanski kompjutorski haker pristupio tajnim dokumentima o NLO-ima    Britanski kompjutorski haker pristupio tajnim dokumentima o NLO-ima  I_icon_minitime05.08.10 23:14

Za Sjedinjene Države, on je ozbiljno opasan čovjek koji je izložio riziku nacionalnu sigurnost počinivši "najveće vojno kompjutorsko hakiranje svih vremena". Ali Britanac Gary McKinnon kaže da je on samo običan kompjutorski entuzijast koji je želio otkriti postoje li vanzemaljci i NLO-i. Tijekom svoje potrage, McKinnon je provalio u kompjutore u Pentagonu, NASA-i i Svemirskom centru Johnson, kao i u sustave koje koriste američka kopnena vojska, mornarica i zrakoplovstvo. McKinnon se sada bori protiv izručenja SAD-u gdje ga, ako ga proglase krivim, čeka do 70 godina zatvora i novčana kazna do 1,75 milijuna dolara. Njegovi odvjetnici strahuju da bi čak mogao biti poslan u zaljev Guantdnamo.

McKinnon je rođen u Glasgowu, Škotska, 1966. Njegovi su se roditelji razveli kad mu je bilo šest godina, i on je odselio u London sa svojom majkom i očuhom, koji je bio neka vrsta NLO fanatika. "On potječe iz Falkirka, i odmah kod Falkirka nalazi se mjesto po imenu Bonnvbridge, koje je svjetska prijestolnica NLO-a. Dok je živio tamo, sanjao je da seta po Bonnvbridgeu i gleda ogromne svemirske brodove. Ispričao mi je to, i to je raspalilo moju maštu. On je bio strastveni čitatelj znanstvene fantastike. Kako je bio moj drugi otac, i ja sam počeo čitati znanstvenu fantastiku i raditi sve što je on radio."

Kad mu je bilo 15, Gary se pridružio Britanskom udruženju za istraživanje NLO-a (BUFORA). Sa 17, pogledao je film Ratne igre i zapitao se: "Može li se to stvarno učiniti? Može li se neovlašteno pristupiti nevjerojatno zanimljivim mjestima? Sigurno to ne može biti tako lako."

Tako je 1995. počeo hakirati. Tražio je, i mnogo puta pronašao, mrežne administratore na visokim razinama američke vlade i vojske koji se nisu zamarali korištenjem lozinki. Tako je ušao. Napravio je nekoliko probnih upada, na primjer hakirajući u mrežu sveučilišta Oxford, i otkrio je da mu je cijela ta stvar "nevjerojatno uzbudljiva".

Kada ga pitaju da li je briljantan, odgovara "Ne". On je samo običan, samouk kompjutoraš. K tome, tvrdi, nikada nije bio sam. "Kada ste na mreži možete pokrenuti naredbu NetStat - Status mreže koja će izlistati sve veze s tim strojem. Tamo je bilo hakera iz Danske, Italije, Njemačke, Turske, Tajlanda."

Vanzemaljska tehnologija

Dakle, postoje li vanzemaljci? Da, prema McKinnonu. "Pronašao sam popis imena časnika", tvrdi on, "pod naslovom 'nezemaljski časnici1. To ne znači da su oni mali zeleni. Mislim da to znači da 'nisu stacionirani na Zemlji'. Pronašao sam popis 'transfera iz flote u flotu' i popis imena brodova. Pogledao sam ih. To nisu bili brodovi američke ratne mornarice. To što sam vidio uvjerilo me da imaju neku vrstu svemirskog broda, izvan planeta. Postojala je grupa zvana Projekt Razotkrivanje. Objavili su knjigu sa svjedočenjima 400 stručnjaka iz raznih područja, od kontrolora civilnog zračnog prometa, preko operatera vojnih radara, pa sve do tipova koji su bili odgovorni za lansiranje nuklearnih raketa. To su vrlo vjerodostojni ljudi koji svi kažu 'Da, postoji NLO tehnologija, postoji antigravitacija, postoji slobodna energija i vanzemaljskog je porijekla, i mi smo zarobili svemirske brodove i došli do njihove tehnologije reverznim inženjeringom'."

On kaže da je jedan NASA-in znanstvenik izvijestio da Svemirski centar Johnson ima odjel na kojem se NLO-i brišu sa satelitskih fotografija visoke rezolucije. Zato je provalio unutra da se sam uvjeri.

"Među tim ljudima bila je NASA-ina stručnjakinja za fotografije, i ona je rekla da su u Zgradi osam Svemirskog centra Johnson redovno uklanjali NLO-e sa satelitskih slika visoke rezolucije. To što je ona rekla da je tamo, bilo je tamo: tamo su bile datoteke označene 'filtrirano' i 'nefiltrirano1, 'obrađeno' i 'neobrađeno', tako nešto." "Otvorio sam jednu sliku iz datoteke, i imajući na umu da je to bio 56k dial-up modem, vrlo spora veza s Internetom u danima dial-upa, pomoću programa za daljinsku kontrolu smanjio sam boju na 4 bita i rezoluciju na stvarno, stvarno nisku, pa čak se i tada slika još uvijek polako pojavljivala na ekranu. Ali ono što se pojavilo bilo je zapanjujuće. Bila je to kulminacija svih mojih napora. To je bila slika nečega što definitivno nije djelo ljudskih ruku.

Nalazilo se iznad Zemljine hemisfere. Izgledalo je poput satelita, ali bilo je izrađeno na način koji nikada prije nisam vidio: bez zakovica, bez šavova; bilo je kao jedan savršen komad materijala." "Bilo je oblika cigare i imalo je geodetske kupole gore, dolje, lijevo, desno i na oba kraja, i iako je slika bila niske rezolucije, objekt je bio vrlo blizu. Ta stvar je visila u svemiru, Zemljina hemisfera bila je vidljiva ispod njega, i bila je bez zakovica, bez šavova, bez bilo čega povezanog normalnom ljudskom izradom."

Hakerov pad

Gary McKinnon hakirao je neposredno nakon događaja od 11. rujna 2001, ali samo zato što je želio vidjeti postoji li zavjera. "Zašto su se zgrade srušile kao da se radi o kontroliranoj seriji eksplozija?", pita on. "Mrzim teorije zavjere, pa sam odlučio provjeriti sam." McKinnon odlučno poriče optužbe ministarstva pravosuđa da je kriv što je "američki vojni distrikt Washington" postao "neoperativan". Pa, jednom, priznaje, ali samo jednom: nehotice je pritisnuo krivo dugme i možda je izbrisao neke vladine datoteke. McKinnon je uhvaćen u studenom 2002. Kaže da je bilo neizbježno, jer je "postajao pomalo nemaran". "Nikad nisam mislio da će se to meni dogoditi, ali postao sam i pomalo sklon megalomaniji. Stvar je postala neozbiljna. Završilo je tako što sam razgovarao s ljudima koje sam hakirao... Poslao bih im instantporuku, koristeći WordPad, uz malo političkih napada. Znate, ostavio bih im poruku na njihovom ekranu sa sadržajem, 'Tajna vlada je bla bla bla'." McKinnona su pronašli zato što je upotrijebio svoju e-mail adresu kako bi dovraloadao program za administriranje na daljinu. "Bog zna zašto sam upotrijebio svoju pravu e-mail adresu", rekao je. "Pretpostavljam da to znači da nisam tajnovit, sofisticiran haker koji provjerava svaki svoj korak." Ali daje naslutiti da ima još puno za ispričati, što god se dogodilo. "Ne mogu pričati o mnogim stvarima koje sam otkrio. Jednostavno nije pravo vrijeme", kaže sa smiješkom.

Kampanja za oslobađanje Garya McKinnona

Sljedeća faza njegove pravne bitke počela je 10. svibnja 2006. na Prekršajnom sudu u ulici Bow. Okružni sudac odlučio je da bi McKinnona trebalo preporučiti za izručenje Sjedinjenim Državama radi suđenja za hakiranja u osjetljive kompjutorske mreže i sustave. Odluka sada leži na britanskom ministru unutarnjih poslova Johnu Reidu, koji ima tri mjeseca da odluči hoće li odobriti zahtjev za izručenje. McKinnonov odvjetnik predlaže slanje molbe američkoj državnoj tajnici, a ako bude odbijena, molbu visokom sudu da se Garyu dopusti suđenje u Ujedinjenom Kraljevstvu kao britanskom građaninu.
izvor
[Vrh] Go down
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Britanski kompjutorski haker pristupio tajnim dokumentima o NLO-ima  Empty
PostajNaslov: Re: Britanski kompjutorski haker pristupio tajnim dokumentima o NLO-ima    Britanski kompjutorski haker pristupio tajnim dokumentima o NLO-ima  I_icon_minitime07.08.10 22:16

Legenda! respect
[Vrh] Go down
 
Britanski kompjutorski haker pristupio tajnim dokumentima o NLO-ima
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Nadogradnja MS Office sa Google dokumentima
» Kompjutorski virus "Stuxnet" postaje sve opasniji
» Haker napao Tviter
» Na Sanaderovim tajnim računima pronađeno 10 milijuna kuna!
» Američki haker provalio kako da, kao od šale, isprazni bankomat

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Na rubu znanosti :: Bliski susreti :: Vanzemaljski oblici života-
Forum(o)Bir: