Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Slijepi psić ima svog pratioca i zaštitnika drugog psa

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Slijepi psić ima svog pratioca i zaštitnika drugog psa Empty
PostajNaslov: Slijepi psić ima svog pratioca i zaštitnika drugog psa   Slijepi psić ima svog pratioca i zaštitnika drugog psa I_icon_minitime03.08.10 10:02

Ova dva psa na slici nisu samo vrlo dobri prijatelji, oni dijele međusobnu rijetku povezanost. Ellie, mlada cavalier King Charles spanielka iz Engleske je gotovo potpuno slijepa. Dok njen vlasnik i lokalno društvo prijatelja životinja rade na tome da skupe novac za operaciju vraćanja njenog vida, njemački ovčar po imenu Leo uzeo je stvari u svoje šape, te štiti i vodi malu prijateljicu!

Ellie ima kataraktu (mrenu) na oba oka i svjesna je samo sjenki - objašnjava Jean Spencer, upravitelj Rochdale's Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals, u intrvjuu danom novinama Manchester Evening News. "No Leo, koji je jedan ogroman pas, postao je njeno oko. Dirljivo ih je gledati zajedno. Ona ga slijedi okolo i penje se po njemu."

Ellie je bila jedno od pet štenaca iz legla koje su aktivisti spasili od loših životnih uvjeta, kaže Julie Lander, RSPCA volonterka i vlasnica Lea i Ellie. "Uz mrenu, Ellieni mišići oka nisu se razvili kako su trebali jer je bila držana u mraku. Štenci nisu imali ni svjetla ni grijanja. Toliko sam se sažalila nad njom kada je stigla, jer sam znala da joj treba specijalna njega. No također sam znala i da će joj biti dobro sa Leom, jer on obožava male psiće, i kad sam je donijela oni su se povezali istog trena."

Lander nastavlja dalje i objašnjava kako Leovih gotovo 40 kg mase pomaže čuvati svoju novu prijateljicu. "Ja ih odvedem u šetnju u park i Leo vodi Ellie okolo. Toliko je štiti i tjera napasnije pse od nje."

Nitko ne zna da li Leo može razlučiti da je Ellie drukčija, da nema osjet vida, ili je samo čuva vezano uz osjećaj čuvanja manjeg od sebe. Ako Elliein problem ikada bude riješen, bit će zanimljivo vidjeti hoće li se njih dvoje i dalje nastaviti družiti kao i do sada.

Iako su imali priloga za Ellie do sada, još nisu skupili dovoljno novca da plate za njenu operaciju. Ako želite donirati, možete to učiniti na ovom linku: www.rspca-rochdale.org.uk. (manchester evening post, croinfo.net pet team)
Slijepi psić ima svog pratioca i zaštitnika drugog psa Dog-guide-dog-590ds052710

Izvor:croinfo.net

__________________________________________________________
Kako lijepa priča respect
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Slijepi psić ima svog pratioca i zaštitnika drugog psa Empty
PostajNaslov: Re: Slijepi psić ima svog pratioca i zaštitnika drugog psa   Slijepi psić ima svog pratioca i zaštitnika drugog psa I_icon_minitime03.08.10 10:09

ma baš su preslatki... misim da pas zna da ona nije baš u najboljem redu pa joj pomaže...a ima i životinja koje se jednostavno tako zaštitnički postave...pa možda pas samo štiti damu Smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Slijepi psić ima svog pratioca i zaštitnika drugog psa Empty
PostajNaslov: Re: Slijepi psić ima svog pratioca i zaštitnika drugog psa   Slijepi psić ima svog pratioca i zaštitnika drugog psa I_icon_minitime03.08.10 10:14

Ma životinje su zakon..nisu kao ljudi. Nađe se ludih i pokvarenih i kod njih. Ali u biti ono čisto živo biću što ga tjera da čini dobro.. mislim da je najlakše vidjetih kod životinja..jer nisu opterečene materijalnim stvarima ...kao mi.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Slijepi psić ima svog pratioca i zaštitnika drugog psa Empty
PostajNaslov: Re: Slijepi psić ima svog pratioca i zaštitnika drugog psa   Slijepi psić ima svog pratioca i zaštitnika drugog psa I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Slijepi psić ima svog pratioca i zaštitnika drugog psa
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Psić naučio znakovni jezik
» Slijepi dječak postao šampion u džudou
» Slijepi pas na - 40 stepeni celzija prešao 16 kilometara i našao vlasnike
» Naći Svog Sebe
» Pretvorite svog ljubimca u poslušnog

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Planet Zemlja :: Životinjski svijet :: Zanimljivosti-
Forum(o)Bir: