Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 "Uradi sam" metode rješavanja problema komaraca

Go down 
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

"Uradi sam" metode rješavanja problema komaraca  Empty
PostajNaslov: "Uradi sam" metode rješavanja problema komaraca    "Uradi sam" metode rješavanja problema komaraca  I_icon_minitime25.07.10 10:04

Stiglo nam je ljeto sa svim svojim čarima - sunce, more, rijeke, hlad i komarci! Ukoliko živite ili ljetujete na mjestu na kojemu s njima redovito vodite ratove, pročitajte nekoliko jednostavnih savjeta za rješavanje problema na prirodan način.
* U vrt, na terase i druge vanjske prostore na kojima boravite postavite žarulje koje odašilju žutu ili narančastu svjetlost. Čini se kako ova svjetlost manje privlači komarce i druge leteće kukce od žarulja koje odašilju bijelu svjetlost.
* Kad radite u vrtu ili dulje boravite vani, odjenite tamnije obojenu odjeću. Komarci je ne vole toliko koliko svjetlije i žarke boje.
* Koristite biološke insekticide na osnovi bakterije Bacillus thuringiensis. Ova se bakterija prirodno nalazi u okolišu, nije opasna za ljude, domaće i divlje životinje, a poznat je i često korišten prirodni inesekticid u procesima ekološki prihvatljive poljoprivredne proizvodnje. Možete je kupiti u trgovinama u kojima se prodaje oprema za vrt, a za najbolji učinak protiv komaraca, dodajte bakterije izvoru stajaće vode u blizini mjesta na kojemu boravite.
* Poprskajte dvorište (posebice grmlje) kombinacijom piretrina (prirodnih insekticida koji se dobivaju ekstrakcijom iz cvijeta biljke buhače (Chrysanthemum cinerariefolium)), bakterije Bacillus thuringiensis i ulja biljke nima (Azadirachta indica). Ova će mješavina pomoći i u kontroli broja buha i krpelja u Vašem okruženju.
* Ako sjedite dulje vrijeme u dvorištu ili na terasi, zapalite svijeće na bazi citronele, koja je prirodni repelent komaraca.
* Na kožu možete nanijeti i ulje biljke nima (Azadirachta indica), koje nije toksično, a na prirodan način odbija ne samo komarce, već i druge manje leteće kukce.
* Za kućne ljubimce koristite šampon na bazi biljke nima (Azadirachta indica) kako biste ih zaštitili od komaraca, krpelja, buha i različitih bolesti.
(DobreVijesti.info/Biologija.com.hr)

_______________________________________________________________

Dobri savjeti..nisam znala da je biljka buhač dobar saveznik u borbi protiv tih krvopija ..a ni to ulje biljke nim..doduše nisam nikada ni čula za to ulje. I zbilja ne znam gdje to nabaviti. "Uradi sam" metode rješavanja problema komaraca  267525
[Vrh] Go down
 
"Uradi sam" metode rješavanja problema komaraca
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Na korak od rješavanja problema gluhoće?
» Uradi sam...
» Zanimljive web stranice - preporuke i slobodne reklame
» Ostati bez posla - metode samopomoći
» Uradi sama – ombre zidovi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Dom :: Mali savjeti i svaštara-
Forum(o)Bir: