Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Levitacija sv. Josipa

Go down 
Autor/icaPoruka
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Levitacija sv. Josipa Empty
PostajNaslov: Levitacija sv. Josipa   Levitacija sv. Josipa I_icon_minitime16.07.10 21:41

Sv. Josip iz Kopertina (1603-1663) dizao bi se u vazduh svaki put kada je bio
emocionalno uzbuden. Pošto se lako uzbudivao, cesto je levitirao u prisustvu mnogih svjedoka. Ovaj sveti covjek iz Apulije, u Italiji, proveo je mladost pokušavajuci da postigne vjersku ekstazu pomocu sredstava kao što je samobicevanje, izgladnjivanje i nošenje odjece od kostrijeti. Postao je franjevac sa 22 godine, a jedne nedjelje - za vrijeme mise - on se podigao u vazduh i odlebdio do oltara, zatim je pao usred upaljenih svijeca, zadobivši ozbiljne opekotine. Zbog cestih "letova", Josip je tokom 35 godina bio iskljucen iz svih javnih aktivnosti, ali su se price o njegovim "izletima" ipak proširile.
Dok je šetao sa jednim benediktinskim svecenikom u vrtu samostana iznenada je uzletio na jednu maslinu. Kako nije mogao da sleti, svecenici su morali donijeti ljestve. Jedan hirurg, bar dva kardinala i jedan papa (Urban VIII), izmedu ostalih bili su svjedoci Josipovih izuzetnih nastupa, koje je on nazivao "moje vrtoglavice". Proveo je cijeli život u molitvama a crkva je zakljucila da Josipova levitacija mora biti Božije djelo. Jedan drugi svetac koji je levitirao bila je Sv. Tereza od Avile, koja je umrla 1582. Ova izuzetna žena doživljavala je ista osjecanja kao što mnogi osjecaju za vrijeme "letecih snova".
Evo jednog njenog opisa : "Cinilo mi se da me podiže neka snažna sila. Priznajem da sam osjetila strah, ali se taj osjecaj miješao sa osjecajem blaženstva. Pri tome sam bila prisebna, tako da sam posmatrala kako se dižem u zrak. Nakon što je taj zanos prošao, moje je tijelo bilo toliko lagano da sam, s vremena na vrijeme, bila jedva svjesna toga da mi noge doticu tlo…"
[Vrh] Go down
 
Levitacija sv. Josipa
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Sutra tri decenije od smrti Josipa Broza Tita
» Najveća domaća diva Josipa Lisac pjeva za Karla
» Otvoreno pismo Josipa Kokića papi Benediktu XVI. u vezi Novog svjetskog poretka

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Na rubu znanosti :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: