Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Misterija Davida Lang-a

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Misterija Davida Lang-a Empty
PostajNaslov: Misterija Davida Lang-a   Misterija Davida Lang-a I_icon_minitime14.07.10 15:12

Dogodilo se to u jednom trenu, 23. Septembra, 1880. godine, suncanog poslijepodneva na farmi Davida Langa, nekoliko kilometara od mjesta Galatin, država Tenesi, SAD. Sudbina je htjela da se ova misterija odigra u prijatnoj okolini. Langov dom je bila velika kuca od cigle i sastojala se od više dijelova, sva obrasla lozicom. Ispred je bio veliki pašnjak, koji je stoka uredno popasla a sada je posmedio od dugotrajne ljetne suše. Toga poslijepodneva dvoje djece Langovih, osmogodišnji George i jedanaestogodišnja Sarah, igrali su se igrackom koju im je otac tog jutra donio iz Neshwilla - drvenim kolicima koja su vukli drveni konjici. Djeca su vukla igracku po dvorištu a roditelji su ih gledali. Gospodin Lang je pošao prema ogradi pogledati svoje konje sa kojima se je ponosio. Stao je uz ogradu i pogledao na svoj veliki džepni sat kada mu žena doviknu : "Vrati se brzo, Davide,
htjela bih da me odvezeš u grad prije nego se ducani zatvore". David mahnuvši rukom rece : "Evo me za par minuta". Ali, nije se nikada vratio, jer je David Lang bio samo trideset sekundi udaljen od sastanka sa sudbinom, ma kakva da je ona bila ! Djeca su se prestala igrati jer su ugledala laku dvokolicu kako se približava iz daljine. Dolazio je sudac August Pack koji im je uvijek donosio darove. Gospoda Lang je takoder vidjela dvokolicu, i David isto tako, jer je mahnuo sucu i krenuo prema kuci. David Lang nije ucinio vise od pet-šest koraka, kada je nestao na ocigled svih prisutnih. Gospoda Lang je vrisnula. Djeca su ostala zabezeknuta. Svi su instinktivno potrcali prema mjestu gdje je Lang bio viden posljednji put prije par sekundi. Sudac i njegov zet, koji je bio u dvokolici, potrcaše preko polja istog trena. Nije bilo ni grma ni stabla ni rupe koji bi narušavali površinu. Niti ikakvoga traga koji bi pokazivao što se desilo sa Davidom Langom. David Lang je nestao pred ocima supruge, dvoje djece i dvoje ljudi u dvokolici.

Naknadna ispitivanja svjedoka pokazala su da su svi vidjeli iste stvari u isto vrijeme i na istom mjestu. Mjesni geodet je pregledao teren i izjavio da nema nikakvih podzemnih šupljina ni rupa te da je sav teren vrlo cvrst. Nikada nije bilo pogreba niti zadušnica za gospodina Langa. Njegova žena, koja je poživjela još mnogo godina, živjela je u nadi da ce se on, David Lang, jednom vratiti. Najzad je dozvolila sucu Packu da iznajmi cijelu farmu osim pašnjaka ispred kuce. Pašnjak je ostavila da bude nedirnut dok je ona živa.
Koliko je bio cudan nestanak toliko je cudno i ono što je primjetilo dvoje Langove djece jedne tople veceri u Aprilu, 1881. g, sedam mjeseci poslije dogadaja. Djeca su zapazila da se na onom mjestu gdje je otac bio zadnji put viden nalazi krug zakržljale žute trave od nekih pet metara u promjeru. Jedne veceri dok su stajali pored tog kruga jedanaestogodišnja Sarah je zazvala oca i na njihovo iznenadenje culi su njegov glas koji je zvao u pomoc... ponovo i ponovo... sve slabije, dok nije utihnuo, zauvijek.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Misterija Davida Lang-a Empty
PostajNaslov: Re: Misterija Davida Lang-a   Misterija Davida Lang-a I_icon_minitime14.07.10 15:53

pobogu, svaki put mi utjeraš jezu u kosti. :;):
[Vrh] Go down
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Misterija Davida Lang-a Empty
PostajNaslov: Re: Misterija Davida Lang-a   Misterija Davida Lang-a I_icon_minitime14.07.10 15:55

Mislim da imam negdje još jedni takvu priču samo što je se čovjek pojavio poslije godinu dana na istom mjestu gdje je i nestao u istom odijelu i nije bio svijestan vremena koje je prošlo, tj za njega je to bio samo normalan put do trgovine.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Misterija Davida Lang-a Empty
PostajNaslov: Re: Misterija Davida Lang-a   Misterija Davida Lang-a I_icon_minitime14.07.10 15:56

čitala sam o takvim događajima.
[Vrh] Go down
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Misterija Davida Lang-a Empty
PostajNaslov: Re: Misterija Davida Lang-a   Misterija Davida Lang-a I_icon_minitime14.07.10 15:57

Mislim da je to sasvom moguće.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Misterija Davida Lang-a Empty
PostajNaslov: Re: Misterija Davida Lang-a   Misterija Davida Lang-a I_icon_minitime14.07.10 15:58

s obzirom na to koliko je dio našeg mozga neiskorišten, možda je i moguće.
[Vrh] Go down
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Misterija Davida Lang-a Empty
PostajNaslov: Re: Misterija Davida Lang-a   Misterija Davida Lang-a I_icon_minitime14.07.10 16:01

Mislim da u njegovom slučaju nije bio mozak u pitanju. Ukrainski znanstvenici tvrde da postoje paralelni svijetovi, normalno tu je opet ona priča o iskrivljenju prostorno-vremenskog kontinuuma za kojeg sam ja mislio da postoji samo u Star Trek-u.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Misterija Davida Lang-a Empty
PostajNaslov: Re: Misterija Davida Lang-a   Misterija Davida Lang-a I_icon_minitime14.07.10 16:05

ali te tvrdnje o postojanju paralelnih svjetova treba nečim i dokazati :kavica:
[Vrh] Go down
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Misterija Davida Lang-a Empty
PostajNaslov: Re: Misterija Davida Lang-a   Misterija Davida Lang-a I_icon_minitime14.07.10 16:07

Pa i meni je sumnjiva ta tema u paralelnim svijetovima, nemaju baš nikakvih dokaza. Ai opet pokušavaju da naprave stroj koji će u odvesti u drugu dimenziju (malćenje prazne slame).
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Misterija Davida Lang-a Empty
PostajNaslov: Re: Misterija Davida Lang-a   Misterija Davida Lang-a I_icon_minitime14.07.10 16:08

općenito ne volim znanstvena istraživanja koja ostaju samo slovo na papiru, bez ikakvih konkretnih dokaza.
[Vrh] Go down
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Misterija Davida Lang-a Empty
PostajNaslov: Re: Misterija Davida Lang-a   Misterija Davida Lang-a I_icon_minitime14.07.10 16:09

Slažem se s tobom! bravo
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Misterija Davida Lang-a Empty
PostajNaslov: Re: Misterija Davida Lang-a   Misterija Davida Lang-a I_icon_minitime14.07.10 16:10

ajd konačno looool

valjda se sad manje bojiš looool
[Vrh] Go down
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Misterija Davida Lang-a Empty
PostajNaslov: Re: Misterija Davida Lang-a   Misterija Davida Lang-a I_icon_minitime14.07.10 16:11

Vidi, nisam ni primjetio, to je bilo suočavanje sa strahom! Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Misterija Davida Lang-a Empty
PostajNaslov: Re: Misterija Davida Lang-a   Misterija Davida Lang-a I_icon_minitime14.07.10 16:12

sve 5 :;):

samo ti nastavi s ovakim postovima.
[Vrh] Go down
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Misterija Davida Lang-a Empty
PostajNaslov: Re: Misterija Davida Lang-a   Misterija Davida Lang-a I_icon_minitime14.07.10 16:14

Kakvim?? Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Misterija Davida Lang-a Empty
PostajNaslov: Re: Misterija Davida Lang-a   Misterija Davida Lang-a I_icon_minitime14.07.10 16:14

zanimljivim. :kavica:
[Vrh] Go down
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Misterija Davida Lang-a Empty
PostajNaslov: Re: Misterija Davida Lang-a   Misterija Davida Lang-a I_icon_minitime14.07.10 16:15

Primljeno na znanje! frends
[Vrh] Go down
Them
Totalno relaxiran
Them


Broj postova : 1267
Lokacija : Merkur
Datum registracije : 31.08.2010

Misterija Davida Lang-a Empty
PostajNaslov: Re: Misterija Davida Lang-a   Misterija Davida Lang-a I_icon_minitime31.08.10 16:20

Jedna od prvih priča koja me je sablaznila..........................
Tada sam čitao Benedictov-Paralelni svijet i ta tema je tamo obrađivana................
Uvijek se naježim kad pročitam to poglavlje
[Vrh] Go down
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Misterija Davida Lang-a Empty
PostajNaslov: Re: Misterija Davida Lang-a   Misterija Davida Lang-a I_icon_minitime31.08.10 20:47

I mene isto, nevjerovatna je.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Misterija Davida Lang-a Empty
PostajNaslov: Re: Misterija Davida Lang-a   Misterija Davida Lang-a I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Misterija Davida Lang-a
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Sve spremno za zabavu Davida Guette
» Misterija broja 666
» Video linkovi i fotografije NLO-a
» Misterija koja traje Raspućin
» Misterija petka trinaestog: Dan kao i svaki drugi?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Na rubu znanosti :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: