Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Nevidljivi miš

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Nevidljivi miš Empty
PostajNaslov: Nevidljivi miš   Nevidljivi miš I_icon_minitime11.07.10 4:03

Mehanički, optički, laserski bežični… šta mislite o nevidljivom mišu?

Kompjuterski miševi se već nekoliko decenija “kotrljaju” stolovima na manje-više sličan način. Poslednjih godina mehaniku, kuglice i točkiće, je potpuno zamenila optika ali većih izmena u funkciji, izgledu i načinu rada nije bilo, sve do sad.


Nevidljivi miš Mouseless_line

Istraživači Pranav Mistry, Liyan Chang i Pattie Maes (Fluid Interfaces Group, MIT) napravili su najnoviji model kompjuterskog miša. Ono što ovaj nov model izdvaja od prethodnih je to što je potpuno nevidljiv! Tačnije, miš uopšte ne postoji. Nevidljivi miš u akciji Nevidljivi miš u akciji Ova priča o nevidljivom mišu možda malo podseća na “carevo novo odelo”, ali ovaj miš stvarno radi i princip njegovog rada ne razlikuje se mnogo od standardnih laserskih miševa. Ceo sistem se sastoji od IC lasera i kamere. Laser emituje svetlost tako i formira ravan IC zračenja. Pokrete ruke, tj. promene u prostiranju zračenja, u ovoj nevidljivoj ravni registruje kamera i prenosi ih u računar. Odgovarajući program dešifruje ove pokrete i tumači ih kao pokrete na standardnom mišu. Levi i desni klik, pomeranje strelice levo, desno, gore i dole, sve je isto. Cena opreme korišćenje za pravljenje ovog nevidljivog miša je oko 20$.


Nevidljivi miš Invisible-mouse-300x225

Deluje zanimljivo, a nije ni skupo. Na žalost, istraživači ne planiraju da omoguće komercijalnu proizvodnju ovih nevidljivih miševa, ali će nastaviti sa usavršavanjem celog sistema sa ciljem da omogući prepoznavanje složenijih pokreta i funkcija. Pogledajte kako ovaj miš funkcioniše:






Izvor
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Nevidljivi miš Empty
PostajNaslov: Re: Nevidljivi miš   Nevidljivi miš I_icon_minitime04.03.11 10:38

Ha, nije loše sviđa mi se. I tako me pravo živciraju ovi miševi. Jedan mi pretežak, drugi premalen, treči nezgodan, od četvrtog me ruka boli. Mada bi ja našla zamjerku i svojoj šapi, sigurno Laughing
[Vrh] Go down
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Nevidljivi miš Empty
PostajNaslov: Re: Nevidljivi miš   Nevidljivi miš I_icon_minitime22.05.11 22:57

u brate ovo je dobro
[Vrh] Go down
Sponsored content





Nevidljivi miš Empty
PostajNaslov: Re: Nevidljivi miš   Nevidljivi miš I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Nevidljivi miš
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Tehnologija :: Informatička tehnologija :: Tehnološka dostignuća-
Forum(o)Bir: