Autor/icaPoruka
Gost
Gost

Lorencо najbrži treći put zaredom  Empty
PostajNaslov: Lorencо najbrži treći put zaredom    Lorencо najbrži treći put zaredom  I_icon_minitime05.07.10 12:12

Španski motociklista Horhe Lorenco trijumfovao je u trci za Veliku nagradu Katalonije i učvrstio vođstvo u generalnom plasmanu prvenstva sveta.

Lorencо najbrži treći put zaredom  54437_lorenco01-reuter-toussaint-kluiters_f

Drugo mesto pripalo je Špancu Daniju Pedrosi, koji je za Lorencom zaostao nešto manje od pet sekundi. Pedrosa je neposredno nakon starta pogrešio i izleteo sa staze, čime je izgubio šansu da se bori za pobedu.

Kasnije je vozio izvanredno i sa desete je useo da se probije do druge pozicije, ali više od toga nije mogao. U finišu je uspeo da sačuva drugo mesto koje mu je ugrožavao Australijanac Kejsi Stoner.

U kategoriji do 125 kubika trijumfovao je Španac Mark Marks, koji je preuzeo vodjstvo u generalnom plasmanu od svog sunarodnika Pola Espargara, koji je zauzeo treće mesto sa zaostatkom od pet sekundi.

Markes sada ima 132 boda, samo jedan više od Espargara. Treći je takodje Španac Nikolas Terol sa 118 bodova.

U klasi do 250 kubika, pobeda je neočekivano pripala Japancu Juki Takašiju, a vođstvo u generalnom plasmanu zadržao je Španac Toni Elijas, koji je bio peti.

On sada ima 17 bodova više od Švajcarca Tomasa Luetija, koji je trku završio na drugom mestu, sa pet sekundi zaostataka u odnosu na Takašija.