Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?  Empty
PostajNaslov: Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?    Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?  I_icon_minitime27.06.10 20:33

Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?  Img4b825800e008b

Znanstvenici sa Sveučilišta u Arizoni otkrili su odgovor na pitanje koje muči generacije kućanica i filozofa koji promišljaju o postanku klupka prašine na podovima, ispod kauča i iza ormara.


Istraživanje objavljeno u časopisu Environmental Science & Technology pokazalo je da većina kućne prašine potječe izvana. Naime, David Layton i Paloma Beamer, autori studije, navode kako se kućna prašina sastoji od mješavine tvari koja uključuje mrtvu ljudsku kožu, vlakna sagova, jastuka i podstavljenih dijelova namještaja te čestice tla i druge tvari koje u naše stanove zrakom dospijevaju izvana. Te čestice mogu biti olovo, arsen i druge potencijalno opasne tvari koje su posebno štetne za djecu, koja prašnjave igračke i druge predmete stavljaju u usta.

Znanstvenici su istraživanjem utvrdili da preko 60 posto kućne prašine potječe izvana. Također, gotovo 60 posto arsena u kućnoj prašini dolazi iz arsena koji se nalazi u zraku, a ostatak iz tla koje se u kuću prenese cipelama. Ovo je istraživanje provedeno pomoću računalnog modela kojim se prati raspodjela zagađenog tla i čestica u zraku, a istraživači ističu kako bi se model mogao korisiti i za procjenu metoda smanjenja zagađivača u kućnoj prašini.

Izvor: Eureka Science News

Zanimljive informacije; mrzim nered i prašinu, volim da je sve oko mene čisto i uredno.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?  Empty
PostajNaslov: Re: Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?    Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?  I_icon_minitime28.06.10 12:08

Pa naravno da potječe izvana nije se sigurno sva naša koža zgulila sa nas. Pa tog čuda nemožeš se nabrisati koliko ga ima.. Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?  12363 a ja i moji još uvijek imamo dovoljno kože na sebi Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?  12363
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16291
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?  Empty
PostajNaslov: Re: Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?    Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?  I_icon_minitime28.06.10 12:13

jaoooooooo to nikad nebi pomislila looool
...koji kretenizam ...šta oni istražuju...koma...

naravno da potječe izvana ...još kad živiš na glavnoj prometnici kao ja, gdje je promet vrlo gust...i kuća mi se zatrese kad prođe kamion...uopće se ne pitaš od kuda tolika prašina...
operem prozor ,do drugog dana je već koma...imam osječaj da kad obriošem prašinu...kao da nisam napravila ništa Laughing
no navikneš se i na to....
hodaš po kući s krpicom i kud se krečeš vučeš krpu Laughing


[Vrh] Go down
Gost
Gost




Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?  Empty
PostajNaslov: Re: Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?    Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?  I_icon_minitime28.06.10 12:19

dakle svašta looool

nisam znala za to sve do sada, drugim rječima - progledala sam looool
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?  Empty
PostajNaslov: Re: Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?    Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?  I_icon_minitime28.06.10 12:29

Ma istražuju vraga staroga. Neki bogatun daje lovu da ne mora plačati porez. Ovi sjede godinama u tplim uredima i zahebaju se i onda nakon par godina objave neku navrat na nos napisanu studiju o tome 2Odakle potjeće sva ta prašina u kuči"...pa to su mogli meni platiti da im objavim takvu studiju Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?  12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?  Empty
PostajNaslov: Re: Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?    Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?  I_icon_minitime28.06.10 12:41

Ary je napisao/la:
jaoooooooo to nikad nebi pomislila looool
...koji kretenizam ...šta oni istražuju...koma...

naravno da potječe izvana ...još kad živiš na glavnoj prometnici kao ja, gdje je promet vrlo gust...i kuća mi se zatrese kad prođe kamion...uopće se ne pitaš od kuda tolika prašina...
operem prozor ,do drugog dana je već koma...imam osječaj da kad obriošem prašinu...kao da nisam napravila ništa Laughing
no navikneš se i na to....
hodaš po kući s krpicom i kud se krečeš vučeš krpu Laughing



Preporucujem ti da tjedan ne nosas krpu.Nego kad prodje taj tjedan da zovnes vatrogasce i sve saperu. Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?  73820
[Vrh] Go down
Sponsored content





Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?  Empty
PostajNaslov: Re: Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?    Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?  I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Razriješen jedan od najvećih misterija kućanstva–odakle potječe sva ta prašina?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Odakle potječe voda na Zemlji?
» Tko je stvorio Boga? Odakle je Bog došao?
» Hrvatska kućanstva ne očekuju poboljšanja u 2010.
» Koliki je mjesečni prihod po članu vašeg kućanstva?
» Osam posto ljudske DNK potječe od jednog virusa

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Znanost :: Prirodne znanosti-
Forum(o)Bir: