Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Žgaravica

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Žgaravica Empty
PostajNaslov: Žgaravica   Žgaravica I_icon_minitime19.06.10 19:21

Pomoč.
Nikada me u životu nije mučila. I eto danas od jutra mi gori cijel jednjak i usta. Kako vi to riješavate? Ne zn od čega ni od kuda sada žgaravica. Žgaravica 267525
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Žgaravica Empty
PostajNaslov: Re: Žgaravica   Žgaravica I_icon_minitime19.06.10 19:33

Ja obično pijem hladno mlijeko...meni pomaže....makar neki kažu da mlijeko stvara žgaravicu
[Vrh] Go down
Dido
Zagrijao tipkovnicu
Dido


Female
Cancer Rat
Broj postova : 119
Godine : 39
Lokacija : Moslavina
Datum registracije : 02.07.2009

Žgaravica Empty
PostajNaslov: Re: Žgaravica   Žgaravica I_icon_minitime19.06.10 19:34

Kikica je napisao/la:
Pomoč.
Nikada me u životu nije mučila. I eto danas od jutra mi gori cijel jednjak i usta. Kako vi to riješavate? Ne zn od čega ni od kuda sada žgaravica. Žgaravica 267525


Meni pomaže hladno mlijeko, hladan šlag ili tablete Gastal....
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Žgaravica Empty
PostajNaslov: Re: Žgaravica   Žgaravica I_icon_minitime19.06.10 19:44

A subota ..a ovo je isti Tumbstone. Sve zamre od 12 sati u subotu. Ne radi niti jedna apoteka. A pojma nisam imala što me mući..dok mi nije žgaravica pala na pamet. Peče.. žari..napirena ko žabac..a jesam smotanaŽgaravica 12363
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Žgaravica Empty
PostajNaslov: Re: Žgaravica   Žgaravica I_icon_minitime19.06.10 19:48

Pa zar nemate niti jednu dežurnu apoteku?? u čitavom gradu?
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Žgaravica Empty
PostajNaslov: Re: Žgaravica   Žgaravica I_icon_minitime19.06.10 19:51

Nečeš vjerovati..ali ne. Žgaravica 267525 Ako se što god kome dogodi u Vinkovce moraš i oni samo subotu do 22.
Kažem ti ja..sada ti se kod nas po ulici oni suhi grmovi kotrljaju Žgaravica 73820
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Žgaravica Empty
PostajNaslov: Re: Žgaravica   Žgaravica I_icon_minitime19.06.10 19:53

O čovječe...mi imamo ljekarnu koja radsi 24 h, 365 dana u godini Smile

a ništa draga probaj s mlijekom Smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Žgaravica Empty
PostajNaslov: Re: Žgaravica   Žgaravica I_icon_minitime19.06.10 19:55

Budem. Tko će li joj znati. Ništa u prehrani nisam mijenjala. Jedino možda.. kavu sam ujutro dosta rano popila i to prije doručka. Baš je nezgodna.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Žgaravica Empty
PostajNaslov: Re: Žgaravica   Žgaravica I_icon_minitime06.07.10 9:55

Kako protiv neugodne žgaravice?

Većinu ljudi žgaravica muči rijetko. Ipak, 20-40 posto ljudi, bez obzira na to što ih žgaravica ne muči često, smatraju je vrlo neugodnom i željeli bi nešto poduzeti da je se riješe
Neugoda nije ni na koji način povezana sa zdravstvenom opasnošću, pa je žgaravica najbanalnija probavna smetnja kod većine ljudi, a samo kod sedam do 10 posto nužno je nešto učiniti jer se žgaravica javlja na dnevnoj bazi: najčešće pomažu promjene prehrambenih i nekih drugih životnih navika, a ukoliko ove metode ne pomažu, poduzima se liječenje medikamentima i iznimno operacija. Naravno, promjene navika i prehrane podjednako su nužne i kod onih koji uzimaju lijekove.
Žgaravica se javlja iz više razloga: često je mišić koji razdvaja želudac i jednjak slab, pa se želučana kiselina vraća natrag u jednjak. Ovo će se lakše i češće dogoditi kad ležimo, naprežemo se, saginjemo, ali i kad želudac opteretimo viškom hrane ili hranom koja uzrokuje jače lučenje želučane kiseline.

Veća vjerojatnost žgaravice je općenito u svim situacijama pojačanog lučenja želučane kiseline bez obzira na uzrok, dakle moguće i kad smo pod jačim stresom te ako smo skloni pretjeranom zabrinjavanju, analizi, strahu od najgorih scenarija u životu i sl. Dakle, koliko god je žgaravica fizički poremećaj, pomoći će optimizam i dobro raspoloženje.

Pravilna i redovita prehrana najbolji su lijek i preventiva, pa savjetujemo:

Jedite češće, manje obroke. Što je obrok manji i nemasniji, to se kraće zadržava u želucu, pa je i manji pritisak na mišić koji povezuje želudac i jednjak.

Povećana tjelesna težina
, a posebno pretilost su faktor rizika. Većina osoba osjeća slabljenje žgaravice nakon smanjenja tjelesne težine.

Cigarete, kava, alkohol i napitci s kofeinom, kao i sva gazirana pića, ubojita su kombinacija kad je u pitanju žgaravica, posebno uz obilne i masne obroke. Izbacite ili barem smanjite sve navedene stimulanse.
Smanjite ili potpuno izbacite neke od namirnica koje mogu izazvati pojačano lučenje želučane kiseline i iritaciju sluznice: agrumi, papar, čili i ostali jaki začini i kiselo voće i povrće uopće se ne savjetuju dok je stanje akutno, a nakon smirivanja konzumirajte ih povremeno i u umjerenim količinama. Uz jelo i između obroka pijte nešto više vode jer ona razrjeđuje želučanu kiselinu. Jogurt i ostali fermentirani mliječni proizvodi smatraju se prirodnim lijekom. Vrhnje je također sjajno, no pazite da odaberete ono s manje masti. Žitarice, meko kuhana jaja, kuhano povrće, prepečenac i suhi keksi obično smiruju žgaravicu, a osim masne, treba izbjegavati i svu hranu koja nadima (primjerice mahunarke). Jedite polako, sjedeći za stolom, i svaki zalogaj temeljito sažvačite. Dok jedete, potrudite se što bolje opustiti i zaboraviti sve brige.

Žgaravica ne mora biti izolirani problem, odnosno tek manja smetnja, nego može biti i prateća pojava drugih bolesti, najčešće na želucu i dvanaesniku, pa se svakako javite liječniku ako je žgaravica česta ili jače izražena. Mnogi u ljekarni, bez recepta, nabave antacide (sredstva za smanjenje kiselosti poput Gastala), no to nije mudro.
Možete to učiniti jednom-dvaput, no kako niti jedan lijek nije bezazlen, svakako prepustite liječniku da odluči je li on za vas nužan. Naime, lijekovi ove vrste, ukoliko se ne konzumiraju pravilno, mogu poremetiti i kiselost i želučanu, pa i crijevnu floru, a sve ovo može dovesti do poteškoća koje mogu biti složenije i teže izlječive od same žgaravice, zbog koje ste lijekove počeli uzimati. tportal.hr
___________________________________________--
Mene je ona neki dan prošla sama od sebe..sutrdan sam se probudila kao da je još malo pekla ali tokom dana je skroz prestala kako je i započela.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Žgaravica Empty
PostajNaslov: Re: Žgaravica   Žgaravica I_icon_minitime06.07.10 12:41

cula sam da i bademe dobro pojest protiv zgaravice, ali nisam probala .
Ili soda bikarbona, neznam jel se tak pise...

Ja uglavnom uvijek imam tablete protiv toga doma, jer me to nekad bas zna mucit i grozno je Žgaravica 486573
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Žgaravica Empty
PostajNaslov: Riješite se žgaravice   Žgaravica I_icon_minitime30.11.10 16:36

Žgaravica 0803007.39

Čak 10 posto odraslih svakodnevno ima probleme prouzročene žgaravicom, koju često prati osjećaj pečenja ili žarenja. S predjela donjeg dijela prsne kosti širi se sve do vrata.

Muči li vas žgaravica cilj terapije je ukloniti simptome refluksa želučanog sadržaja u jednjak i spriječiti razvoj komplikacija.

Želite li smanjiti tegobe poduzmite sljedeće mjere:
1. Promjena prehrambenih navika.
Tu spada:
a) uzimanje više malih obroka dnevno
b) izbjegavanje večernjih obroka
c) smanjena upotreba gaziranih pića, alkohola, kave, čaja, čokolade te drugih vrsta hrane koje provociraju nastanak tegoba

2. Mršavljenje ili smanjenje tjelesne težine na idealnu
3. Izbjegavanje nošenja tijesne odjeće
4. Prekid pušenja

Važno je naglasiti da se žgaravica danas može učinkovito i uspješno liječiti lijekovima, ali prije svega promjenom nezdravih životnih navika.

ordinacija.hr

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Žgaravica Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Žgaravica Empty
PostajNaslov: Re: Žgaravica   Žgaravica I_icon_minitime30.11.10 16:38

fala na savjetima... ;)


kod tebe bliz il je sex tema ili unutranji organi... Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Žgaravica Empty
PostajNaslov: Re: Žgaravica   Žgaravica I_icon_minitime30.11.10 17:11

Tek sada vidim ovu temu o žgaravici... Ja imam s njom problema cijeli život, ali na faze, kao da mi se u želucu probudi mali zmaj koji riga vatru... Onda to traje mjesec ili više njih, pa nekoliko godina mir... I tako stalno... Primjetila sam da mi ta stanja dolaze od stresa, evo sad me žgaravica muči već zadnja dva mjeseca zbog nekoliko tužnih stvari koje su mi se desile...
Budući da mrzim tablete i nikada ih ne pijem sve do krajnjih granica izdržljivosti, sama otkrivam razne načine samopomoći...

1.Promijenim način jela, izbacim slano, masno i kislo, izbacim kavu i jedem puno jogurta, keksa, onako više dijetne stvari pune ugljikohidrata.

2. Nakon jela dobro je žvakati kaogumu. Naime otkrila sam da premalo žvačem pa mi je i to jedan od načina suzbijanja žgaravice. Pomaže žvakanje bilo čega jer žvačući se regulira kiselina u želudcu.

3. Kad žgaravica nije prejaka, dobro je progutati nekoliko zrna sirovog graha. Budući da je teško probavljiv, želudac i njegova kiselina svu snagu potroše na probavljanje graha. Neki kažu da pomažu i zrna kave, ali u mom slučaju samo mi pogoršaju stanje, kao i bademi i lješnjaci. Ostajem na grahu.

4.Mineralna voda

5.Soda bikarbona kao krajnji slučaj kad ne mogu izdržati žgaravicu ili kad me po noći probudi... Pola čajne žličice je dovoljno...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Žgaravica Empty
PostajNaslov: Re: Žgaravica   Žgaravica I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Žgaravica
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Zdravlje i rekreacija :: Zdravlje :: Svaštara-
Forum(o)Bir: