Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom

Go down 
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom Empty
PostajNaslov: Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom   Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom I_icon_minitime18.06.10 9:45

Putovati s djecom nije jednostavno, pogotovo ako putovanje (ne)očekivano dugo traje. Bez obzira na sve, s malo pripreme i mašte, svaki put može proći lako. Prije puta



  • Provjerite putne dokumente, zdravstvene iskaznice, prtljagu, auto sjedalice, hranu i piće i sl.
  • Provjerite da li su djeca išla na WC prije polaska. Djeci koja još nisu dovoljno velika da bi dugo trpila, a više ne nose pelene, obavezno ponesite kahlicu.
  • Ako znate da će djetetu biti zlo tijekom puta, dajte mu tabletu protiv povraćanja (dobro pročitajte uputstva o doziranju i starosti djeteta). Za svaki slučaj, ponesite vlažne maramice (čiste gotovo sve mrlje) i plastične vrećice u koje ćete staviti prljavu odjeću, pelene i sl.


Napunite dječje ruksake igračkama.
Svako dijete neka uzme svoj mali ruksak s igračkama (izbjegavajte one sa sitnim dijelovima), a evo nekoliko ideja što ponijeti:


  • knjige, časopisi,... (ovo je loša ideja ako je djetetu muka u autu – radije ponesite priče na CD-u)
  • male bojanke, blok s papirima, olovke i bojice, stikeri
  • sprintane igre labirinta, prepoznaj razlike, spoji točke i sl.
  • omiljena igračka
  • elektroničke igre
  • magnetske igre za putovanja

Ruksak s igračkama za put pospremite na sigurno nekoliko dana prije puta, kako bi igračke bile „kao nove“ djeci. Možete odmah dodati i neku novu (ne preskupu) igračku kao putno iznenađenje ili ju spremiti kod sebe i izvući u teškim situacijama kad ništa više ne pali. Pazite samo da ruksaci ne budu preteški za nošenje.

Vrijeme za polazak = vrijeme za spavanje
Idealno bi bilo krenuti na dugi put kad je djeci vrijeme za spavanje ili noću. Imati ćete više mira, a djeci će put izledati kraći. Ponesite dekice za pokrivanje.

Varirajte aktivnosti
Ne očekujte da će dijete tijekom 6-satnog puta samo spavati i čitati. Varirajte aktivnosti od slušanja muzike, čitanja, vremena za jelo i grickalice, do igranja društvenih igara i igranja s igračkama.

Igrajte se zajedno


  • igre registarskim oznakama – odakle je automobil?, nastavi niz gradova, gradovi koji počinju na slovo _
  • igre s nazivima gradova - mjesta koja u nazivu imaju osobno ime, mjesta koja u nazivu imaju ime životinje...
  • igre pogađanja – vidim nešto što ti ne vidiš
  • igre riječima – pakiranje kofera, abecedna priča, ime na slovo
  • igre opažanja - potraga za blagom


Ponesite grickalice
Grickalice, grickalice i još grickalica. Bitno je da ih djeca vole, a što su zdravije, to bolje. Jedino ih nikad ne stavljajte u dječje ruksake. Vi morate kontrolirati tko će, kada i što grickati, a to je jedino moguće ako ih držite u svom super-saku.

Odmarajte se tijekom puta
Kako vozaču, tako je i djeci potreban odmor tijekom puta. Nakon dva sata vožnje stanite i protegnite noge. Na mnogim benzinskim stanicama postoje igrališta za djecu na kojima se mogu zabaviti i potrošiti višak energije, a na uređenim odmorištima možete pojesti sendviče i tako izbjeći mučninu zbog hranjenja u automobilu.

Dom za 5

______________________________________________________________________________________

Moja curka ima 5 godina i ja se još uvijek s njom vozim odozada. Ne više stalno jer več je velika..ali kada idemo na put od pola sata i više vožnje..ja sam obavezno s njom.
Sve navedeno gore ponesemo. Grickalice..boje..bojanke..knjigice..ona sebi sprema svoje stvari za zabavu.
Nikada još nije na putu histerizirala ili da je plakala od dosade. Zna da se ide na u toalet prije puta i sječam se da je samo jednom u pola puta tražila da se stane zbog pipila. Ako joj je i bilo kada dosadno ona uzme svog zeca napravi si krevetić i spava. Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom 748534
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom Empty
PostajNaslov: Re: Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom   Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom I_icon_minitime18.06.10 9:51

uhh sta sam se sama naputovala, i sad tako i moje cure.
Dok krenemo prema domovini onda obavezno po noci, jer tad vecinom puta prespavaju, vazne su udobne sjedalice za auto, jastuci i deke.
Preko dana im se vecinom smuci, pogotovo ljeti pa izbjegavamo
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom Empty
PostajNaslov: Re: Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom   Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom I_icon_minitime18.06.10 10:15

Nismo nikada na neki duži put ono nekih 400 km..je bilo njviše za sada. Uvijek smo putovali po danu i samo zato jer su to bila više nejogva poslovna putovanja..a nas dvije bi se švercale. Tek bi u povratku malo se opustili. I to su sve bila jedno dnevna putovanja. Ali mogu reči da ih je sve super podnosila. Nije nikada imala mučninu..mamina čera Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom 31382 i naravno da pomaže što je auto klimatiziran.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom Empty
PostajNaslov: Re: Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom   Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom I_icon_minitime18.06.10 10:25

puno zavisi kakve su ceste, na autoputevima nema mucnine, vise dok ima krivina i tak..
a da bez klime bi bilo nekad kriminalno Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom 12363

ajme koliko sam se ja ko dijete namucila, vjerujes da jos imam more od toga
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom Empty
PostajNaslov: Re: Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom   Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom I_icon_minitime18.06.10 10:27

Vjerujem ti... bome koje mučenje toliki put po vručini Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom 267525
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom Empty
PostajNaslov: Re: Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom   Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako preživjeti "dugo" putovanje s djecom
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako preživjeti neplodnost (bez da vam to uništi vezu)
» Kako s djecom razgovarati o novcu
» Kako s djecom razgovarati o seksualnosti?
» Kako razgovarati sa djecom o seksu i intimnim vezama
» Putovanje bez agencije je jeftinije putovanje!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji :: Roditelji i djeca-
Forum(o)Bir: