Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Da li ste povodljivi?

Go down 
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Da li ste povodljivi? Empty
PostajNaslov: Da li ste povodljivi?   Da li ste povodljivi? I_icon_minitime15.06.10 10:41

Da li ste indiferentni prema tuđem mišljenju, ili drugi upravljaju vašim životom? Jeste li radoznali i da li neprekidno tragate za novim informacijama? Čitate, slušate i gledate sve što mediji mogu da vam ponude? Identifikujete se s tuđim idejama i najčešće prihvatate tuđe mišljenje, što je uglavnom pozitivna osobina. Ili ne? Možda više volite da imate svoje mišljenje, koje će vas sprečiti da poverujete u sve što mediji plasiraju. Ipak ne treba zaboraviti to da i mediji proizvode ljudi koji ponekad greše, kao, uostalom, i ljude čiji modni trend nikako i ni po koju cenu ne treba slediti.
U svakom slučaju, ne treba uzimati zdravo za gotovo sve ono što se pročita u novinama ili što se vidi na televiziji. Malo kritičkog odnosa nikome ne može da škodi. I ne treba osećati strah kada se stvara sopstveni stav prema aktuelnim događanjima u svetu i kod nas. Savet tražite od samo od osoba čije mišljenje poštujete, bilo da je to prijatelj, kolega ili psihijatar. Ipak, savet uvek treba samo da vam bude smernica, a ne apsolutna istina. Jer ako se stalno oslanjamo na druge, gubi se kontrola nad sopstvenim životom. Samopouzdanje i vera u sopstvenu sposobnost da se ispravno proceni određena situacija su najvažniji. Praćenje trendova, i modnih i životnih, nema nikakvog smisla ako vam oni suštinski ne odgovaraju.
Cilj je da ostanete mladog i modernog duha, jer ćete se tako uvek osećati mladim. Čak i ako ste prešli četrdesetu, ne znači da su mlađi uvek u pravu. A šta je s iskustvom? Mada je zdravo truditi se da uvek budete informisani o najnovijim trendovima, ne treba preterivati, niti zaboraviti ko ste i šta ste bili. Životno iskustvo će vas uvek obogatiti, učiniti da se uvek i u svakom trenutku osećate zrelim i sposobnim da donosite važne životne odluke.

izvor
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Da li ste povodljivi? Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste povodljivi?   Da li ste povodljivi? I_icon_minitime15.06.10 15:23

Nisam povodljiva. Radije solo nego da se priklanjam nekome iz nekih sitnih interesa..razloga ili bilo čega.
Uvijek si volim stvoriti svoje mišljenje o onome što pročitam ..čujem..vidim. Ne podnosim da mi se nameće tuđa volja ili mišljenje. Isto tako svoje ne namačem drugima.
Savjet ću zatražiti što se tiče posla ili djeteta..ali ne treba mi nitko da me savjetuje gdje da stavim ormar ili koju krpicu da si kupim.
Vjerujem u sebe i kada nešto radim nemem brigu jel ispravno ili ne.Nekada mi se dogodi da posumnjam u neki moj postupak..ali onda kažem nisam to trebala tako i pogriješila sam i gledam to ispraviti.


Cilj je da ostanete mladog i modernog duha, jer ćete se tako uvek osećati mladim..

Super rečenica i ja je se držim. Da li ste povodljivi? 462401
[Vrh] Go down
 
Da li ste povodljivi?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: