Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Bes

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Bes Empty
PostajNaslov: Bes   Bes I_icon_minitime13.06.10 19:00

Da li spadate u onu grupu ljudi koja, kada se naljuti, jednostavno istrese sav bes iz sebe, koja se tesko zaustavlja i koja je u stanju da kaze sve - i ono sto treba i ono sto ne treba?
[Vrh] Go down
Zlatko
Totalno relaxiran
Zlatko


Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 2586
Godine : 43
Lokacija : Sesvete
Datum registracije : 15.10.2008

Bes Empty
PostajNaslov: Re: Bes   Bes I_icon_minitime13.06.10 19:03

uh kad mi neko živce digne onda nemam granice više i svašta sam u stanju ućinit, neznam stati
[Vrh] Go down
teaa
Totalno relaxiran
teaa


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2415
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.02.2010

Bes Empty
PostajNaslov: Re: Bes   Bes I_icon_minitime14.06.10 22:36

Desi se rijetko.Ali nikad u tom bijesu nisam nekontrolirana...frcam argumente i ne mogu se zsustaviti.Kad bih stvarno imala istup nekog žestokog bijesa...pun bi se loše osjećala.Uvijek sam kontrolirana...do sad...što ne znači da mi na neke situacije ne vrije krv u venama.Samo kad bi se i naljutila najžešće bilo bi to...hmmm...ali mislim da moj ritam života i temperament ne ide nikad u neki okršaj.Moralo bi me nešto duboko pecnut da se to desi...a onda ne bi bilo oproštaja.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Bes Empty
PostajNaslov: Re: Bes   Bes I_icon_minitime18.06.10 19:53

Bes 267525 ja i kada sam besna biram reci...
[Vrh] Go down
mentalistica
Zagrijao tipkovnicu



Female
Broj postova : 786
Datum registracije : 14.05.2010

Bes Empty
PostajNaslov: Re: Bes   Bes I_icon_minitime18.06.10 22:35

Kad sam bjesna u privatnom životum onda volim podbadat i biram riječi. Ili kada sam jednostavno bjesna, šutim i nekada to više ubija, nego ijedna riječ.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Bes Empty
PostajNaslov: Re: Bes   Bes I_icon_minitime01.02.11 0:52

Citat :
Ljutnja je potpuno normalna i zdrava ljudska emocija. Ali kad izmakne kontroli, ljutnja se pretvara u bijes i postaje destruktivna, te može prouzrokovati brojne probleme – na poslu, u bliskim odnosima i cjelokupnom kvalitetu života. Osoba obuzeta bijesom može imati doživljaj da je u nemilosti nepredvidive i snažne emocije koja upravlja njenim životom. Problem bijesa uspješno se tretira metodom Anger Management koja podrazumijeva upravljanje ljutnjom prije nego što se pretvori u bijes i počne da upravlja životom osobe.

Ljutnja uključuje psihološke i fiziološke promjene: lupanje srca i povišenje krvnog pritiska, adrenalina i noradrenalina. Može biti izazvana spoljašnjim događajima, npr. osoba može osjetiti ljutnju prema određenoj osobi (radni kolega) ili događajima (saobraćajna gužva). "Okidač" takođe mogu biti unutrašnji događaji: psihička i fiziološka napetost (zabrinutost oko ličnih problema) ili sjećanja na traumatske događaje, kao i na nepravedne životne ishode.

Instinktivan način izražavanja ljutnje je agresivno ponašanje. Ljutnja je adaptivan način reagovanja na prijetnju, a pokreće snažna, često agresivna ponašanja koja osobi omogućavaju da se bori sa napadačem. Određen nivo ljutnje je, dakle, neophodan za opstanak.

Međutim, uobičajeni svakodnevni ljudski problemi ne zahtjevaju fizičko obračunavanje sa "napadačem". Nije moguće, niti je korisno napasti svaku osobu ili objekat koji osobu nervira ili frustrira. Socijalne norme, zakoni i zdrav razum ograničavaju ljude u izražavanju ljutnje.

Neki ljudi, ipak, teže kontrolišu svoju ljutnju od drugih. Jedan od razloga može biti sociokulturno učenje: ljutnja se često procjenjuje kao negativna, tako da su ljudi učeni da nije u redu izražavati ljutnju. Kao rezultat, ljudi ne nauče da izraze i konstruktivno kanališu ljutnju. Drugi razlog je genetski ili fiziološki: neka djeca su rođena iritabilnija i osjetljivija, a ovi znaci su prisutni od ranog uzrasta. Istraživanja su, takođe, pokazala da porodica igra važnu ulogu: ljudi koji se lakše naljute uglavnom dolaze iz porodica koje su haotične i nevješte u emocionalnoj komunikaciji.

Ljutnja je ponekad prihvatljiva, ali bijes zasigurno nije. To je poremećaj koji upravlja osobom, postaje nešto van njene kontrole.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Bes Empty
PostajNaslov: Re: Bes   Bes I_icon_minitime01.02.11 1:09

na žalost da,par dana u mjesecu bi se i sa ormarom svađala ..sreća moja pa mi dragi nije zlopamtilo,sklanja mi se s puta tad..
[Vrh] Go down
Sponsored content





Bes Empty
PostajNaslov: Re: Bes   Bes I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Bes
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: