Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Grozote anoreksije i bulimije

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
vanja
Zagrijao tipkovnicu
vanja


Female
Pisces Snake
Broj postova : 185
Godine : 35
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 12.10.2008

Grozote anoreksije i bulimije Empty
PostajNaslov: Grozote anoreksije i bulimije   Grozote anoreksije i bulimije I_icon_minitime06.12.08 17:18

ANOREKSIJA I BULIMIJA


Grozote anoreksije i bulimije 73116a_0_+yWAN
Ono što sve fascinira je to da se u obilju hrane mlada osoba okreæe gladovanju i uspijeva pokazati neizrecivu snagu volje tezeci jednom potpuno besmislenom cilju.

--------------------------------------------------------------------------------

Poremecaji prehrane danas vise nisu rijetkost i upravo zbog toga bi se o njima mnogo više trebala informirati javnost i pridavati im vise znacaja.U raznim casopisima i na televiziji svakodnevno gledamo slike manekenki i fotomodela koje tako ocito diktiraju izgled mladih danas. Slijedeci ih mladi ne obracaju pozornost na svoje zdravlje i na to koliko ono moze stradati u "procesu".Danas se u svijetu svi zele uklopiti.Pod pojmom "svi" prvenstveno mislimo na mlade , nesigurne ljuda u najosjetljivijim godinama svog zivota koji jos nisu u potpunosti definirali svoju licnost , pa pod svaku cijenuzele biti prihvaceni.

Medijima se ne moze zabraniti "reklamiranje kulta tijela" isto kao sto se mladima ne moze zabraniti da im se priklone.Ipak,ljudi sa doticnim poremecajima su za iste predodredeni mnogo prije nego im je izgled postao od presudne vaznosti.Anoreksija i bulimija su ozbiljni poremecaji , a cesto pogadaju upravo mlade koji pokusavaju pobjeci od stvarnosti negirajuci vlastito tijelo.To su dva zasebna poremecaja , iako se cesto pojavljuju zajedno.



Od poremecaja sasvim cesto pate mala djeca,pa i muskarci.Sve to polazi mnogo dublje od jednostavne zelje za ljepotom.Mladi ljudi oboljeli od tih poremecaja cesto zavrsavaju smrcu sto nam govori kako nisu stali na "tezini fotomodel".Osobe s anoreksijom i bulimijom vjeruju kako nisu dovoljno dobre da bi zivjele pa stoga sebi uskracuju hranu kao ono primarno sto im je potrebno za zivot , a manjak svoje tezine prihvacaju kao nesto sto zasluzuju.Razlozi oboljena su rezultat zdruzenih socijalnih,obiteljskih,emocionalnih,fizickih ,ali i genetskih utjecaja.Posebnom su riziku izlozene djevojke i djevojcice koje izgled smatraju presudnim za uspjeh i srecu u zivotu.To govori da anoreksija i bulimija nisu samo "pomodni hirovi" kakvima ih se cesto dozivljava.


Osobe s anoreksijom i bulimijom najcesce nemaju zelju da se oporave od poremecaja , tj. ako takva zelja postoji "negativni um" ce je prevladati , jer misle da to zasluzuju.

Sto se tice tiska i ostalih medija kod nas je tema anoreksije i bulimije jako slabo zastupljena kao i ostali poremecaji prehrane,te su novinski clanci o takvim temama vrlo rijetka pojava.Jedini casopisi koji donekle obracaju pozornost na problem prehrane mladih danas su "tinejderski" casopisi nastali prema uzoru na americke , dok su ostali casopisi jos uvijek najvise bazirani na svakakve dijete.To je jedini nacin na koji se hrvatka mladez moze educirati o prehrambenim poremecajima , kojih danas nazalost ima sve vise.


--------------------------------------------------------------------------------
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Grozote anoreksije i bulimije Empty
PostajNaslov: Re: Grozote anoreksije i bulimije   Grozote anoreksije i bulimije I_icon_minitime08.12.08 1:42

ja sam prije imala problem s anoreksijom(psihološka).. al, hvala bogu, sad nemam problema s tim.. čak šta više dobila sam i kila(malo više neg što je trebalo.. al ebi ga).. anoreksija i bulimija mogu biti psihološkog karaktera; znači ak sebi sami umislimo, npr.da smao debeli pa pođemo naglo mršaviti, nish ne jedemo-želudac se smanjuje i tako nastaje bolest, i može biti nasljedna..
ovo sam učila o njoj..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Grozote anoreksije i bulimije Empty
PostajNaslov: Re: Grozote anoreksije i bulimije   Grozote anoreksije i bulimije I_icon_minitime14.04.09 18:31

Susjeda, curica, ima velike probleme s tim.Često dođe sa mnom popričati, kaže da joj pomognem... Ali opet, ako tko ima kakav savjet kako joj pomoći još više bilo bi lijepo da mi kažete, jer mi je teško gledati ju kako si ništi život
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Grozote anoreksije i bulimije Empty
PostajNaslov: Re: Grozote anoreksije i bulimije   Grozote anoreksije i bulimije I_icon_minitime14.04.09 18:38

Joj grozno za pogledati,dobro je ako se osoba trgne dok nije prekasno...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Grozote anoreksije i bulimije Empty
PostajNaslov: Re: Grozote anoreksije i bulimije   Grozote anoreksije i bulimije I_icon_minitime14.04.09 18:39

bljuv
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Grozote anoreksije i bulimije Empty
PostajNaslov: Re: Grozote anoreksije i bulimije   Grozote anoreksije i bulimije I_icon_minitime14.04.09 19:02

Ja neznam što je to i zašto si to rade, ali moja kuma je u pubertetu stalno gladovala i nakon prežderavanja povračala. Gledala bi ju kako ne jede danima i onda se natrpava , zatim bi povračala i tako u krug. Grzno.
O tome nije htjela pričati,jer ona to ne radi, a kada sam htjela joj dokazati da to što si radi loše po nju,posvađala se samnom. Znala je dolaziti iz škole sa flasterima na glavi , jer bi se onesvijestila od iscrpljenosti.
[Vrh] Go down
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Grozote anoreksije i bulimije Empty
PostajNaslov: Re: Grozote anoreksije i bulimije   Grozote anoreksije i bulimije I_icon_minitime14.04.09 20:54

radi se o čistoj bolesti, iskrivljenoj slici o sebi
ljudima koji pate od anoreksije ili bulimije je obavezno potrebno liječenje inače može doći do kobnoh posljedica
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Grozote anoreksije i bulimije Empty
PostajNaslov: Re: Grozote anoreksije i bulimije   Grozote anoreksije i bulimije I_icon_minitime20.04.09 14:44

RAINY23 je napisao/la:
Susjeda, curica, ima velike probleme s tim.Često dođe sa mnom popričati, kaže da joj pomognem... Ali opet, ako tko ima kakav savjet kako joj pomoći još više bilo bi lijepo da mi kažete, jer mi je teško gledati ju kako si ništi život
Što čine njeni roditelji da joj se pomogne? Možda bi bilo najbolje da joj se pruži stručna pomoč.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
sarah
Početnik
Početnik
sarah


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 97
Godine : 50
Lokacija : između dvije vatre
Datum registracije : 18.04.2009

Grozote anoreksije i bulimije Empty
PostajNaslov: Re: Grozote anoreksije i bulimije   Grozote anoreksije i bulimije I_icon_minitime21.04.09 23:00

da,ovo je užasno...
prerašireno u cijelom svijetu,jer svi hoće izgledati dobro...a veliki broj ovako završi...
a meni kažu da sam mršava??? cerekalo:
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Grozote anoreksije i bulimije Empty
PostajNaslov: Re: Grozote anoreksije i bulimije   Grozote anoreksije i bulimije I_icon_minitime21.04.09 23:08

Koliko imaš kila? Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
sarah
Početnik
Početnik
sarah


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 97
Godine : 50
Lokacija : između dvije vatre
Datum registracije : 18.04.2009

Grozote anoreksije i bulimije Empty
PostajNaslov: Re: Grozote anoreksije i bulimije   Grozote anoreksije i bulimije I_icon_minitime21.04.09 23:09

52 kg..ali visoka sam 1,58..
mislim da je to u redu..
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Grozote anoreksije i bulimije Empty
PostajNaslov: Re: Grozote anoreksije i bulimije   Grozote anoreksije i bulimije I_icon_minitime21.04.09 23:14

To je ok, možda još tri-četiri kile gore ne bi bile loše. U biti, najbitnije je da se dobro osjećaš, nebitno je par kila dolje gore. Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
sarah
Početnik
Početnik
sarah


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 97
Godine : 50
Lokacija : između dvije vatre
Datum registracije : 18.04.2009

Grozote anoreksije i bulimije Empty
PostajNaslov: Re: Grozote anoreksije i bulimije   Grozote anoreksije i bulimije I_icon_minitime21.04.09 23:17

mislim da nema potrebe jer imam sitne kosti..
nisam ja mršava,samo sam mala i sitna...pa neki kažu da trebam koju kilicu...
ariela me uglavnom gnjavi da se trebam udebljati da me vjetar ne odnese!! Smile
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Grozote anoreksije i bulimije Empty
PostajNaslov: Re: Grozote anoreksije i bulimije   Grozote anoreksije i bulimije I_icon_minitime21.04.09 23:19

Jel si sitna, ali dinamitna? Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
sarah
Početnik
Početnik
sarah


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 97
Godine : 50
Lokacija : između dvije vatre
Datum registracije : 18.04.2009

Grozote anoreksije i bulimije Empty
PostajNaslov: Re: Grozote anoreksije i bulimije   Grozote anoreksije i bulimije I_icon_minitime21.04.09 23:21

dođi pa vidi!! Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Grozote anoreksije i bulimije Empty
PostajNaslov: Re: Grozote anoreksije i bulimije   Grozote anoreksije i bulimije I_icon_minitime21.04.09 23:24

Budem. Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
sarah
Početnik
Početnik
sarah


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 97
Godine : 50
Lokacija : između dvije vatre
Datum registracije : 18.04.2009

Grozote anoreksije i bulimije Empty
PostajNaslov: Re: Grozote anoreksije i bulimije   Grozote anoreksije i bulimije I_icon_minitime21.04.09 23:25

ljubav
[Vrh] Go down
Sponsored content





Grozote anoreksije i bulimije Empty
PostajNaslov: Re: Grozote anoreksije i bulimije   Grozote anoreksije i bulimije I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Grozote anoreksije i bulimije
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Grozote na rijekama

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Zdravlje i rekreacija :: Zdravlje :: Svaštara-
Forum(o)Bir: