Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Ogorcenost

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Ogorcenost Empty
PostajNaslov: Ogorcenost   Ogorcenost I_icon_minitime03.06.10 11:38

Da li ste ogorceni zbog neceg?
Ljubav,porodica,posao...nesto peto?
Da li vas taj osecaj,ako postoji,sputava u zivotu i kako sprecavate da se to javi?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ogorcenost Empty
PostajNaslov: Re: Ogorcenost   Ogorcenost I_icon_minitime03.06.10 11:54

Nisam ogorcena, gruba rijec......ali bila sam ljuta na samu sebe, sto sam toliko dugo trpila los brak.....a sputavao me samo u tome, sto nisam dala nikome blizu sebe, naravno muskima.....onda sam nakon dugo vremena dozvolila priblizavanje i opet nije dobro.....ali napredujem, ovog puta nisam ljuta, nego sam naucila nesto....nadam se Ogorcenost 765814
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Ogorcenost Empty
PostajNaslov: Re: Ogorcenost   Ogorcenost I_icon_minitime03.06.10 13:32

Ogorcenost, to je emocionalni kompleks koji po meni sadrzi bijes , ljutnju, ocaj pa cak i zlonamjernost.Obicno ogorcene osobe osjecaju da treba da progone druge, za koje misle da su oni krivi za sve njihove nevolje.Ogorcenost nekima daje snagu i izaziva osjecaj za osvetom ili uzvracanjem udarca. Posto ja nikad nemam taj osjecaj da nekome treba da uzvratim da se osvetim ili da mislim da mi je neko kriv za moje pogresne postupke smatram da nisam ogorcena, ni sad niti ikad bila.
A kako sprijeciti taj osjecaj, jednostavno nikad nista i nikoga ne kriviti za ono lose sto ti se desava, ne biti nikom zavidan na nekom uspjeku tj njemu ide sve a tebi nista od ruke i mislim da je to to

Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Ogorcenost Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Ogorcenost Empty
PostajNaslov: Re: Ogorcenost   Ogorcenost I_icon_minitime01.02.11 0:47

Ogorčenost je potencirana nedostatkom znanja. Ako si na dovoljno visokoj intelektualno emocionalnoj razini teško da nešto u tebi može izazvati veliko ogorčenje.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Ketica
Ljubitelj foruma
Ketica


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 4357
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 10.12.2010

Ogorcenost Empty
PostajNaslov: Re: Ogorcenost   Ogorcenost I_icon_minitime01.02.11 0:56

Citat :
Gorčina i ogorčenost su zajednički nazivnici svih iznenadnih gubitaka. To je emocionalni kompleks koji uz specifične misaone sadržaje izaziva određeno ponašanje, a sadrži očaj, nelagodu, ljutnju, bijes, antipatiju, averziju, indignaciju, mržnju, neprijateljstvo, agresivnost, zlonamjernost, želju za osvetom, aroganciju, ponekad ljubomoru i prijezir, rigidne i bez mogućnosti za korekciju razuvjeravanjem. Također su prisutne melankolija, tuga, depresija, osjećaj mizerije, bijede, pesimizam, beznađe, težinu, osjećaj nezadovoljstva, razočarenja i indiferencije, socijalnog nezadovoljstva i nepravde, do fanatizma.
No, takve su reakcije česte i u dugo nezaposlenih osoba, te kod onih koje su iskusile ekstremne traumatske stresne situacije praćene destruktivnim emocijama, npr. prilikom zlostavljanja na radnom mjestu, kod onih koji su naglo izgubili voljenu osobu ili saznali da boluju od karcinoma ili druge kronične ili neizlječive bolesti.

po ovoj definiciji mislim da svatko ima mrvicu,barem mrvicu gorčine u sebi jer svakom od nas se desila barem jedna stavka iz ovog teksta gore
[Vrh] Go down
http://uradilako4you.forumcroatian.com/
Gost
Gost




Ogorcenost Empty
PostajNaslov: Re: Ogorcenost   Ogorcenost I_icon_minitime01.02.11 1:03

al sve je to gore navadeno "trenutačna "ogorčenost..naravno da smo svi doživjeli taj trenutak..al ne mogu za sebe reći da sam ogorčena jer sam u jednom trenutku pomislila a s vragom i ovaj život ..bio je to trenutak slabosti
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ogorcenost Empty
PostajNaslov: Re: Ogorcenost   Ogorcenost I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ogorcenost
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Duboki uzroci ginekoloških problema: Pazite na ogorčenost – Žena određuje sudbinu muškarcu 80%!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: