Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Ljetne vručine i psi

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Ljetne vručine i psi Empty
PostajNaslov: Ljetne vručine i psi   Ljetne vručine i psi I_icon_minitime02.06.10 21:40

Ljetne vručine i psi BMW_pas

Psi nemaju žlijezde znojnice po cijelom tijelu poput ljudi pa mnogo teže reguliraju tjelesnu temperaturu. Ljetne vrućine prava su im muka jer jedini način na koji se mogu ohladiti je dahtanje koje za sparina nije dovoljno učinkovito. Dok sunce grije, vlasnici moraju biti obzirniji prema ljubimcu i osigurati mu dovoljno hlada i vode tijekom cijelog dana. Prije putovanja savjetuje se rashladiti automobil klimom i osigurati dovoljno vode. Washingtonski su stručnjaci posebno upozorili vlasnike pasa koji kreću na odmor automobilom jer samo nekoliko minuta u zagrijanoj unutrašnjosti može izazvati kolaps organa, otkazivanje živaca, srca i smrt ljubimca. Ne pomaže čak ni otvoren prozor.
Uobičajna pseća temperatura je 38,5 C, no popne li se na 41C to će biti kobno za psa. U opasnosti nisu samo ljubimci u automobilu nego i oni izloženi fizičkom naporu. Bolje je ostati u hladu dok su temperature iznad 27C nego planinariti, a šetnje je najbolje obaviti kasno poslijepodne ili rano ujutro

>>Teško disanje, plavi naotečeni jezik, dahtanje i hvatanje zraka uobičajeni su simptomi toplinskog udara. U tom je slučaju najbolje odmah namočiti ručnike hladnom vodom i omotati psa te što prije otići do veterinara ili ga pozvati kući. Savjetuje se upaliti klimu ili ventilator, a psa se ne smije polijevati hladnom vodom po glavi.
>>Čak i ako je vani samo 22 C, temperatura u automobilu koji je na izravnom udaru sunca može se popeti na 45 C. Iako je parkiran u hladu, u automobilu je temperatura veća nego vani. Njušku i uši ljubimca najbolje je zaštiti kremom protiv UV zraka.
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Ljetne vručine i psi Empty
PostajNaslov: Re: Ljetne vručine i psi   Ljetne vručine i psi I_icon_minitime02.06.10 21:43

Moja haska bas tesko podnosi vrucine tužni sve mi je zao kad je vidim tuznu tužni
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Ljetne vručine i psi Empty
PostajNaslov: Re: Ljetne vručine i psi   Ljetne vručine i psi I_icon_minitime02.06.10 21:51

Da...oni su psi za hladna podneblja, imamo malamuta u susjedstvu i on isto tako teško podnosi ljetne vručine , neovisno što živi uza more, pa mu je kupanje omogučeno kad god poželi. U večernjim satima malo živne , a tokom dana, leži na pločicama u kupatilu .
[Vrh] Go down
scorpio57
Totalno relaxiran
scorpio57


Scorpio Rooster
Broj postova : 2012
Godine : 66
Lokacija : sb
Datum registracije : 18.05.2010

Ljetne vručine i psi Empty
PostajNaslov: Re: Ljetne vručine i psi   Ljetne vručine i psi I_icon_minitime02.06.10 21:52

Da,oni jezikom olakšavaju vručine,normalno i vode trebaju dosta
ovo jezikom vidjeli ste kako pas uvijek za žege ako je vani jezik
mu je uvijek izbačen
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ljetne vručine i psi Empty
PostajNaslov: Re: Ljetne vručine i psi   Ljetne vručine i psi I_icon_minitime02.06.10 22:32

A neznam moj pas zna često izvalit se na najačem suncu i drijemat ,i onda onak teturajući ode u stan i izvali se na pločice,meni je najgore što on ne jede po ljeti,tad uvjek jako puno smrša .Uzalud što mu kuham omiljena jela ,ništa ne pomaže
[Vrh] Go down
scorpio57
Totalno relaxiran
scorpio57


Scorpio Rooster
Broj postova : 2012
Godine : 66
Lokacija : sb
Datum registracije : 18.05.2010

Ljetne vručine i psi Empty
PostajNaslov: Re: Ljetne vručine i psi   Ljetne vručine i psi I_icon_minitime02.06.10 22:35

ne brini jede on koliko mu treba-to je normalno
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Ljetne vručine i psi Empty
PostajNaslov: Re: Ljetne vručine i psi   Ljetne vručine i psi I_icon_minitime02.06.10 22:40

Niky je napisao/la:
Da...oni su psi za hladna podneblja, imamo malamuta u susjedstvu i on isto tako teško podnosi ljetne vručine , neovisno što živi uza more, pa mu je kupanje omogučeno kad god poželi. U večernjim satima malo živne , a tokom dana, leži na pločicama u kupatilu .

Znas kako me tuga uhvati kad je vidim. Olinja se...tromo se krece, tuzna je..ja je odvedem ujutru kod bake u podrum, tamo je bas hladno, e to obozava...a zimaaa joooooooj pustim je po snegu, ona kao malo dete...valja se, igra se, vesela je...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ljetne vručine i psi Empty
PostajNaslov: Re: Ljetne vručine i psi   Ljetne vručine i psi I_icon_minitime13.07.10 23:23

Evo 23/20 a moj mazonja nezna di će sa sobom od vrućine,ja mu upalim ventilator i tad legne kraj njega ako slučajno zaspim kad ventilator se ugasi dođe budi me da ga upalim
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ljetne vručine i psi Empty
PostajNaslov: Re: Ljetne vručine i psi   Ljetne vručine i psi I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ljetne vručine i psi
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Nastupile paklene vrućine
» Ljudi počeli hodati uspravno zbog - vrućine
» Umjesto ljetne škole dodatni ispitni rok u augustu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Kućni ljubimci :: Kućni ljubimci :: Pas kao kućni ljubimac-
Forum(o)Bir: