Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Mržnja

Go down 
+4
Blizanka
Rokerka
Kikica
Goran
8 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Mržnja Empty
PostajNaslov: Mržnja   Mržnja I_icon_minitime28.05.10 21:47

Mržnja je ljudski osjećaj jake antipatije. Temelji se na svojstvu intenzivnih negativnih osjećaja, i općenito se smatra da je mržnja najjači oblik odbojnosti, prijezira i nenaklonosti. Uzroci mržnje često mogu biti sebičnost, zavist, povreda osobe, ljubomora ili neuzvraćena ljubav.
Mržnja kao suprotnost od ljubavi ne samo da prezire ljudsko biće, nego mu želi i naštetiti ili ga povrijediti. Predmeti se u osnovi ne mogu mrziti, samo se može osjećati odbojnost ili gađenje prema njima, jer se stvar može uništiti ili ukloniti, ali ju se ne može ozbiljnije i mrziti.

(definicija sa Wikipedie)

Vrlo mi je ružno čuti pojedince kako govore da mrze nekoga. To je vrlo ružna osobina, biti u stanju mrziti nekoga. Zlobno i glupo.
Nikoga u životu ne mrzim, samo mi pojedinci nisu simpatični. No to što mi nisu simpatični nije razlog da im želim neko zlo, svakom želim dobro - pa i onima koji
meni čine zlo.

Koje je vaše stajalište o osjećaju mržnje, mislite li da vas netko mrzi i zašto?

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Mržnja Empty
PostajNaslov: Re: Mržnja   Mržnja I_icon_minitime28.05.10 21:49

A sigurno ima takvih.....a zasto ? iskreno nemam pojma......Nikoga ja ne mrzim, pre gruba rijec.....ne podnosim ,da, ali izbjegavam takve osobe
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Mržnja Empty
PostajNaslov: Re: Mržnja   Mržnja I_icon_minitime28.05.10 21:52

Nikad nisam nekoga mrzila za mene je to tako jadna i žalosna osobina kod ljudi..i ja mislim da mene netko mrzi,zašto? neću uopće da se zamaram više s razmišljanjem zašto.. život ide dalje htjeli mi ili ne i takve stvari jednostavno ostat če u prošlosti,samo takve osobe izbjegavam..
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Mržnja Empty
PostajNaslov: Re: Mržnja   Mržnja I_icon_minitime28.05.10 21:52

Da ja eto nikog ne mrzim..nebih im.. tim nekima.. naštetila ili ih povrijedila..ali bih vrlo rado da mi se nikada ne obrate i da ih nikada više ne moram vidjeti Mržnja 12363
Dal me netko mrzi ..neznam. Nadam se da ne.. a ako i ima netko.. nadam se mi ne želi naštetiti ili me povrijediti..nadam se da mi želi kao i ja njima da se nikada više ne vidimo i ne čujemo Mržnja 12363
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 28
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Mržnja Empty
PostajNaslov: Re: Mržnja   Mržnja I_icon_minitime28.05.10 22:32

Imam osecaj da me mrzi par ljudi...zasto? Verovatno zasto sto mi nisu ni do kolena...mislim, nije zato sto sam ja, al stvarno sam dobra... Mržnja 12363
Salim se...a sta znam sto me mrze, briga me bas...samo to i mogu Mržnja 765814
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Mržnja Empty
PostajNaslov: Re: Mržnja   Mržnja I_icon_minitime28.05.10 22:41

Dobar post Mimi, svaka čast Mržnja 38570

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Mržnja Empty
PostajNaslov: Re: Mržnja   Mržnja I_icon_minitime28.05.10 22:48

za mrziti nekoga treba imati veliku kolicinu negativne energije...a to u meni ne postoji ...jednostavno nisam ta osoba ...ako mi neko nesto uradi na zao ili me povrijedi ..kod mene je na ignor listi i mislim da mu je to gore nego da ga mrzim ..mrziti ...ne znam sta ta rijec znaci ...a mene ako neko mrzi ...bas me zaboli dupe ...ko god mrzi nije ni svjestan koliko gubi u zivotu

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Mržnja Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Dita von Teese
Ljubitelj foruma
Dita von Teese


Leo Dog
Broj postova : 3308
Godine : 114
Datum registracije : 12.02.2010

Mržnja Empty
PostajNaslov: Re: Mržnja   Mržnja I_icon_minitime28.05.10 23:40

Ja uopste ne razmisljam o tome o kome mrzi..meni to svejedno skroz..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Mržnja Empty
PostajNaslov: Re: Mržnja   Mržnja I_icon_minitime28.05.10 23:42

Hm,procitao sam manje vise sve ove komentare.Zajednicko od svih je da nitko od potpisnika ne poznaje mrznju.Super je to od vas svih.Medjutim ,da li smo mi svi iskreni,ipak postoji taj osjecaj.Znamo milijun puta reci,mrzim sto moram na posao itd.Mada to nije mrznja na koju se misli.Ni ja ne mrzim,dapace od tog nema nista.Mada moram priznati bilo je stvari u zivotu kad sam nekoga zamrzio.Problem nastaje onda kad taj osjecaj nadvlada i ne izgubi se.S druge strane ljudski je prastati.Mislim da smo svi ponekad malo zamrzili.Mozda se varam,tko zna.
[Vrh] Go down
Dita von Teese
Ljubitelj foruma
Dita von Teese


Leo Dog
Broj postova : 3308
Godine : 114
Datum registracije : 12.02.2010

Mržnja Empty
PostajNaslov: Re: Mržnja   Mržnja I_icon_minitime28.05.10 23:49

Naravno da se ne varas,nema covjeka koji se nije susreo sa mrznjom,i uopsteno negativnim emocijama prema drugima.E sad,kod nekih to predje u patologiju,kod drugih bude prolazno raspolozenje.Sve zavisi koliko je neko iskren prema sebi.


Zadnja promjena: Dita von Teese; 29.05.10 0:00; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Mržnja Empty
PostajNaslov: Re: Mržnja   Mržnja I_icon_minitime28.05.10 23:58

Dita von Teese je napisao/la:
Naravno da se ne varas,nema covjeka koji se nije susreo sa mrznjom,i uopsteno negativnim emocijama prema drugima.E sad,kod nekih to predje u patologiju,kod drugih bude prolazno raspolozenje.Sve zavisi koiko je neko iskren prema sebi.

Bingo,na to sam mislio.Eto npr.ja sam danas saznao tko mi je prije 5g motor ukrao iz garaze.I vidio tu osobu iz daljine danas.Ne mrzim ga,samo bolje mu je da mi se ne priblizava.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Mržnja Empty
PostajNaslov: Re: Mržnja   Mržnja I_icon_minitime29.05.10 21:23

Smatram da je samo onaj koji je siromasan u dusi moze da mrzi..
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 174
Datum registracije : 21.01.2009

Mržnja Empty
PostajNaslov: Re: Mržnja   Mržnja I_icon_minitime30.05.10 18:29

Citat sa pocetka teksta

Citat :
Mržnja je ljudski osjećaj jake antipatije. Temelji se na svojstvu intenzivnih negativnih osjećaja, i općenito se smatra da je mržnja najjači oblik odbojnosti, prijezira i nenaklonosti. Uzroci mržnje često mogu biti sebičnost, zavist, povreda osobe, ljubomora ili neuzvraćena ljubav.
Mržnja kao suprotnost od ljubavi ne samo da prezire ljudsko biće, nego mu želi i naštetiti ili ga povrijediti. Predmeti se u osnovi ne mogu mrziti, samo se može osjećati odbojnost ili gađenje prema njima, jer se stvar može uništiti ili ukloniti, ali ju se ne može ozbiljnije i mrziti.

(definicija sa Wikipedie)

ovde se govori bas o mrznji covjeka prema covjeku...i o tome smo svi pisali tako mislim ..-

a o onome sto ti pises sutone ...mislim da je to skroz nesto drugo ...mada svi kazemo mrzim jesti kupus ..mrzim prati sude ..i na taj nacim mislim da nema osobe da nije mrzila ...

ali ako govorimo o mrznji covjeka prema covjeku i uzrocima mrznje kao sto pise gore ..onda sve sto sam pisala gore stoji ..nista ne bih mijenjala ...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Mržnja Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
teaa
Totalno relaxiran
teaa


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2415
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.02.2010

Mržnja Empty
PostajNaslov: Re: Mržnja   Mržnja I_icon_minitime30.05.10 18:45

Ne mrzim nikad...čak i da sam povrijeđena.Mrzi li netko mene...ne znam.Ali mislim da je malo ljudi koji su izbjegli taj osjećaj.
Sama mržnja čovjeku samo šteti...hrani se samo lošim osjećajima i time je spreman i raditi loše stvari drugima.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Mržnja Empty
PostajNaslov: Re: Mržnja   Mržnja I_icon_minitime18.06.10 19:52

Za mene potpuno neshvatljivo kakvo je to zlo u ljudima sto ih tera da mrze..Ja nikog ne mrzim, niti sam ikada mrzela kroz celi zivot za sve sto mi se desavalo krivila sam sebe a sebe da mrzim ne ide Mržnja 969280 Postoje ljudi koje volim, ili mi je drag/simpa, il mi je neko manje drag pa samo ignorisem, ili nemam nikakvo misljenje pa mi je totalno svejedno. Ali mrznja Mržnja 579523 Ne


A da li mene neko mrzi sve jedno mi je , ne verujem da ikome dajem razlog za to Mržnja 969280
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43764
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Mržnja Empty
PostajNaslov: Re: Mržnja   Mržnja I_icon_minitime16.11.10 10:54

Čovek ne mrzi drugog čoveka nego samo ako ga se boji, i zato mržnja i strah idu naporedo. Ako se čovek, naprotiv, ne boji svog protivnika, onda ga i ne mrzi, nego ga prezire. Stoga su ljudi koji puno mrze uopšte strašljivci, i imaju žensku ćud i osetljivost.
Mržnja zaslepljuje i najpametnijeg, tako da ovaj obnevidi za sve vrline koje bi mogao imati njegov protivnik; a ovo znači uniženje koliko za srce toliko i za razum onog koji mrzi. Smatrajući opasnim i najbezazlenijeg, on smatra najgorim i najnevinijeg. Mržnja tako izopači i najširi um, poremeti i najbolje obrazovanje, i iskvari i najčistije srce, da unese nered u celu čovekovu prirodu. Zbog ovog mržnja napravi nekog nemogućim u društvu, a nesnosnim čak i u njegovoj sopstvenoj kući.
Mržnja, dakle, najpre pogađa onog koji je nosi.

Ima strašljivaca koji u mržnji prema nekom čoveku omrznu i njegovu porodicu, i njegov narod, i njegov grad, i njegovu zemlju, i njegovog psa pred kućom. A kako mržnja raste utoliko više raste strah iz kojeg je ponikla, čovek najzad počne da živi u borbi sa priviđenjima. Što je čovek silniji po svom društvenom položaju, njegove mržnje bivaju sve mnogobrojnije, a za drugi svet sve opasnije. Kako uplašen čovek veruje da je sam sebi nedovoljan, on u strahu i mržnji počini prestupe ili zločine koje inače nikad ne bi počinio da nije mrzeo.

Drukčiji od drugih ljudi može biti čovek po boji kože, kose, očiju, stasa, obima, ali sve ovo ukupno malo znači. Pravi “drukčiji čovek” može biti različan od opšteg tipa pre svega po obrazovanju, a naročito po vaspitanju, što znači po navikama i ukusima. A ovo je zatim pravi antipod. Pogledajte koje ste ljude u svom životu mrzeli, i vi ćete videti da nikog niste mrzeli zbog njegovih vrlina ili njegovih mana, nego, najviše zato što je bio drukčije izgrađen nego li vi ili vaši najbliži. Ako ovde nije mržnja ponikla direktno iz nečijeg straha pred jačim, ona je ponikla pravo iz neizvesnosti o nečijim sklonostima, i iz nerazgovetnosti nečije prirode, a to je uvek izvesna nesigurnosti koja može da postane i strahom. Zato ponova tvrdimo da mržnja potiče pre svega iz straha.

Jovan Dučić – Jutra sa Leutara
[Vrh] Go down
cassia
Totalno relaxiran
cassia


Female
Broj postova : 2455
Lokacija : Greenwood
Datum registracije : 07.08.2010

Mržnja Empty
PostajNaslov: Re: Mržnja   Mržnja I_icon_minitime16.11.10 12:17

Mržnja?Što je to? Uistinu nisam nikada i nikoga mrzila,jednostavno to ne mogu, niti sam takav tip,znam se naljutiti ali to kod mene kratko traje na sreću... veseli ja sam za ljubav a ne mržnju koja dovodi samo do toga da sebe uništavaš.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Mržnja Empty
PostajNaslov: Re: Mržnja   Mržnja I_icon_minitime16.11.10 14:10

nikad u životu nisam osjetila mržnju, niti sam ikada koristila tu riječ. mržnja je za mene potpuno neshvatljiva. ima stvari u životu kojih se bojim, imam neke strahove, ali iz njih ne potječe mržnja. zato se ne mogu složiti s tom tvrdnjom.

Kako uplašen čovek veruje da je sam sebi nedovoljan
a ni s ovim se ne slažem. zašto bi uplašen čovjek vjerovao da je sam sebi nedovoljan?
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Mržnja Empty
PostajNaslov: Re: Mržnja   Mržnja I_icon_minitime01.02.11 0:18

Bleky je napisao/la:
Smatram da je samo onaj koji je siromasan u dusi moze da mrzi..
To je poprilično točna tvrdnja.

Citat :
Uzroci mržnje često mogu biti sebičnost, zavist, povreda osobe, ljubomora ili neuzvraćena ljubav.
Mržnja kao suprotnost od ljubavi ne samo da prezire ljudsko biće, nego mu želi i naštetiti ili ga povrijediti.
Navedeni uzroci mržnje su doista odraz siromaštva duha i primitivnosti.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Mržnja Empty
PostajNaslov: Re: Mržnja   Mržnja I_icon_minitime01.02.11 0:27

nema u mom srcu mjesta za mržnju,može se pojavit trenutačna odbojnost al i to brzo isčezne
[Vrh] Go down
kala
Ljubitelj foruma
kala


Female
Aquarius Horse
Broj postova : 6757
Godine : 45
Datum registracije : 18.10.2010

Mržnja Empty
PostajNaslov: Re: Mržnja   Mržnja I_icon_minitime01.02.11 0:28

tija je napisao/la:
nema u mom srcu mjesta za mržnju,može se pojavit trenutačna odbojnost al i to brzo isčezne
Također veseli
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mržnja Empty
PostajNaslov: Re: Mržnja   Mržnja I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Mržnja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: