Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Predosjećaji

Go down 
+2
Rokerka
scorpio57
6 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Predosjećaji Empty
PostajNaslov: Predosjećaji   Predosjećaji I_icon_minitime27.05.10 11:48

je li vam se događa da predosjetite neki događaj, pozitivan ili negativan, i da se to doista ostvari?

imate li predosjećaje?
[Vrh] Go down
scorpio57
Totalno relaxiran
scorpio57


Scorpio Rooster
Broj postova : 2012
Godine : 66
Lokacija : sb
Datum registracije : 18.05.2010

Predosjećaji Empty
PostajNaslov: Re: Predosjećaji   Predosjećaji I_icon_minitime27.05.10 12:08

da,nekoliko puta mi se to dogodilo,to je ono 6 čulo
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Predosjećaji Empty
PostajNaslov: Re: Predosjećaji   Predosjećaji I_icon_minitime27.05.10 12:12

nije cesto, ali desilo se i kod mene vec
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Predosjećaji Empty
PostajNaslov: Re: Predosjećaji   Predosjećaji I_icon_minitime27.05.10 12:14

a jeste rječiti Laughing

kakvi su vam to bili predosjećaji?
[Vrh] Go down
scorpio57
Totalno relaxiran
scorpio57


Scorpio Rooster
Broj postova : 2012
Godine : 66
Lokacija : sb
Datum registracije : 18.05.2010

Predosjećaji Empty
PostajNaslov: Re: Predosjećaji   Predosjećaji I_icon_minitime27.05.10 12:49

pa recimo jedan kada mi je majka umrla.Sjedio sam za stolom
i na papiru nacrtao križ to je bilo u 19,20-oko 20 sati me frend iz
bolnice nazvao da je umrla baš u 19.20.Pamtim te sate jer se
sve poklopilo eto to je predosječaj.
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Predosjećaji Empty
PostajNaslov: Re: Predosjećaji   Predosjećaji I_icon_minitime27.05.10 16:39

Desava mi se naravno...ali najjace mi je bilo kad sam sanjala kako su jednog druga upucali...a dve nedelje posle toga su ga izboli nozem....mada, to je verovatno slucajnost...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Predosjećaji Empty
PostajNaslov: Re: Predosjećaji   Predosjećaji I_icon_minitime30.05.10 20:41

Iana je napisao/la:
je li vam se događa da predosjetite neki događaj, pozitivan ili negativan, i da se to doista ostvari?

imate li predosjećaje?

Desavalo se..ali tek kada se desi povezem neke sstvari..
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Predosjećaji Empty
PostajNaslov: Re: Predosjećaji   Predosjećaji I_icon_minitime02.06.10 21:06

Redovito imam predosjećaje, prihvatio sam to kao nešto normalno. Definiram to kao Božji glas u sebi (savjest, kombinacija mentalnog i duhovnog).

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Predosjećaji Empty
PostajNaslov: Re: Predosjećaji   Predosjećaji I_icon_minitime02.06.10 21:43

Ja verovatno ne znam da prepoznam znake Predosjećaji 22424
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Predosjećaji Empty
PostajNaslov: Re: Predosjećaji   Predosjećaji I_icon_minitime02.06.10 21:51

Često nešto osjetim unaprijed, samo to ne znam prepoznati pa tek kasnije kad se desi, shvatim da sam to znala...

Najbolje mi je bilo kad sam pred 2 godine šetala po jednoj marini s mužem, marina prepuna charter brodova a on jedan treba preuzeti i odvesti, nije znao koji brod, nije čak znao ni za koju firmu jer je posao dogovarao mobom i tako šetajući čekao da mu se poslodavac pojavi...

Uglavnom, tako šetajući ja sam odjednom, ničim izazvana, uperila prst na jedan od stotinjek brodova i rekla u šali :-Ovog ćeš ti dobiti!
On se nasmijao jer je na njemu upravo bila čistačica, dakle brod nije bio prazan... Oboje smo se slatko nasmijali i zezali na tu temu, međutim oboje smo bili stvarno šokirani kad je nakon pola sata preuzeo stvarno taj isti brod...
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Predosjećaji Empty
PostajNaslov: Re: Predosjećaji   Predosjećaji I_icon_minitime03.06.10 14:47

Imam predosjecaje i vecinom znam o cemu se radi kad su u pitanju osobe koje su mi jako bliske. Mislim da ne mogu od mene sakriti svoja raspolozenja ili boli. Nekad su mi ti osjecaji tako jaki da me guse. A sto se tice predosjecaja ono o necem sto ce se desiti, cesto znam sanjati o tim osobama i imati snove koji mi nesto govore ili buditi se nocu, osjecati hladnocu i neobjasnjivu uznemirenost u vezi te osobe

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Predosjećaji Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Predosjećaji Empty
PostajNaslov: Re: Predosjećaji   Predosjećaji I_icon_minitime03.06.10 14:55

Ja nemam nekih predosječaja dal će se kome što ili kada će se što kome..s tim se ne zamaram..ali jako dobro slušam svoju intuiciju..

Ponekad mi nešto govori u meni napravi tako i tako i isposatvi se da je to bilo bolje riješenje ili nemoj to i to nešto bi se moglo dogoditi...ma ne znam ugl. ne znam naučila sam da se si vjerujem i da slušam sebe.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Predosjećaji Empty
PostajNaslov: Imate li hrabrosti pouzdati se u intuiciju?   Predosjećaji I_icon_minitime03.06.10 17:01

Predosjećaji Zena_intuicija_cijela

Unutarnji glas, neodređen osjećaj, slutnja ili crv sumnje... Intuitivne misli mogu imati tisuću lica. A tko nije barem jednom u životu osjetio snažan poriv da posluša intuiciju ili nakon realiziranog lošeg scenarija izjavio - da sam barem poslušala svoju intuiciju? Treba li je, dakle, slijepo slijediti ili zanemariti?

Prvi utisak je često onaj pravi
Neki u intuiciji vide podsvjesno poznavanje svijeta. Jedan od vodećih europskih psihologa specijaliziran za istraživanje intuitivnoga Arnaud Ray, ujedno psiholog CNRS-a (Nacionalnog centra za znanstvena istraživanja u Marseille-u), ističe: „Dovoljno je obratiti pažnju na stvari koje nas okružuju pa da ih zapamtimo, a da toga nismo ni svjesni. Tako, kada se nađemo pred problemom koji trebamo riješiti ili pred odlukom koju moramo donijeti, intuicija nađe kraće putove do naše podsvjesne memorije i naših emocija. Na tom putu, ona 'kopa' po arhivi arhetipskih informacijama - npr. po mikro-izrazima lica našeg sugovornika, intonacijama glasa, po mirisu... Ali, u trenutku kada zavlada razum, spremni smo je ignorirati.", objašnjava Ray.

Iz navike ili od straha pred nepoznatim, prihvaćamo mišljenje drugih ili ono u što želimo vjerovati. No, to nas može napraviti vrlo nesretnima. Što se tiče ljubavi, na primjer, nikako si ne možemo zamisliti prekid, a vrlo dobro, duboko u sebi, znamo da ta veza za nas predstavlja opasnost.
Poznato je da su čak neke glavobolje izazvane odbijanjem stvarnosti koja nam se ne sviđa. I mnogobrojni tjelesni zdravstveni problemi uzrokovani su unutarnjim konfliktom između naših postupaka i onoga što „osjećamo" da bismo morali učiniti. Obratite pažnju već na prve znakove, ne zanemarite osjećaj tjeskobe, koja se manifestira kao: grč u želucu, knedla u grlu - odjednom. Intuiciju, u tom trenutku, osjećamo više kao neki predosjećaj.

Predosjećaji Zena_intuicija_cijela1

Povjerenje u sebe

Svakako, u bilo kojem času našega života, privatnog ili profesionalnog, intuicija nam može biti od velike koristi. Iako se poslovni svijet o intuiciji, koja se još ne može točno definirati, javno ne izjašnjava, sve više i više ima onih koji se u nju pouzdaju. Tako mnogi od uspješnih poslovnih ljudi, u svojim odlukama, umjesto da gube sate i sate, važući za i protiv, jednostavno naprave oštar rez pouzdajući se u svoje iskustvo ili u svoj "osjećaj". Važno je imati u sebe povjerenje i znati se osluškivati.

Ali u čemu je ta posebnost intuitivaca? „Imaju povjerenja u sebe i sposobnost osluškivanja sebe. Te osobe posjeduju također vlastito uvjerenje da nema savršenog izbora. Zato ih preuzimanje izvjesnog rizika u vezi neke važne odluke uopće ne straši. Pa čak i ako se intuicija pokaže lošom, treba prihvatiti pogrešku i ne bojati se ponovno u nju povjerovati. Činjenica je da je život intuitivnih osoba mnogo ležerniji nego onih koji to nisu.", objašnjava Arnaud Ray.

Osluškujte duboke poruke iz nutrine

Treba imati povjerenja u taj unutarnji glas pun mudrosti, jer se on temelji na arhetipskim slikama. Povjerenje u intuiciju daje nam osjećaj kako smo sposobni da sami iznađemo rješenje za probleme na koje svakodnevno nailazimo. Znači da treba slijediti svoja duboka čuvstva i prihvatiti ih. To se postiže temeljitim radom na sebi, samostalno ili uz psihoterapeuta. Mnoge tehnike mogu nam pomoći u „slušanju" signala koja nam odašilje naša podsvijest.

Evo jednog jednostavnog i početničkog načina - odvojite barem 15 minuta dnevno za sebe, u samoći. Već na početku naviru mnoga pitanja, misli, nemiri..., ali, malo pomalo, duh i tijelo se počinju opuštati. Da biste to postigli, dišite trbuhom i dopustite da u vas uđe potpuna praznina. Ili jedan drugi „trik": postavite si na glas neko pitanje i čekajte da čujete odgovor iznutra... Iznenađenje je zagarantirano! Ako ste taj temeljni posao dobro obavili, malo po malo vam se vraća povjerenje u vaša unutarnja sagledavanja.

femina.hr

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Predosjećaji Empty
PostajNaslov: Re: Predosjećaji   Predosjećaji I_icon_minitime03.06.10 22:09

Imama osecaj samo kad ce nesto loshe da se desi
[Vrh] Go down
Sponsored content





Predosjećaji Empty
PostajNaslov: Re: Predosjećaji   Predosjećaji I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Predosjećaji
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: