Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Heroj Vedran spasio djevojku

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Heroj Vedran spasio djevojku Empty
PostajNaslov: Heroj Vedran spasio djevojku   Heroj Vedran spasio djevojku I_icon_minitime12.05.10 10:52

Osječanin Vedran Horvat osoba je za koju posljednjih dana malo tko u gradu na Dravi ne zna. Ovaj je dvadesetčetverogodišnjak spasio život mladoj djevojci, neplivačici, koja se našla u vrtlogu hladne Drave. Tog je dana Vedran odrađivao svoju konobarsku šihtu u restoranu "Galija" kada je u vodi nekoliko metara od restorana uočio djevojku u odjeći koja se jedva održava na vodi. “Sve se dogodilo u sekundi.
Približio sam joj se koliko sam mogao i upitao ju da li zna plivati i da li treba pomoć, a nakon što je rekla da ne zna, otrčao sam na drugi kraj "Galije", skočio u vodu i zaplivao. Jedva sam došao do nje i onda sam ju povukao prema obali. Tamo su nas dočekali kolege iz restorana, kojima sam odmah rekao da zovu Hitnu pomoć, što su oni i učinili, iako je djevojka stalno ponavljala da je dobro i da joj pomoć ne treba. Kasnije su nam liječnici i policajci rekli da je dobro što smo ih zvali - priča Vedran, te dodaje kako mu u prvi mah prijatelji, a ni supruga nisu vjerovali da je baš on brzom reakcijom i hladnom glavom nekome spasio život. Da je riječ o činu na koji se ne bi odlučio svatko, potvrdio nam je i sam Vedran.
- Prije nego sam ovo doživio, vjerovao sam kako bi svatko u sličnoj situaciji postupio kao ja. Ljudski. No, na žalost, dok sam spašavao djevojku, imao sam se priliku uvjeriti u suprotno. Naime, prije nego sam skočio, kada sam pomislio da neću uspjeti dovoljno brzo doći do djevojke, uočio sam čovjeka koji je pecao na "jeziku" Zimske luke i promatrao što se događa. Viknuo sam mu da siđe i pomogne, a on je situaciju potpuno ignorirao. Nisam mogao vjerovati da netko može tako postupiti - kaže Vedran.
I Vedrana su spasili iz dravske bujice
Herojski pothvat Vedrana Horvata dokaz je kako se dobro ponekad uistinu dobrim vraća. Naime, od hladne dravske bujice prije nekoliko godina njega su spasili prijatelji. "Preplivavali smo često Dravu, od Tranzita prema pješčanom otoku. U jednom takvom pohodu uhvatio me grč u nozi i skoro sam se utopio. Sreća, prijatelji su primijetili da sam u nevolji i priskočili mi u pomoć. Da nije bilo njih, tko zna da li bi danas bilo mene, odnosno da li bih ja imao priliku spasiti život nekom drugom", kaže Vedran.


Izvor

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Heroj Vedran spasio djevojku Empty
PostajNaslov: Re: Heroj Vedran spasio djevojku   Heroj Vedran spasio djevojku I_icon_minitime12.05.10 10:57

bas je lijepo cuti i vidjeti da jos ima ljudi koji ne razmisljaju u momentu tj da se ne brinu samo za sebe nego pomazu i drugome ...i koliko god ovaj svijet izgledao los ipak mislim da ima jos uvijek ljudi koji ne misle samo na sebe

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Heroj Vedran spasio djevojku Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
jaro1968
Ljubitelj foruma
jaro1968


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 3073
Godine : 56
Lokacija : najlijepsi zalazak sunca
Datum registracije : 22.06.2009

Heroj Vedran spasio djevojku Empty
PostajNaslov: Re: Heroj Vedran spasio djevojku   Heroj Vedran spasio djevojku I_icon_minitime12.05.10 10:59

Da Bliz... slazemse sa time toje oke
[Vrh] Go down
llili
Početnik
Početnik
llili


Scorpio Rat
Broj postova : 19
Godine : 27
Datum registracije : 20.04.2010

Heroj Vedran spasio djevojku Empty
PostajNaslov: Re: Heroj Vedran spasio djevojku   Heroj Vedran spasio djevojku I_icon_minitime12.05.10 14:05

Super..!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Heroj Vedran spasio djevojku Empty
PostajNaslov: Re: Heroj Vedran spasio djevojku   Heroj Vedran spasio djevojku I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Heroj Vedran spasio djevojku
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Koji ste super heroj?
» Psa Lea u Srbiji hteli da uspavaju, u Italiji heroj
» Cink- heroj u borbi protiv dijabetesa
» Zapaljene tisuće svijeća za Grad heroj
» Vukodlak napao djevojku?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Najnovije aktualnosti :: Dobre vijesti-
Forum(o)Bir: