Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Branitelj odbio ići raditi u Srbiju pa dobio otkaz

Go down 
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Branitelj odbio ići raditi u Srbiju pa dobio otkaz Empty
PostajNaslov: Branitelj odbio ići raditi u Srbiju pa dobio otkaz   Branitelj odbio ići raditi u Srbiju pa dobio otkaz I_icon_minitime04.05.10 9:02

Stjepan Margetić, dragovoljac Domovinskog rata, nakon 26 godina radnog staža u bjelovarskoj Iverici dobio je izvanredni otkaz jer je odbio raditi u srpskom poduzeću unutar međunarodnog koncerna Kronospan, vlasnika Iverice.


"U utorak, dok sam radio u drugoj smjeni, doznao sam kako bih već od četvrtka trebao raditi u Srbiji. U mojem Ugovoru o radu piše da mi je radno mjesto u Bjelovaru, a ne Srbiji, a najviše me zasmetalo što nitko nije ni porazgovarao sa mnom o premještaju niti mi ponudio novi Ugovor o radu", kazao je Stjepan Margetić za Bjelovarski list.

Kaže, čak i da je dobio novi i povoljniji Ugovor o radu, odluku o odlasku u Srbiju bilo bi mu vrlo teško donijeti. Gledao je kako mu u ratu ginu suborci i, kaže, ne želi raditi u Srbiji s ljudima protiv kojih se borio.

Margetić će se putem pravne zastupnice SSSH-a Božice Jurec boriti protiv otkaza koji smatra nezakonitim.

"Čekamo očitovanje poslodavca o okolnostima izvanrednog otkaza koje treba stići u roku od 15 dana, a ako se poslodavac ne očituje, sudskim putem tražit ćemo poništenje te odluke", kazala je Jurec, dodavši kako rad u inozemstvu, i to u drugoj pravnoj osobi, zahtijeva poseban Ugovor o radu, koji poslodavac nije ponudio.

Direktor Iverice Petr Nikl smatra, pak, kako ovaj slučaj predstavlja nastavak sustavnog opstruiranja poslovanja Iverice od strane sindikalaca. Kaže da Margetić nije dobio premještaj u drugu državu ni u drugo poduzeće, nego je, "kao iskusan i stručan radnik", trebao otići na službeno putovanje u Srbiju. Tamo je djelatnicima sestrinske tvrtke u sastavu grupacije Kronospan trebao prenijeti svoje višegodišnje znanje i iskustvo.

"Dakle, nije bilo potrebe za novim Ugovorom o radu. Prije njega, samo iz njegovog odjela u Srbiju je otišlo osmoro radnika, a ukupno je iz Iverice na službena putovanja otišlo 50-ak radnika, a među njima je bilo i hrvatskih branitelja. Grupacija Kronospan ima poduzeća diljem Europe i ne može si dopustiti da se opterećuje nacionalnim predrasudama", objašnjava Nikl, napominjući kako je indikativno što je svih 50-ak djelatnika prihvatilo putovanje u Srbiju, dok su ga odbili jedino članovi sindikata Margetić i Hlupić. Danas.hr
[Vrh] Go down
 
Branitelj odbio ići raditi u Srbiju pa dobio otkaz
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Silovatelj s Facebooka, branitelj , ekonomist iz bogataške obitelji
» CNN-ov voditelj dobio otkaz jer je šefove nazvao Jevrejima
» Kaka odbio 110 milijuna eura!
» Mesić odbio otići na misu za Domovinu
» Branitelj u kolicima već 8 mjeseci živi 
na kolodvoru

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva-
Forum(o)Bir: