Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Optimizam i pesimizam

Go down 
+4
mihaela
californiamen
Ary
Rokerka
8 posters
Autor/icaPoruka
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 28
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Optimizam i pesimizam Empty
PostajNaslov: Optimizam i pesimizam   Optimizam i pesimizam I_icon_minitime29.04.10 20:30

Optimizam je filozofsko shvatanje, koje sve stvari i dogadjaje na svetu posmatra sa
njihove najbolje strane.

Pesimizam je mracno shvatanje i gledanje, filosofsko
ucenje po kojem je ovaj svet i sve u njemu najgore što može biti.

Na sta vise vucete? Da li ste vise pesimista ili optimista?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Optimizam i pesimizam Empty
PostajNaslov: Re: Optimizam i pesimizam   Optimizam i pesimizam I_icon_minitime29.04.10 20:34

Bila pesimista,sad ponosni optimista veseli
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Optimizam i pesimizam Empty
PostajNaslov: Re: Optimizam i pesimizam   Optimizam i pesimizam I_icon_minitime29.04.10 20:36

Ma optimizam uvijek Optimizam i pesimizam 31382
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16291
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Optimizam i pesimizam Empty
PostajNaslov: Re: Optimizam i pesimizam   Optimizam i pesimizam I_icon_minitime29.04.10 23:33

vječiti optimista Smile
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Optimizam i pesimizam Empty
PostajNaslov: Re: Optimizam i pesimizam   Optimizam i pesimizam I_icon_minitime30.04.10 19:57

Mimi je napisao/la:
Optimizam je filozofsko shvatanje, koje sve stvari i dogadjaje na svetu posmatra sa
njihove najbolje strane.

Pesimizam je mracno shvatanje i gledanje, filosofsko
ucenje po kojem je ovaj svet i sve u njemu najgore što može biti.

Na sta vise vucete? Da li ste vise pesimista ili optimista?

Psiholog Rotter je istraživao ovaj fenomen i donio neke nove prinose znanosti. Prema njemu ljudi se, unutar ovog kriterija, razlikuju po tome da li smatraju da je mogućnost konttrole u njima, odnosno, da mogu vlastititm sposobnostima i trudom utjecati na zbivanje i situacije ( internalci -optimisti), i one druge koji smatraju da je mjesto kontrole izvan njih ( eksternalci - pesimisti). Taj kriterij definiran je s obzirom na četiri vrste vjerovanja: vjevoravnje u PRAVEDAN svijet, vjerovanje u ODGOVORAN svijet, vjerovanje u PREDVIDLJIV svijet, i vjerovanje u TEŽAK I KOMPLICIRAN svijet.



Optimizam i pesimizam 31382
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Optimizam i pesimizam Empty
PostajNaslov: Re: Optimizam i pesimizam   Optimizam i pesimizam I_icon_minitime30.04.10 23:13

Lepo objasnio covek : )
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Optimizam i pesimizam Empty
PostajNaslov: Da li pesimizam rađa nezadovoljstvo?   Optimizam i pesimizam I_icon_minitime05.05.10 0:30

Pesimizam rađa nezadovoljstvo, nezadovoljstvo daje ogorčenje, ogorčenje daje šansu lošim motivima da nas vode, loši motivi dovode do mogućnosti da se manipuliše i taj začarani krug se samo produbljuje i širi. Mislim da je problem u lošim navikama i neodgovornostima koje smo usvojili u model ponašanja i tradicionalno se toga držimo i ne odstupamo od ovakvog ponašanja. Kada bi samo malo više postali svesniji i odgovorniji ne bi dozvolili da očaj, sujeta i korist upravljaju nama i našim ponašanjima. Dok to ne budemo shvatili i spoznali, robovaćemo našim slabostima i davaćemo mogućnost manipulacijama da vladaju nama?...
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 43
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Optimizam i pesimizam Empty
PostajNaslov: Re: Optimizam i pesimizam   Optimizam i pesimizam I_icon_minitime05.05.10 0:36

Naravno da pesimizam rađa nezadovoljstvo, pozitivne misli rađaju sreću i zadovoljstvo. Smile


igra duga igra

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 28
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Optimizam i pesimizam Empty
PostajNaslov: Re: Optimizam i pesimizam   Optimizam i pesimizam I_icon_minitime05.05.10 19:47

A sam taj pesimizam jeste izazvan nezadovoljstvom...Kad nisi zadovoljan sobom i svojim postupcima ili postupcima nekih ljudi do kojih ti je stalo, nikako ne mozes da budes pozitivan... Optimizam i pesimizam 765814 bar ja ne mogu....al dobro, ja sam savrsena i nikad ne gresim...tako da sam uvek pozitivna Optimizam i pesimizam 33242 Optimizam i pesimizam 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Optimizam i pesimizam Empty
PostajNaslov: Re: Optimizam i pesimizam   Optimizam i pesimizam I_icon_minitime05.05.10 20:38

Nego da da......pesimisticni ljudi su i negativno nabijene osobe
[Vrh] Go down
Mixi
Zagrijao tipkovnicu



Male
Libra Cat
Broj postova : 310
Godine : 60
Lokacija : Srbija
Datum registracije : 25.04.2010

Optimizam i pesimizam Empty
PostajNaslov: Re: Optimizam i pesimizam   Optimizam i pesimizam I_icon_minitime05.05.10 20:53

Sve zivotne probleme resio sam na jedan ili drugi nacin....! Tako sam shvatio da uvek treba biti optimista!!
[Vrh] Go down
teaa
Totalno relaxiran
teaa


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2415
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.02.2010

Optimizam i pesimizam Empty
PostajNaslov: Re: Optimizam i pesimizam   Optimizam i pesimizam I_icon_minitime05.05.10 22:03

Da..optimista i kad je najteže.Tako se i prevladaju neke teške životne situacije.Vjera u bolje...tada se i bolje osjećam neovisno od situacije kakva je.Na kraju i ispadne bolje..s vremenom.
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 28
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Optimizam i pesimizam Empty
PostajNaslov: Re: Optimizam i pesimizam   Optimizam i pesimizam I_icon_minitime05.05.10 22:07

a sta ako nemas razloga da mislis pozitivno...jednostavno sve te uhvati lose u momentu...i samo se lose nize....sta tad? Nije bas lako sve odbaciti i misliti "ma bice bolje"... Optimizam i pesimizam 765814
[Vrh] Go down
teaa
Totalno relaxiran
teaa


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2415
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.02.2010

Optimizam i pesimizam Empty
PostajNaslov: Re: Optimizam i pesimizam   Optimizam i pesimizam I_icon_minitime05.05.10 22:16

U tim situacijama...uvijek nađem nešto pozitivno.Teške situacije se uvijek prežive..logika je sama takva.Sam život ide dalje...sa nekim bremenom ili bez njega.
Bitno je funkcionirati,razumno razmišljati i malo se maknut od stvari koje su nepromjenjive.
Poanta je moja...dok sam zdrava i funkcionalna ,sve ide...uvijek se mogu nasmijati i uvijek naći osobu za oslonac.

Najgore što se može desiti iz neke teške situacije ,jest taložiti u sebi neke negativne misli.To je ono što čovjeka potopi.Iz svega se da izvući.Ali ima svakakvih situacija u životu, od slučaja do slučaja...po meni ,nema nerješivih.

Ali pozitiva sve okrene na bolje.Sami taj unutrašnji sklop jest i pokretač na bolje.
[Vrh] Go down
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 43
Datum registracije : 09.03.2009

Optimizam i pesimizam Empty
PostajNaslov: Re: Optimizam i pesimizam   Optimizam i pesimizam I_icon_minitime06.05.10 11:23

čisti realista Optimizam i pesimizam 553802
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Optimizam i pesimizam Empty
PostajNaslov: Re: Optimizam i pesimizam   Optimizam i pesimizam I_icon_minitime06.05.10 11:40

californiamen je napisao/la:

Psiholog Rotter je istraživao ovaj fenomen i donio neke nove prinose znanosti. Prema njemu ljudi se, unutar ovog kriterija, razlikuju po tome da li smatraju da je mogućnost konttrole u njima, odnosno, da mogu vlastititm sposobnostima i trudom utjecati na zbivanje i situacije ( internalci -optimisti), i one druge koji smatraju da je mjesto kontrole izvan njih ( eksternalci - pesimisti). Taj kriterij definiran je s obzirom na četiri vrste vjerovanja: vjevoravnje u PRAVEDAN svijet, vjerovanje u ODGOVORAN svijet, vjerovanje u PREDVIDLJIV svijet, i vjerovanje u TEŽAK I KOMPLICIRAN svijet.
Optimizam i pesimizam 31382

odlično.

p.s. pesimista je optimista s iskustvom.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Optimizam i pesimizam Empty
PostajNaslov: Re: Optimizam i pesimizam   Optimizam i pesimizam I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Optimizam i pesimizam
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Psihologija ponašanja-
Forum(o)Bir: